Rüyada nur görmek

Rüyada nur görmek ne demektir, Rüyada nur görmek nasıl yorumlanır, Rüyada nur görmek neye işaret eder konuları bu sayfada incelenmiştir. Yazar: admin, Tarih: 02 Şubat 2009

Rüyada nur görmek neye delalet eder

Selamun aleyküm

Rüyamda bir farz namazında imam olarak görev yapıyorum ama cemaat önde ve kadın erkek karışık, yaşlı kadının birisi rüküdan kalkmadan bana uymuyor, “semiallahülimen hamideh” diyor beni şaşırtıyor ama ben yinede semiallahülimen hamideh” diyorum, ilginç olanı ise safta bir yaşlı adamdan gelin duvağı şeklinde bir nur beliriyor ve benim belime dolanıyor, bu yaşlı adam namaz bitiminde o namazda bana uymayan kadın için yorum yapıyor “uysaydı iyi olurdu” dercesine”.

Bu rüya ne anlama geliyor bunlar çok karışık.

Rüyada nur görmek nasıl yorumlanır

Bu çok ilginç rüyayı paylaştığınız için teşekkür ederim. Ancak böylesine derin manası olan bir rüyayı açıklamak için verdiğiniz bilgi çok az. Mesela gerçek hayatınızda işiniz nedir, medeni haliniz ne, Yaşınız kaç. Gönderdiğiniz mesajdaki mail adresinden sadece erkek olduğunuzu tahmin edebiliyorum.

Rüyanızda 3 unsur var: namaz kıldırmak, sizi şaşırtan yaşlı kadın ve belinize dolanan duvak şeklinde nur. Bunlar içinde nur en önemli olanı ve:

Rüyada nur görmek rüyalar içinde en hayırlı olanlardandır, doğru yolda ve yolunun aydınlık olduğunu gösterir. Büyük bir iç huzuru, bolluk, zenginlik, mevkii, ün, mutluluk olarak yorumlanır. Kafir bir kimse bu rüyayı görürse Islama Allah’a yakınlığı keşfeder. Çünkü nur; ışık, aydınlık, doğru yol demektir. 

Rüyada aydınlıktan sonra karanlığa çıkmak, yoksulluktan zenginliği işaret eder.
Rüyada nur görmek İsyandan sonra tövbeye yorumlanır.
Rüyada Nur suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, iyilikle emretmeye, kötülükten nehyetmeye Allah için sevmeye ve Allah için düsmanliga işarettir.
Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol demektir. İnanmayan biri bir kimse bu rüyayı görürse Islama Allah’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe, işaret eder. İsyandan sonra tövbeye yorumlanır.
Rüyada nur görmek, hidayete, isyandan sonra tevbeye ve körlükten sonra basirete kavuşmaya yorumlanır.
Rüyada Nur, salih amellere, ilme, Kur’an’a, salih bir evlada ve alime yorumlanır.
Rüyada Nurdan bir elbiseye büründüğünü veya nurdan bir gömlek giydiğini gören kimse, faydalanacağı bir ilim elde eder. Yahut Allah (c. c. )’a ibadet etmeye yönelir.
Rüyada nur görmek, hidayete işarettir. Kafir olan birisi rüyada zulmetten nura ve karanlıktan aydinliga çıktığını görse, Allah (C. C. ) onu islam ve imanla sereflendirir. Ve o kimse dünya ve ahirette manen Allah (C. C. ) a yaklasir, insanin nurdan zulmete çikmasi, zenginlikten sonra fakirlige, izzetten sonra zillete, hidayetten sonra sapikliga ve kör olmasina işarettir. Nur, salih amellere, ilme, Kur an a, salih bir evlata ve alime işarettir. Nurdan bir elbiseye büründügünü veya nurdan bir gömlek giydigini gören kimse, faydalanacagi biri ilim elde eder. Yahut Allah (C. C. ) a ibadet etmeye yönelir.
Rüyada tenasül uzvundan veya bazı azalarından nur çıktığını gören kimsenin, ilmiyle veya duasıyla faydalanılan bilgili bir çocugu olur.
Karanlıktan aydınlığa çıkmak kafir için imana, günahkar için hidayete işaret eder;
Nur görmek isyan ve tuğyandan sonra tövbe etmeye, körlükten sonra basirete; salih amele, hayırlı evlada, Kur an a ve alime işaret eder;
Nurdan elbise giymek faydalı ilme işaret eder,
bedeninin herhangi bir yerinden nur çıktığını görmek ilim ve irfanı ile halka faydalı olacak bir erkek çocuğa işaret eder;
Aydınlık bir ortamdan zulmete çıkmak zenginlikten sonra yoksulluğa, itibar görmeden sonra horlanmaya, hidayetten sonra sapıklığa ya da kör olmaya delalet eder.
Rüyada nur görmek , aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa islamla Allah’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tövbeye işarettir.

Bu rüya tabiri sayfasının alakalı olduğu terimler :rüyada nur görmek, ruyada bir cami nin icinde peygamberimzin nurunu gormek, rüyada bir eve nur inmesi, ruyada icine beyaz isik dogmasi, rüyada mezarlık nur görmek, rüyada nur ışığı görmek, Rüyada ölmüş bir insanın yüzü nurlar yağması ne demek, RÜYADA VÜCUDUNDAN IŞIK ÇIKMASI
Bir önceki sayfada yer alan rüya yorumu ilginizi çekebilir.

Rüyada nur görmek benzer yazılar Rüyada nur görmek benzeri rüyalar

Burçların Özellikleri, Tarot falı, Burç uyumu, Günlük burç yorumu

KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİBOĞA BURCU ÖZELLİKLERİİKİZLER BURCU ÖZELLİKLERİYENGEÇ BURCU ÖZELLİKLERİASLAN BURCU ÖZELLİKLERİBAŞAK BURCU ÖZELLİKLERİTERAZİ BURCU ÖZELLİKLERİAKREP BURCU ÖZELLİKLERİYAY BURCU ÖZELLİKLERİOĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİKOVA BURCU ÖZELLİKLERİBALIK BURCU ÖZELLİKLERİ
Tarot falı bak
Ücretsiz Tarot Falı Bak
Burç uyumu bak
Burç Uyumuna Bak
Günlük burç
Günlük Burç Yorumunuz
Rüyada nur görmek hakkında 3 yorum yapılmış
 1. aslı diyor ki:

  rüyamda yemeğin nurla piştiğini görmek ne manaya gelmektedir.

 2. muhammet diyor ki:

  rüyamda Allah herşeyi güzel yapar dedim ve heryer nur oldu bu ne anlama geliyor.

 3. özge diyor ki:

  Rüyada nurdan bir ışık görmek
  Ben bu rüyayı 2 gün önce görmüştüm, anlatmamamı tavsiye etmişlerdi ama yine paylaşmak istiyorum, rüyamda berzah alemi gibi bir yerdeyim ve karşımda rönesans döneminden kalma bol melekli ve gösterişli bir yağlı boya tablo var, güya o tablo kapı imiş. (Ahiret kapısı)
  Ben hacıda giyilen beyaz ihramlardan giyinmişim ve sonra bir topluluk geliyor, ortada öyle bir ışık var ki nurdan bir ışık, 4-5 insan çevresinde duruyor ve diyorlar ki “Muhammed(s.a.v)geldi” diyorlar. Ama peygamberimizi yalnızca yan profilden gördüm ve çok güzeldi hala etkisindeyim. Rüyamı anımsadıkça bir ürperti huzur ve gözyaşı beraberinde geliveriyor, ben bu rüyayı hayra yoruyorum, peygamberimizin olduğu yerde hayırsızlık olmaz neticede, rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Rüyanızın tabiri için rüyalarınızı lütfen rüya gönder adresinden gönderin. Daha önceden yayınlanmamış ve yayınlaması uygun görülen rüyaların açıklaması yapılmaktadır. Aşağıdaki yorumlar kısmı sadece görüş, düşünce ve yorumları eklemek içindir.

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Rüya yorumlarında objektif olmak ve olumlu düşünmek esastır. Bir rüyanın tabiri için görenin ruh hali, yaş, cinsiyet, meslek, görme zamanı ile rüyada görülen nesnelerin nitelik ile nicelikleri incelenmeli ve açıklaması için rüyada geçen aşağıdaki konulara da çok dikkat etmek gereklidir:
Renkler; siyah gümüş gri beyaz kırmızı bordo mor yeşil çim zeytin sarı altın turuncu mavi lacivert turkuaz kahverengi portakal pembe gibi renklere dikkat etmek lazımdır. Nesnelerin niteliği ; eski yeni, büyük küçük, temiz kirli, parlak mat, canlı cansız, ölü diri, dev gibi iri ufak, dar geniş, yüksek alçak, şişman zayıf birini, genç insan yaşlı kişi, ağır hafif, derin sığ, katı sıvı gaz, sert yumuşak şeklinde niteliklerini göz önünde bulunmak gerekir. Durumu; sağlam bozuk çalışan arızalı kırık çatlak çizik boyalı boyasız hatalı anormal normal şeklinde durumlar da dikkate almak gereklidir. Tüm bunlara dikkat edildiğinde bir rüya yorumu sağlıklı yapılabilir.
Yazı etiketleri : Rüyada aydınlık yol görmek Rüyada aydınlıktan karanlığa çıkmak görmek Rüyada bedenden nur çıkması görmek Rüyada bedenden nur çıktığını görmek Rüyada doğru yollar görmek Rüyada Nur suresi görmek Rüyada Nur suresi okumak görmek Rüyada Nurdan elbise giymek görmek Rüyada nurdan gömlek giymek görmek Rüyada tenasül uzvu görmek
Site Admin
Admin
Ben Ruhi Karabey, sitesi yöneticisiyim. Sizler beni admin olarak biliyorsunuz. Mühendislik ve İşletme master eğitimlerimi takiben 30 senelik yöneticilik hayatımdan sonra emekli oldum ve 40 yıllık parapsikoloji konusundaki deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya karar verdim.