Kategoriler
Fal Kehanet

Ateş Falı

Ateş falı nedir? nasıl bakılır?

Ateşe bakmada denilen bu fal daha çok Orta Doğu ve Afrika’da yaygındır. Bu tür fala bakanlara göre; ateşe bakarak gelecek hakkında birtakım şeyler söylemek mümkündür. Bu tür falda, kor halindeki ateşi inceleyerek, görülen şekillerden anlam çıkarılmakta ve gelecekle ilgili şeyler söylenmektedir. Ancak, ateşe bakan herkesin geleceği göreceğini sanmak yanlıştır. Bunu başarabilmek için Medyum olmak gerekir. Yani, fala bakanda geleceği sezme yeteneği olması gerekir.

Medyumluğun da dereceleri vardır. Bazıları, olacakları, zaman zaman sezerler. Bazılarıysa, olacakları hissederler. Buna İçe Doğma da denilir. Bazıları da geleceği olduğu gibi görebilirler. İşte bunlara Gerçek Medyum denir. Ateşe bakarak olacakları görebilmek için biraz sezgi yeterlidir. Ancak, şekilleri benzetme yeteneğini geliştirmek şarttır. Şöminedeki ateşe, kapağı açılmış sobadaki ateşe veya mangaldaki korlara bakılabilir.

Ateş falına nasıl bakılır?

Ateş Falına Şöyle Bakılır: Gözlerinizi, kora diker ve bir süre gözlerinizi kırpmadan beklersiniz. Çok geçmeden, ateşteki şekilleri fark etmeye başlarsınız. Bu yeteneğiniz zamanla daha da gelişir. Şekiller görünmeye başlandıktan sonra yapılacak iş, onlara anlam vermek, yorumlamaktır. Ateşte pek çok şekil görülebilir. Ağaçlar, yollar ve akla gelebilecek her türlü şeyi görebilirsiniz. Ancak, güçlü bir medyum değilseniz, başlangıçta sadece yalınç şekillerle yetinin. Yani, geometrik şekillerden sakının! Ateşte çizgiler, çarpı/çapraz işaretleri, üçgenler, dörtgenler ve yıldızlar (yani, en az üç çizginin kesişmesinden oluşmuş bir şekil) göreceksiniz.

Ateşe bakarken içinizden bir niyet tutabilirsiniz. Mesela, bir isteğinizin olup olmayacağını sorabilirsiniz.

Ateşte tek çizgi görürseniz, niyetinizin gerçekleşmesi için biraz vakit geçmesi gerektiği anlaşılır.
Ateşte yan yana iki çizgi görürseniz, isteğinizi kimi kimseler engellemeye çalışmaktadırlar. Daha sonra aynı şeyi tekrar ateşe sorabilirsiniz.
Ateşte yan yana üç çizgi görürseniz, isteğinizin hiç beklenmedik bir anda gerçekleşeceğini ve sizi şaşırtacağını açıklar.
Ateşte çarpı/çapraz görürseniz, ne yazık ki istediğiniz olmayacaktır. Boş yere umutlanmamalısınız.
Ateşte üçgen görürseniz, istekleriniz kolaylıkla gerçekleşecek ve sevineceksiniz, demektir.
Ateşte dörtgen görürseniz, istekleriniz başkalarının yardımıyla gerçekleşecek demektir.
Ateşte yıldız görmek fevkalade iyidir. Yıldızın meydana geliş şekli önemli değildir. İsterse, çizgiler kesişmesinden meydana gelmiş olsun, fark etmez!
Ateş falında en iyi sayılan işaretlerin en önemlisi yıldızdır.

Bir niyet tutmadan ateşe baktığınız zaman yıldız görürseniz, büyük bir iyilik olacağına, müjde alacağınıza, çok sevineceğinize işarettir. Bazen ateşlerin içinde aniden bir yıldız parlar. Bu, bütün sıkıntıların geçeceğini, dertlerden sıyrılacağını ve mutluluğa erişeceğini haber verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir