Kategoriler
İlginç Rüyalar

Biriyle Benzer Rüyalar Görmek

Birisiyle benzer rüya görmek neye çıkar?

Merhaba ben 17 yaşındayım, üniversite için sonuçları bekleyen biriyim. İlişkim yok. Rüyamda eski sevgilimi gördüm. Ayrılığımız çokta uzun zaman önce olmadığı için normal aslında rüyamda görmem ama barışmak istiyor gibiydi. Okuldaydık ben merdivenlerden yukarı çıkarken o da peşimden geldi, yanımda yürüdü daha sonra ben bir sınıfa girdim. O dışarıda kaldı. Sınıfta bir sıranın üstüne oturdum ve bir süre sonra fizik öğretmenimiz içeri girdi yan sıraya oturdu ve onunla konuşmaya başladık. Normal konular yani saç bakımı vs konuştuk (fizik öğretmenimiz kadın bu arada o detayı söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın.) daha sonra içeri eski erkek arkadaşım girdi. Ben fizik hocamızla konuşuyorum hala eski erkek arkadaşım kolumu falan sarılıyor, elimi tutuyor hatta en sonunda fizik öğretmenimiz bana “biraz bak şu çocuğa, yazık, dikkatini çekmeye çalışıyor” falan dedi.

Daha sonra eski sevgilimle biz sınıftan çıktık ama o hala koluma girmeye çalışıyor kolumu çekiştiriyor vs. Rüyam burada bitti. Yani uyandım ve tuhaflık uyanınca oldu. Telefonumu elime aldım ve kız arkadaşlarımdan biri “Rüyamda barışıyordunuz!” diye bir mesaj atmış. Benim rüyamda biraz barışmak gibiydi yani peşimdeydi hep ama bunu arkadaşımın görmesi beni baya etkiledi açıkçası. Onun rüyası da anlattığı kadarıyla eski sevgilim gelip bana “seni hiç bırakmayacaktım” demiştim gibi bir şeyler söylemiş falan, onun rüyasının detayını çok konuşmadık açıkcası, kısaca tekrar bir araya geliyormuşuz. İkimizin de aynı zamanda bu rüyayı görmesi tuhaftı bana göre. Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama bir detayı daha eklemek istiyorum: bizim aynı kişiyle yine ayrılığımız olmuştu ve ben rüyamda barıştığımızı görmüştüm ve 2 gün sonra gerçekten barışmıştık. Şimdi barışma ihtimalimiz yok denecek kadar az zaten ama rüyamın çıkmış olması o zaman da beni çok şaşırtmıştı. Şimdi ise arkadaşımla benzer rüyalar görmemiz. Size danışmak istedim. Çok uzun oldu ama umarım değerlendirirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Biriyle benzer rüya görmek açıklaması

Değerli okurum; bu konuda 3 olasılık karşımıza çıkıyor:

Birincisi ortak rüyalar grubunda düşünülürse ki iki kişinin aynı rüyayı görmesine ortak rüya diyoruz. Ortak rüyalar önceden planlanabilir. Yani iki kişi aktif bir şekilde plan yapıp, bir senaryo hazırlayarak aynı hedefe ve aynı rüyayı görmek için çalışabilirler. Bu bir çeşit zihinsel sinerji gibi düşünülebilir, günlük yaşamda uygulamaları vardır, bakınız özel rüyalar sayfasında ortak rüyalar paragrafı. Bana göre sizinki bu grupta değil.

İkincisi birinci tür rüya olabilir ki bu gruptaki rüyalar kişinin günlük yaşamında kafasını taktığı bir konunun uykudaki yansımalarıdır. Eğer siz eski sevgilinizi bu günlerde düşündüyseniz ve bunu rüyayı gören arkadaşınıza da anlattıysanız bu durum ortaya çıkmış olabilir.

Üçüncü ve en güçlü olasılık tamamen tesadüf olabilir ki bu durumda sizin rüyanız eski sevgiliyi görmek, arkadaşınızın rüyası ise arkadaşının eski sevgilisi ile barıştığını görmek olarak ele alınabilir. Bu konuda geniş açıklama eski sevgiliyi rüyada görmek sayfasında incelenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir