Kategoriler
Yıllık Fal

Boğa Burcu 2015 Yorumu

Boğa Burcunun 2015 Falı

Boğa burcunun temel özellikleri için tıklayın

2015 yılı Boğa burcunda Jüpiter’in geçişi sizi nasıl etkileyecek?

Jüpiter 2015 yılına Aslan Burcunda girecek buna BOĞA burcunun dördüncü evi diyoruz bu ev sizin aile, ev ve karakterinizin gelişimini temsil ediyor. Bu dördüncü ev “ben hisseder ve duyarım” manasına gelir ve ailemizi, aile geçmişimizi, kişiliğimizin yeşerip tohumlarının atılmasını, yorulduğumuzda dinlenip ya da hastalandığımızda şifa bulduğumuz evimizi, özel yaşantımızı, ırsi ve duygusal mazimizi, ailemizden aldığımız destek ve yardımı, çocukluğumuzda edindiğimiz davranış kurallarını, doğduğumuz memleketi, gelenek ve göreneklerimizi, aile yaşantımızı ve aile terbiyemizi, anamıza olan saygımızı, evdeki davranışlarımızı, özel yaşantımızdaki davranışlarımızı, yaşlılıktaki halimizi, işimizi nasıl hallettiğimizi, iyi ve kötü anılarımızı temsil eder ve simgeler.

Jüpiter hayatı ve hayatın ögelerini kuvvetlendirir, artırır ve dolayısıyla yukarıda bahsettiğimiz tüm alanlarda JÜPİTER sizi bu alanlarda yüceltecek ve kıymetinizi artıracak, değerlendirecek, destekleyecek ve bereketini artıracak ;bunlardan bazılarını ise kısaca özetlersek, eviniz, aileniz, anneniz ve özel yaşantınız. Bu yüzden bu dönemde ev almanız doğru bir karardır ya da başka bir eve taşınmanız ve hatta yurt dışına taşınmanız da muhtemel görünüyor. Belkide daha büyük bir eve taşınacaksınız veya oturduğunuz evin boya badana tamirat işlerini yapacaksınız. Eğer işiniz emlakcı ise işleriniz çok iyiye gidecek.

Bu dönemde insanlık tarihine merak salacaksınız, aile ve memleket tarihi ile ilgili konularda merakınız artacak, bu dönemde geçmişinizle özellikle küçüklüğünüzle ilgili dönemleri bilmek hatırlamak isteyeceksiniz. Şahsi güvenliğiniz hakkında dahada dikkatli davranmaya başlayacaksınız, belkide Jüpiter size bu dönemde duygusal rahatlık verecek ve aile ve annenizden yardım ve destek göreceksiniz, aile huzurunuz artacak ve mutlu bir aile ortamında yaşayacaksınız. Ailenizde bir büyüme var, gelen yolcunuz var, bir bebek geliyor, bu gelişme ya bebek ya da aileden birinin evlenmesiyle yorumlanır. Kısaca özetlersek 2015 Ağustosuna kadar aile içi durumunuz, eviniz, sağlığınız, şahsi güvenliğiniz tamamen olumlu ve yerinde ve her şeyden önemlisi bu dönemde aile geçmişinizle ilgili çok önemli ve kalıcı gelişmeler sağlayacaksınız.

2015 Yılının Boğa burcunda Satürnün geçişi sizi nasıl etkileyecek? 

Satürn 2015 yılının 17 Eylülüne kadar evinizin sekizinci hanesinde kalacak. Bu hane ölüm ve yeniden dirilmeyi, seks, miras, geçim masraflarını, borç ve kredileri, para durumu, finansal kaynaklar, mevki ve siyasal güç ve bireyin gelişim ve değişimini simgeler. SATÜRN burcunda geçerken (yani sekizinci burç) sizin hayatınızda bu alanlarda bazı etkileri olacak, bunlar neler diye sorarsanız hemen söyleyelim sorumsuzluk ve cahillik diyebiliriz, yani bu dönemde cahilce ve sorumsuzca bir davranışınız olursa Satürn size kendinizi düzeltmenizi isteyecek ve sizi doğru yola yönlendirecek.

Satürn size bu dönemde şöyle bir ders vermek istiyor = Satürn para ve finansal açıdan başkasına güvenmeyi bırakıp sadece kendinize idare etmenizi istiyor Başkasının mal varlığına artık eskisi gibi rahatça el koyamayacaksınız-bu sizin biraz canınızı sıkacak, duygusal bir çöküntüye ve asabi bir kişiliğe bürünebilirsiniz. Artık moralinizi bozmayı bırakıp dört dörtlük bir adam olmaya bakın-solucan gibi başkasının kanını emmekten vazgeçin. Bu dönemde başkalarının size zalimce ve gaddarca davrandığını düşünebilirsiniz.

Size başka bir tavsiyemiz ise ; boşanmadan önce iyice bir tekrar düşünmeniz-bu boşanma size çok pahalıya patlayabilir. Satürnün Akrep burcundan geçişinin zor ve sıkıntılı olduğunu sizde kendi gözünüzle göreceksiniz, size bu dönemde ayak bağı olan negatif düşüncelerden kurtulmak zorunda olduğunuzu fark edeceksiniz çünkü sizin ileri gitmenizi engelleyen düşünce yapınızda bu negatif yönünüzdür.

2015 YILININ BOĞA BURCUNDA URANÜS SİZİ NASIL ETKİLEYECEK?

Uranüs 2015 yılının on ikinci hanesinde Boğa burcundan geçmeye başlayacak, yani Üranusün geçişi Aralık ayında olacak. Boğa burcu için 2015 yılında Uranüs on ikinci ayda gelecek. Bu on ikinci ay ise bildiğimiz gibi bilinçaltını, maneviyatı, gizli düşmanı, öz verimizi, farkına varmadan kendimizi incittiğimizi, olmasını ya da başkasının görmesini istemediğimiz şeyleri, ağır hastalıkları korku ve kendimizi nasıl mahvettiğimizi simgeler.

İnsan bilinçaltının bilinmemesi ve içindeki gizeminden dolayı bu dönemde geçen gezegenler insan üzerinde olumsuz etkiler yapar. Bu onikinci ay bize bilmediğimiz yönlerimizi sembolize eder veya gizlemeyi tercih ettiğimiz şeyleri temsil eder. Bunlar genelde kendimiz hakkında olan şeylerdir-bu onikinci ay toprak metallerini temsil ettiği için bu bize ne olduda biz bu hale geldik gibi bir zihin karışıklığına sürükler yani başımıza gelen felaketi anlayamıyacak hale geliriz. Üranüsün bulunduğu zaman dilimi onikinci aydır. Bilinç altınızda gizli kalmış şeyler hiçte hoşunuza gitmeyen bir anda veya tarzda su yüzüne çıkıp sizi şok edebilir.

Kendi gururuzdan dolayı Uranus sizi batıl inançlarınızdan kurtarıp hangi yolda bir hayat çizgisini takip etmenizi size gösterecek. Boğa burcundaki Uranüs korkularınızı tanımanızı sağlıyacak, farkına varmadan kendinizi nasıl incittiğinizi-kendinizin mahvedici davranışlarınızı ve geri kalmışlığınızın sebebi olan batıl inançlarınızı size öğretecek

Boğa burcundan olup onikinci ayda bulunmanızdan dolayı kendinizin ne kadar egoist biri olduğunu fark edemiyorsunuz ve dizginleri ele alabilmek için ne şiddetli bir davranış içinde olduğunuzu bilemiyorsunuz, Üranus sizden kendinize dürüst olmanızı istiyor ve korkmanıza neden olan şeylerin size olan etkilerini samimiyetle ele alıp anlamanızı isteyecek yani samimiyetle bir düşünün bakalım neler sizi korkutuyor ve endişelendiriyor? Belkide kendinizden sakladığınız bir sırrınız var? belkide başkalarından sakladığınız bir sırrınız var ve oda başınızı ağrıtmakta? Belkide sakladığınız herşey hiç ummadğınız bir zamanda su yüzüne çıkacak?

Bu on ikinci hane yani Aralık ayı aynı zamanda gizli düşmanı temsil eder. Etrafınızdaki bazı kimseler size birkaç sene içinde size başka bir yüzle bakmaya başlayacaklar-arkadaş olduğunu sandığınız bu kimselerin kuyunuzu kazdığını fark edince moraliniz bozulacak ve bencilce davranıp kendinize düşmanda edinebilirsiniz. Olumlu yönünüze daha çok konsantre olursanız daha iyi insan olursunuz-ılımlı insan olursunuz. Alkol ve uyuşturucudan uzak durun çünkü bunlar sizi asabi ve sinirli yapar, alkol ve uyuşturucu kullanan insanlar genellikle dünyanın her toplumunda itibar görmezler. Bu dönemin sizin için olumsuz olduğunu sanmayın çünkü insanın hatasını anlaması ve ona çare araması bir pozitif olgudur -Bir insan ne kadarda düşük karakterli olsa da eğer hatasının farkına varabiliyorsa bu onun için bir kazançtır.

2015 Boğa Burcunda Neptün sizi nasıl etkileyecek?

Neptün Boğa burcunun 2015 yılında on birinci hanede transit geçmeye başlayacak yani Neptün gezegeni 2015 yılında on birinci ayda dünyamızdan geçmeye başlayacak. Bu on birinci hane ise, arkadaşları, bize destek veren kişileri, bizi koruyan kişileri, bizim popülerleğimizi, gelecekle ilgili planlarınızı ve derneklere olan üyeliğimizi temsil eder.

NEPTÜN burcunuza on birinci ayda girecek ve dolayısıyla gelecekle ilgili bir planınız varsa bu ayda filizlenecek ve gerçek olacak yani on birinci aya kadar planlarınızı yapın hazır edin-on birinci ayı plansız programsız geçirmeyin çünkü size yardım edecek Neptünü sadece on birinci ayda görebileceksiniz- o yüzden elinizi ayağınız denk alın, arkadaşlarınızın sizin amacınıza ulaşmanızda katkısı büyük olacak yani olumlu açıdan bir yorum yaparsak, rüyalarınızın on birinci ayda gerçek olması çok kolay olacak, Neptün bir sihirbaz gibi rüyalarınızı gerçekleştirecek. .

Olaya psikolog olarak bakarsak bu dönemde insanoğlunun yardım ve ihtiyaçlarını gidermek için kurulmuş yardım derneklerine üye olmak isteyebilirsiniz ve etrafınızda yardıma ihtiyacı olan insanları da kolayca saptayabilirsiniz zaten günümüz Türkiyesinde etraftaki fakir fukarayı görüp te üzülmemek çok zor hele hele bunlar sizin yakın çevrenizdeki insanlar olunca!.

İnsani yardım için kurulmuş vakıf, dernek veya siyasi partilere üye olmayı düşüneceksiniz ve aynı zamanda etrafınızdaki arkadaşlarınızda maneviyata ilgi duymaya başlayacaklar ve bu şekilde insani yardım derneklerine daha aktif bir şekilde katılacaksınız. Bu dönemde Neptünün sizi olumsuz manada etkilemesi mümkün görünüyor öyle ki Neptün sizin arkadaşlarınız hakkında olumsuz bir fikre kapılmanıza neden olabilir yani kafanızı karıştırabilir-kendinizi bir karasızlık içinde görebilirsiniz, neyi plandığını unutup bir bocalama içine girebilirsiniz.

Neptün aynı zamanda hile, aldatma ve dalavereyi temsil eder o yüzden size gerçekleşmesi mümkün olan rüyaların peşinden gitmenizi tavsiye ederiz, yani ayağınızı yere basarak yürüyün ve hayalperest olmayın -bulutların üstünden aşağı inin. Aynı zamanda arkadaşlarınızla alakanızı kesmeyin, aranıza yeni katılan üyeleri devamlı ziyaret edin- onlarla iyi ilişkiler kurun yoksa ağzınızın tadı kaçabilir, sosyal yaşantınız bir kaosa dönüşebilir-size arkadaşça görünen insanlar kuyunuzu kazmaya başlarlar ve buda sizin için hiçte iyi olmaz tabii ki hiç olmadık yere canınız sıkılır. Biz burda arkadaşlarınızın hepsinin hepsinin size bir üçkağıtçılık yapacağını söylemiyoruz ama etrafınızla iyi geçinin diyoruz.

Boğa Burcunun 2015 Yılında Plutonun geçişi sizi nasıl etkileyecek?

Boğa burcu için Pluto 2015 de dünyamıza dokuzuncu ayda girecek ve bir ay sonra dünyamızı terk edecek yani dünyamız Pluto gezegenini dokuzuncu ayda -Eylülde- misafir edecek. Bu dokuzuncu ay yüksek tahsili- üniversiteyi, dini, hayat felsefesini, yabancı ülkelerle olan ilişkilerimizi ve yurt dışı seyahatlerini temsil eder. 2015 yılında dünyaya bakış açınız-hayat felsefeniz ve hayatı daha iyi anlamanız mümkün olacak, dini anlamda görüşleriniz farklılık gösterecek.

Bu yıl Plutonun size :Hayatınızın anlamı ne diye sorduğunu göreceksiniz. Yaşamınızı kısıtlayan düşünceleriniz nelerdir? Teori ve inançlarnızı yaşamınızı iyileştiriyormu? İşinize yarayan teorileriniz varmı? Sorunlara pratik çözümler üretebiliyormusunuz? Hayatta başarmak istediğiniz emellerimiz varmı? Hayat size neyi mana ediyor? Eğitiminizi ciddiye alıyormusunuz? Hayatınızın geri kalan döneminde faydası olacağını bilseniz eğitiminize devam etmek istermisiniz? Yüksek tahsil yapmak niyetindemisiniz? Veya yüksek tahsilli insanlarla boy ölçüşmek için dahamı çok çalışıyorsunuz?

2015 de Pluto diğer insanların sizı daha tanımalarını sağlayacak-sizin karakterinizi, değerlerinizi, ahlakınızı daha yakından tanıma imkanına sahip olacaklar. Önümüzdeki on yıl tahsilinizi tamamlamak için üniversiteye gitmek sizin için çok iyi bir plan olur. Şu anda tahsiliniz için yapacağınız her emek ilerki yıllarda size çok şeyler kazandıracak. Pluto 2024 de kova burcuna girince şu anda yaptığınız tahsiliniz size mükemmel bir meslek sahibi yapacak -başka bir deyimle söylersek 2024 yılında çok güzel bir mesleğiniz olursa bunu 2015 yılındaki tahsilinize borçlu olacaksınız.

Pluto 2015 de size hayattaki amacınızın ne olduğunu ve hayat anlayışınızın prensiplerini kavramanızı tavsiye ediyor. Hayat felsefenizi tam olarak belirlemelisiniz, eski hayat felsefeniz şimdiki ihtiyaçlarınıza cevap vermeyebilir veya günümüz yaşantısına uygun olmayabilir. Dini anlamda tatmin değilseniz kendinize yeni bir din bulun, eğer şu ana kadar inancınız yoktu ise Allah’a yakın olmanız için sizin için daha hayırlı olur.

İnsanın hayatı bazen yurt dışı seyahatleri sırasında değişir, bazı insanlar yurt dışında edindikleri bilgi ve tecrübelerle yaşamlarına daha olumlu yönde bir değişikliğe gidebilirler. Bazı olağanüstü durumlarda insanoğlu tüm hayat felsefesinin ve inancının paramparça olduğunu düşünebilir-elinden artık yapabileceği hiçbir şey gelmez sanki dünya insana bomboş gelmeye başlar ama bir sabah kalkmışsınız kendinizi bambaşka biri olarak görmeye başlarsınız-kendinizi bomba gibi hissetmeye başlarsınız, hayata bakış açınız ve manevi değerleriniz tamamen en üst düzeyde biri olarak yaşama yeniden sarılırsınız.

Bununla birlikte olaya negatif açıdan yaklaşırsak, kendinizin fanatik duygu ve inançlarınız vardır ve karşınızdaki kişinin düşüncelerine hiç saygı göstermez hale gelirsiniz-onların fikri sizin için hiçbir mana taşımaz. Şunu hatırlatmakta fayda var ki bu dünyada yaşayan herkes kendi başına ve özgürce bir fikre sahip olabilir yani düşünce özgürlüğüne sahiptir-siz kesinlikle diğer insanları kendi düşüncenize uymaya zorlayamazsınız yani siz kendi düşüncenizi onlara empoze edemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir