Burçların Temel Özellikleri Nelerdir?

Burç nedir?

Dünyamızdan bakıldığı zaman çevremizde milyonlarca yıldızın olduğu görülür. Bu yıldızların yaptığı çeşitli kümelenmelere takım yıldızlar ya da Astrolojideki genel ifadeyle Burçlar ismi verilir. Uzayda bir çok burç ya da takım yıldız vardır fakat bizi Astrolojik açıdan bunların sadece on iki tanesi ilgilendirir. Bu on iki burca Zodyak kuşağı ismi verilir. Yazının tamamı için burç nedir? sayfasını okuyun. Aşağıdaki sayfalar da ilginizi çekebilir.

Burçların temel özellikleri

Elementler nedir?
Burçlar çeşitli şekillerde gruplanmışlardır. Bu gruplamalardan bir tanesi ve en önemlisi de 4 ana elemente göre gruplamadır. Bunlar ateş, toprak, su ve hava olarak nitelendirilebilir. Her elemente bağlı 3 adet burç bulunur.
Ateş Grubu Burçlar Koç, Aslan ve Yaydır.
Toprak Grubu Burçlar Boğa, Başak ve Oğlaktır.
Hava Grubu Burçlar İkizler, Terazi ve Kovadır.
Su Grubu Burçlar Yengeç, Akrep ve Balıktır.

Astrolojik takvim nedir?
İnsanın doğumu sırasında Güneşin Zodyaka göre Terazi Burcu, Başak Burcu, Arslan Burcu ve diğerleri vs. gibi tanımlanmış bir burçta bulunduğu durum, astrologlar vasıtasıyla hesaplanır. Buna astrolojik takvim denir. Güneş, her sene aynı zamanda Zodyakın aynı burcunda yerini alır. Böylece insanın, uzun hesaplamalara gereksinim duymadan hangi burçtan olduğu ve burcunun etkisiyle yaşamını etkileyecek kişilik özelliklerinin neler olduğu önceden tahmin edilebilir. Bu elbette insanın kaderini çözmek anlamına gelmez. Genel bir değerlendirmedir.

Yine bu bağlamda milyarlarca insanın sadece 12 burca (oniki kategoriye) ayrılarak kişilik değerlendirmesi yapmak akla pek yatkın gelmez. Ancak yüzyıllar süren araştırma, gözlem ve deneyimler sonucu ortaya çıkan genel değerlendirmeler Tüm insanlar tarafından genel kabul görmüştür. Örneğin Yengeç burcu insanının duygusal olduğu vb. gibi.

Astrologlar, insan yaşamını gezegenlerin birbirine göre konumlarının etkilediğini söylerler. Burçların genelleştirilmiş kişilik özelliklerini bu verilere göre açıklarlar. İşte bu on iki kitaplık burçlar serinizde burcunuza göre karakter özelliklerinizi tanıyabilir, aşk ve evlilik hayatınızda nasıl daha mutlu, iş hayatınızda da nasıl daha başarılı olabileceğinizi eğlenerek öğrenebilirsiniz. Dostlarınızı hangi hediyelerin daha mutlu edeceğini tahmin eder. Burcunuzda doğmuş ünlüleri düşünerek hayale dalabilirsiniz. Ama yine de unutmayın, her şey bizim ellerimizdedir!

Ünlülerin Burçları
Koç Burcu Ünlüleri Descartes, Tenesse Williams, Vincent Van Gogh, Herbert von Karajan, Neşe Karabocek, Yüksel Uzel, Johann Sebastian Bach, Charlie Chaplin, Joan Crawford, Marlon Brando, Ömer Şerif, Fatih Sultan Mehmet, Dr. Yıldırım Aktuna, Zeki Alasya, Sakıp Sabancı, Kadir İnanır, Pop şarkıcısı Yaşar, Nurgül Yeşilçay, Deniz Akkaya, Hüner Coşkuner, Kayahan Boğa Burcu Ünlüleri Salvadore [. ]

Burçlar ve Çiçekler
Koç Burcu Koçun zamanı ilkbahardır. bu dönemde sümbülün çiçekleri ile mutlu olur. yumuşak pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler. ilkbahar ciceklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirir. böylece onlarla haftalarca mutlu olabilir. Çiçeği Sümbül Boğa Burcu Yaşama sevinci ile dolu olan boğa, canlı renklere sahip çiçekleri sever. laleler içinde [. ]

Burçların davranışları
Burçların davranış biçimleri: aşağıdaki sınıflandırmalar burçların genel davranış özellikleridir. Her burcun kadını ve erkeğinin genel davranış özellikleri bir başka makalede incelenecektir. KOÇ BURCU İNSANI Ateşli, hevesli, enerjik ve hayat dolu – Öncü ve inisyatif sahibi, stratejist BOĞA BURCU İNSANI pratik, maddi, şekil verici – Sabit, kararlı ve inatçı, statükocu İKİZLER BURCU İNSANI [. ]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir