Kategoriler
Burçlar

Burçların Davranışları

Burçları genel davranış özellikleri

Bu sayfada her burcun genel karakteristikleri özetlenmiştir. Burada dikkat edilmesi gereken konu bunlar genellemedir ve elbette sapmalar olacaktır. Burçların daha detaylı özellikleri ilgi burcun bilgi sayfasında incelenebilir.

Koç insanı; Koçlar genelde bağımsız olmayı sever, özgürlüğüne düşkündür, elleri açık ve bonkördür, İyimser ve pozitif düşünceli olup olaylara pozitif bakmayı severler, hep neşeli ve şen olmaya çalışırlar ve olurlar, daima cesur, cesaretli olurlar. Koç kişileri hemen asık suratlı ve öfkeli olabilir, bencildir hep bana derler, aklına geleni yapma huyları vardır, sabırsızdır.

Boğa insanı; Boğalar güven veren, güvenilir kişilerdir, kararlıdır, sadıktır, sabırlıdır, cömerttir. Boğa kişisi inatçıdır, genellikle tembeldir, sahiplik güdüsü fazladır, maddiyata önem verir, kendisine çok düşkündür.

İkizler insanı; İkizler enerjik kişilerdir, çok akıllıdır, geniş bir hayal dünyası vardır, komik ve güldürücüdür, ortama hemen adapte olur,. İkizler kişisinin batıl inançları fazladır, işini planlama ve acele eder, sürekli yorgundur, tatil yapmayı bilmez, dolambaçlı yolları sever, Bir konu hakkında doğru dürüst, sağlıklı bir karar veremez.karar verme yeteneği zayıftır

Yengeç insanı; Yengeçler sadıktır, güvenilir kişilerdir, saygılı ve fakirlere yardım eder, uyumludur, sorumluluktan kaçmaz, saygındır. Yengeçlerin suratı biraz asıktır, morali hemen bozulur, kendini karşıdakine fazla acındırır, çok duygusal ve alıngandır, özel yaşamını dışarı fazla yansıtır, sır saklayamaz.

Aslan insanı; Kendinden emindir, Tutkuludur, ihtiraslıdır, Cömerttir, Sadıktır, Cesaret sahibidir. Aslanlar çoğu zaman gerçek halinden daha güçlü görünmeye çalışır, patronluğu sever, dramaya bayılır, inatçıdır, başkalarına karışmayı çok sever, gereksiz şeylerle çok zaman harcar.

Başak insanı; Başak ayrıntıları sever, olayları analiz yetenekleri güçlüdür, yardımseverdir ve onlara güvenilir, zevkler ve renkler konusunda idealleri vardır, her şeyi dozunda severler. Başak kişileri biraz şüpheci olur, her şeyde hata ararlar, olayları abartmayı sever, gereksiz şeyler fazla ilgilenir, bildiği yolda ilerler, esneklikleri yoktur, cana yakın olmayıp, soğuktur, burnunu her şeye sokar, başkasını boş yere meşgul eder.

Terazi insanı; Terazilerde diplomatik bir zariflik vardır, gizemli bir çekiciliğe sahiptir, barışseverdir, idealist ve misafirperverdir. Terazilerin dürüstlüğü dışarıdan pek görülmez yahut yüzeyseldir, bazen faydasız işlerle uğraşırlar, genelikle karamsardır ve kararsız olur, zor samanlarda ona güvenemezsiniz.

Akrep insanı; Akrepler sadıktır ve çevreye uyumludur, genelde tutkuludur, becerikli ve dikkatlidir, her zaman dinamiktir. Akrep kişileri kıskançtır, eşlerine çok sahiplenir, fazla şüpheci olup, asi karakterli olup her şeye baş kaldırırlar.

Yay insanı; Yaylar serbestliği sever ve özgürlüğüne düşkündür. Buna karşılık çoğu zaman duygusuz ve katı yürekli olabilirler.

Oğlak insanı; Oğlaklar sorumluluk sahibi olup çok sabırlıdır, tutkuludur, sadıktır ve aynı zamanda beceriklidir. Oğlak kişileri genelde katı tutumludur, diktatörce davranabilir, paylaşmasını bilmezler, bencildir, kendini beğenir, kibirli olurlar, şüphecilik yaygındır, kolay kolay karşısındakine güvenmez, yaratıcılık yönleri gelişmemiştir.

Kova insanı; Kovalar esprilidir, akıllıdır, merhametlidir, yaratıcı yönleri güçlüdür, orijinal fikirleri vardır. Kova kişileri inatçıdır, birden duygusuz davranabilir, dengesiz davranabilir, genelde geçimsizdir, genelde insanlardan uzak durmayı tercih eder.

Balık insanı; Balıklar şefkatlidir, hep uyumludur, anlayışlıdır, eşine bağlıdır, yaratıcı yetenekleri güçlüdür. Balık kişileri aşırı duygusal olup her şeyden etkilenirler, kolay karar veremezler, kendine acır, tembeldir, görevini zamanında yapmaz, sorumluluğu sevmez.

Burçların Temel Özellikleri

“Burçların Davranışları” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir