Kategoriler
Büyü

Büyü Tespiti

Büyü olduğu nasıl anlaşılır?

Ruh halinizde bir değişiklik hissetmeniz, kendinizi tanıyamaz durumda olmanız, gece artarak devam eden sıçrayarak uyanmalar, korkunç rüyalar görmeye başlamanız, rüyalarınızda sık sık kedi, köpek gibi hayvanları görmeniz, kalp ya da midenizde ilgili rahatsızlığınız olmadığı halde göğüs kafesinizde ağrı hissetmeniz, Aşırı yorgunluk, ensenizde ağrılar, saçlarınızda elektriklenmeler olması, gözlerdeki ağrılar, gölgenizin sizi izlediği izlenimine kapılmak, ayak tabanlarınızın yanma halleri başlıca belirtilerdir.

Büyü belirtileri nelerdir?

Bazı insanlarda, aşırı etkilenme ve geç müdahale sonucu sinir bozuklukları ve akli denge bozukluklarına kadar giden olaylar mevcuttur. Bu yüzden dikkatli olup, bu belirtileri önemsemek gereklidir. Büyülerde etkinin beyin iradesiyle en aza indirilmesi mümkündür.

Büyülerin etkileri insanların burçlarına göre de değişkenlik gösterebilir. Yengeç, Aslan, İkizler, Oğlak, Kova ve Yay Burçları büyü konusunda daha hassastır

On altıncı yüzyıl Avrupa’sında kadınlar, erkekler ve çocuklar, büyücüleri bulmak ve yakalamak için sürekli uyarılırlardı. Bavyera Dükü Maxmillian, büyücülük yaptıkları konusunda kuşku uyandıran kimseleri ihbar etmenin zorunlu olduğunu, aksi halde böyle durumları gizleyenlerin suçlu duruma düşeceklerini kesinlikle duyurmuştu.

Büyücüleri ihbar edenlerin kimlikleri son derece gizli tutulur, böylece bu kişilere herhangi bir zarar gelmesi önlenmiş olurdu. Bunlar ihbar ettikleri kimseyle hiçbir zaman yüz yüze gelmezlerdi. Yaptıkları ihbarın doğru olup olmadığı da araştırılmazdı. Büyücülükle suçlanan sanıklar avukat tutamazlar, tanık dinletemezlerdi. Kendilerini savunabilmek için hiçbir seçenekleri yoktu. Avukat tutmaya izin verilen bölgelerde ya da eyaletlerde bile avukatlar büyücülerin savunmasını üstlenmekten çekinirlerdi çünkü bir büyücüyü savunmaya çalışmak, o kişiyi büyücü hayranı durumuna düşürürdü. Bu da büyücü olmak kadar kötü bir durumdu.

Çoğu akıl hastası büyücü sanılır ya da büyücülerin etkisi altına girmiş kimseler olarak kabul edilirdi. Böyle akıl hastası bir kadın, bir gün mahkemeye giderek bir bebeği öldürdüğünü ve bebeğin cesedini şeytana verdiğini söylemiştir. Bir kaç gün sonra söz konusu bebeğin annesinin yanında sağ salim durduğu anlaşıldığı halde, akıl hastası kadın, bir büyücü gibi düşündüğü ve yalan söylediği için asılıp idam edilmişti.

“Büyü Tespiti” için bir yanıt

Selam, ben bir buçuk yıldan beri rahatsızlık çekiyorum, gitmediğim doktor kalmadı, depresyon dediler, kimseyle konuşamıyordum, yolda giderken hani böyle gemide sallanırsın ya işte öyle sanki kalp yetmezliği gibi, her han ölücekmişim gibi sanki sol tarafım da bi ağırlık var gibi, bir an geliyor 5 veya 10 dakika içinde geçiyor, sonra biraz azalıyor bunu zaman zaman yapıyor ne yapmam gerekiyor,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir