Kategoriler
Metafizik

Düşünceler Arasında Doğrudan Doğruya Bağlantı Kurulması

Düşünceler arasında doğrudan doğruya bağlantı kurulması ne demek?

Telepati düşünceler arasında doğrudan doğruya bağlantı kurulmasıdır. İki zihin veya ruh arasında imaj, fikir, sembol tarzında ortaya çıkan etki alış verişidir. Bilinen duyular, ya da herhangi bir araç kullanmaksızın, her türden düşünce ve duygunun zihinden zihne gönderilip, alınması tarzında yapılan bir haberleşmedir.

Telepatide, alıcı ve verici olmak üzere en az iki kişi vardır. Telepati esnasında düşüncesini yayan, gönderen kimseye ajan (agent) yani verici denir. Telepati deneylerinde alıcı ise, süje (Pêrcipiant) olarak geçer. Deneysel olabileceği gibi, kendiliğinden de ortaya çıkar. Parapsikolojide Duyular Dışı Algılama (DDA) ismi altında araştırma konusu olan telepati, insan zihninin ve psişik varlığının zamanla yozlaşmış bir yeteneğidir. Devamlı çalışmak suretiyle bu yetenek gelişebilir. İngiliz Ruhsal Araştırmalar Derneğinin kurucularından olan F. Myers Yunanca tele (uzaktan) ve pathos (duygu, düşünce) kelimelerinden telepatiyi türetmiştir.

Telepati yeteneği hemen hemen herkeste bulunmasına rağmen, daha başarılı sonuçların alınmasında kişiler arasındaki heyecansal uyumun yani sempatinin olumlu etkisi olduğu saptanmıştır. Birbirlerine aşık olan insanların, anne ve çocukların, çok samimi dostlukların, kardeşlerin veya buna benzer birbirleriyle sempatik bağları bulunan insanların birbirlerini, konuşmaksızın daha kolaylıkla anlayabilmelerinin aslında bir sebebi de budur.

Ezoterik bilgilere göre telepatinin kökeni insanoğlunun başlangıcına kadar dayanır ve o zamanlar telepati bir fenomen olarak kabul edilmezdi. Bugün modern dünyanın sakinleri olan bizler, nedense aklımızın ermediği ve alışamadığımız her şeye acayip veya doğaüstü damgasını vuruveriyoruz. Bu fenomen bir kez etüt edildiğinde, prensiplerinin tamamen mantıksal olduğu görülür. Araştırmacılar Avusturalya’daki kimi orman kabilelerinin bir tür zihinsel iletişim metodunu kullandıklarını bildirmektedir. Bu araştırmacılardan biri olan Alexander Markey, Yeni Zelandalı Maorislerin günümüzde hala telepati kullanarak iletişim sağlayabildiklerini yazmış olduğu bir kitabında ifade etmektedir. Ormanda bir kabileden diğerine seyahat ederken, sözlerinin daha önce iletildiğini farketmişti. Gideceği yere varınca tüm kabilenin, kendisini beklediğini görmekteydi. Oysa bu haberin kabileye fiziksel bir vasıtayla ulaşması imkânsızdı. Mistik tecrübeleriyle tandığımız Hindistan halkı, telepati ve benzer psişik yeteneklere çok yabancı değildir. Buradaki fakir, yogi ve keşişlerin kendilerini tanıma yolunda keşfettikleri yeteneklerini kimi zaman insanlara da sergilediklerini biliyoruz. Bu kimseler, konsantre olma üzerine hayatları boyunca çalışmaktadırlar. Dolayısıyla birtakım fenomenleri uygulamada oldukça başarılı olmuşlardır.

Afrika da kimi kabilelerin, DDA yeteneklerini kullanarak haberleşmelerini sürdürdükleri bilinmektedir. Büyük Sahra Çölündeki vahalarda yaşayan bu kabileler, bulundukları vahaya yaklaşmakta olan kervan konvoylarını 1000 mil (yaklaşık 1600 km. ) ötelerden, içindeki canlılar ve öteki ağırlıklarıyla birlikte algılayabilmektedirler. Araştırmak isteyenler için bu kabilelere örnek olarak Tabu yerlilerini söyleyebiliriz.

Gene, gizli bilimlerle uğraşanlarda (yani okültistlerde), teozofi ve tasavvufta ustalaşmak isteyenlerde, telepati yeteneğini geliştirip kullanmak, öteden beri yaygındır. Bu değişik ekollerin telapatları kendi bölgelerinde, olgun ve keramet ehli olarak değerlendirilirler.

“Düşünceler Arasında Doğrudan Doğruya Bağlantı Kurulması” için bir yanıt

Ben eski iş yerimde patronumla böyle bir durum yaşıyordum. Pek konuşkan birisi değildi ama konuştuğumuzda bütün düşüncelerimi söyleyeceklerimi önceden kendisi bana söylüyordu ya da o andaki hislerimi duygularımı en ince ayrıntısına kadar arada anlatıp öyle değil mi? diye soruyordu çok şaşırtıyordu. Normalde beni kolay kolay kimse çözemez. ne duygumu ne de düşüncemi belli edemeyen birisiyim. Bir sebepten işten ayrılmayı planladığımda ailem karşı çıktığı için çıkamadım. Fakat yine hissetmiş gibi o hafta boyunca hiç benimle konuşmadı. bir hafta sonunda da bana telefon açıp bu gün son mesainiz dedi. Çok şaşırdım zaten bir şekilde çıkmayı planlıyordum kendisi de bir sebep sunmadan çıkardı. bende sadece tamam diyerek mesaimi doldurup çıktım o gün iş yerine de hiç gelmedi. sonrasında 2 adet sosyal medya hesabım var sadece 1 tanesinde ekliydi. ne zaman erkek arkadaşım olsa kendisi de kız arkadaşlarıyla fotoğraf koydu. ayrıldığımda da sildi. ya da bazen kendimi çok yalnız ve enerjim düşük hissettiğimde sosyal medyada yurt dışında olduğunu gördüm. sadece de yurt dışındayken fotoğraflarıma beğeni yaptı. aynı şekilde kendim şehir dışına çıktığımda da bu şekilde hissediyorum bugün bile. ekli olduğu sosyal medyamı tamamen kapattım. sonra kalbimde bi çarpıntı oldu çok hızlı bir şekilde atmaya başladı. telefona baktığımda diğer hesabımdan eklenmiş olduğumu gördüm. işten ayrılalı tam 5 yıl oldu ama bu 5 yılda arada sırada da rüyama girdi. girdiği sıralarda ise hep pes pese girdi. yani bir kaç gün ard arda göründü. bir enerji bağı gibi bir şey olabilir mi aramız da. ya da tekrar rüyamda görürsem iletişim kurmalı mıyım sizce? normalde kimseyi, sevdiklerimi bile bu kadar görmem. yazım biraz uzun olduysa özür dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir