Kategoriler
Korku Rüyaları

Endişe Verici Rüyalar Görmek

Endişe verici rüyalar görmek ne demek?

Merhabalar, ben 32 yaşında erkek, arkeoloji alanında doktora öğrencisiyim. İki gündür endişe duyduğum bir olaya işaret eden rüyalar görüyorum. 1. gündeki rüyalar: Hindistan’da olduğumu gördüm ve orada varoş bir yerde bizim buralarda şarapçı olarak nitelediğimiz tipte bir adam beni izliyor ve taciz ediyor. Ondan kurtuluyorum. Devamında çok kötü görünümlü bir kız karşıma çıkıyor, onunla dinsel bir tören ortamında beraber oluyoruz. Aynı gündeki diğer rüyamda gerçek yaşamda geçici olarak çalışmış olduğum müzeye, mesai saatleri dışında geliyorum ve müdürün odasında yapılması gereken çok önemli bir işimi hallediyorum. Bunu yaparken sıradan bir şey yapıyormuş gibi çok rahattım ancak çıkarken müzenin o günkü nöbetçi arkeologu beni görüyor ve sorguya çekiyor. Bende önemli bir işimi hallettiğimi söylüyorum. Bunun üzerine görevli beni gördüğünü ve hakkımda işlem başlatacağını söyleyerek elinde yazmış olduğu ihbarı gösteriyor. Oradan da ayrılıyorum rüya sonlanıyor.

2. gündeki rüyalar: Kötü iş yerlerinin olduğu sanayi ortamından bir dükkandayım ve içeride haylaz roman çocukları sürekli çalıp söylüyorlar. Bir tanesiyle de diyaloga giriyorum ama çocuktan rahatsız olup oradan ayrılıyorum. Daha sonra kendimi bir üniversitede amfinin içinde hareketli eğlenceli gürültülü bir dersin içinde buluyorum. Yanımda sanayiden tanıdığım bir grup işçi görüyorum. Onlar, mesai kıyafetleriyle ve sürekli kötü şakalar ve sinkaflı laflar sarf ediyorlardı. Onlardan oldukça rahatsız olup kaçmaya çalışıyordum.

Endişe verici rüyalar görmek tabiri

Değerli arkadaşım, dikkat edersen gördüğün rüyalar hep aynı konulara işaret ediyor ki bu durum rüyanın anlamının güçlü olduğunu göstermektedir. Burada önemli olan rüyadaki olaylardan ziyade anlamı güçlendiren ortak noktaları incelemektir; izlenmek, taciz edilmek, kötü görünümlü kız, sorguya çekilmek, haylaz çocuk, rahatsızlık, sinkaflı laflar ve kaçmak. Görüldüğü gibi bunların tamamı olumsuz anlam taşıyan unsurlar ama bunlara ayrı ayrı bakmak yanlış olur.

Benim düşüncem şu anda gerçek hayatında çevrendeki gelişmelerden duyduğunun rahatsızlık, huzursuz ve kaygılar ile bilinçaltındaki bastırılmış korkuların bir araya gelerek seni derin bir karamsarlık haline düşürmüş görünüyor. İnanıyorum ki senin gibi aydın, zeki birisi bu durumdan çıkışın yolunu bulacaktır. Olumlu düşünmeyi dene diyemiyorum çünkü olumlu düşünecek bir şey kalmadı. Belki biraz bencil olmak, idealist düşünceleri bırakmak, herkes hak ettiğini bulur bırak ne haltları varsa görsünler demek bu durumu atlatmak için yardımcı olabilir. Başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir