Eski Başkan Abraham Lincoln’un Rüyası

Abraham Lincoln’un ünlü rüyası

14 Nisan 1865 gecesinde Amerika Birleşik Devletleri eski başkanlarından Abraham LINCOLN, gördüğü rüya. Beyaz sarayın çalışanları heyacan içinde, oradan oraya koşuşturmakta ve her yere başkanlarının öldürüldüğünü söylemektedirler.

Başkan LINCOLN, sabah olunca gece gördüğü rüyasını rüyayı eşine ve en yakınındakilere anlatır. Başkan ve çevresi tedirgin olmuşlardır. Rüyanın sebep olduğu tedirginlik nedeniyle o gün yapılan kabine toplantısında dahi görmüş olduğu rüyayı anlatır. başkan Abraham LINCOLN’un çevresindekiler bu rüyayı hayra yorar ve ömrünün uzun olacağına yorumlarlar.

Aynı günün akşamında Başkan Abraham LINCOLN ile eşi, arkadaşlarıyla birlikte tiyatroya giderler. Başkan Lincoln’un bulunduğu locanın kapısı açılır ve katil tabancasında bulunan tüm mermileri LINCOLN’ün üzerine boşaltır. Baskan LINCOLN, oturduğu koltuğa cansız yığılır, kalır. Başkan hayatını kaybeder. Bu rüya Dünya tarihine, gelecekten haber veren meşhur rüyalar kategorisine girer. Koskoca bir ülkenin devlet başkanı, rüyasında gördüğü ölümle tanışır.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir