Kategoriler
Genel Bilgiler

Gezegensel Konum

Gezegensel konum ne anlama gelir?

Göründüğü kadarıyla rapor hazırlanırken ve testler oluşturulurken objektiflikten uzaklaşma korkusuyla, gereğinden öte objektif kalınmış ve tam her deneğe 104 soru sorularak, ruhsal bozukluk tanımlamalarıyla, astrolojik kişilikler arasında bir paralellik kurulmaya çalışılmış.

İkizler Burcu insanı için canlı yani Merküryen tip denilmiş ama bu burcun temel niteliği olarak kabul edilen aşırı duygusallık ve çok değişken duyguların zenginliği ön plana alınmamış. Oysa İkizler öncelikle bu sözcüklerle tanımlanabilir ve duyguların değişkenliği öylesine sınırsız ve hızlıdır ki, aslı gözden uzak tutulamaz.

Elbette ki rapordaki tanımlamalar reddedilemez veya gerçek dışı olarak görülmemelidir fakat eğer astroloji ile bir bütünlük ya da en azından ortak bir yön veya asgari bir uzlaşma aranıyorsa daha dikkatli ve daha esnek olunmalıdır. Raporun etkisi sanıldığından fazla olacak ve kimi psikiyatristler tarafından çok ciddiye alınacağından, astroloji kitaplarının bilimsel çevrelerdeki satışı da artacaktır.

Tabii ki bu arada da, psikiyatrların ve psikologların çoğu astrolojinin zengin ve inanılmaz dilini keşfedecekler; Rapordaki özgün DSM terminolojisinin yanısıra, astrolojiden de çok şey öğrenecekler; örneğin şu beş özelliği ele alalım; Vicdanlı Başak-Yalnız ve fedakar Balık-Canlı İkizler ve maceraperest Yay Herbiri ötekisini uyarıyor gibi fakat bu tiplerin iç bilinç alanlarında ortaya çıkan benzer vurgular, aslında kişiliğin negatif yönlerini oluştururlar; işte bu karmaşık tümce astrolojinin en önemli analiz olgusu olan gezegensel açıların etkileri anlamına gelir.

Örneğin Kare Açı, bu tipler arasında güçlü bir enerji oluşturacak ve bir tür meydan okumaya neden olacaktır ama aynı zamanda da söz konusu kişisel özellikler zayıflayacak ve hatta durağanlaşacaktır. Hatta daha da ötede, benzer karakteristikler kişilik bozukluklarıyla bütünleşecektir.

“Gezegensel Konum” için 2 yanıt

Rüyada başka bir gezegende olmak
Rüyamda başka bir gezegende idik, onlar da insan gibi görünüyordu. Babam bizim gezegenin cumhurbaşkanı gibiydi ve ailecek o gezegene gitmiştik. O gezegendekiler bizi yok edip etmemek üstüne referanduma gidiyorlardı ve bizimde bundan haberimiz vardı. Ama hiç bir şey yapamayacak kadar güçlüydük. Ben bir kaç kişiden destek alarak eğer referandum sonucu kötü çıkarsa etrafa kısırlık yayacaktım. Ve bizi olduremeyeceklerdi. Çünkü bize muhtaç olacaklardı. Ama önce ailem ve o gezegenden bir arkadaşımla onların PTT si gibi bir yere gidip referandum sonucunu öğrenmeye gittik. İşin ilginç kısmı rüyanın başından beri buranın etrafında dolaşıyor olmam ve üç kapısı olmasına rağmen birinin önünde uçurum falan gibi şeyler olduğundan sadece birinden rüyanın sonuna doğru girebiliyor olmamdı. Yaşlı ve korkunç adam yemek yiyorum dedi ben de siz yerken biz burada bakabiliriz dedim amacim durum farklıysa Değiştire bilmek çünkü olay oradan yayılacak. O sırada arkadaşım yanımda ama ailem arkada dolanıyor bir anda dönüp burada ki her şey büyülü sakın dokunup almayın. Sonsuza kadar. Bir şeyler olur dediğimi hatırlıyorum ama ne dediğimden emin değilim. Ve orada uyandım rüyam biraz uzun fakat yorumlarsaniz çok sevinirim.

Rüyada bir başka gezegende olduğunu görmek sahip olduğun değerlerin farkında olup, size kullanılmayan enerjinizi değerlendirmeniz gerektiğini belirtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir