Göz Dalması İle Rüya İlişkisi Nedir?

Göz dalması nedir?

İnsanın gözleri neden dalar? İnsanın gözünün dalması, rüya yorumlarında pek açıklaması yapılmayan, pek önem verilmeyen, gözden kaçan bir konudur, çünkü insanın gözünün dalması çok kısa bir zaman dilimi içinde meydana gelir, geçici düşünceleri içerir. Bununla birlikte gece görülen rüyalara verilen yorumlar, gündüz görülen insan gözünün dalması içinde geçerlidir.

Gündüz göz dalması hislerinizi idrak etmenizde ve amacınıza ulaşmanızda size yardımcı olur. İnsanın gözünün dalması, insan yari uykuda iken meydana gelir, geçmişte veya gelecekte olacak herhangi bir olay aniden gözünüzün önüne gelir. Hayallerinizin uzaklaşmasi ve gozden kaybolmasi ancak sizin musaadeniz ile olur. Gozunuz dalinca sizin hayal dunyaniza ve feminin yönünüzü temsil eden beyninizin sag tarafini kullanmaya baslarsiniz.

Gözü dalan bir insan hayatı ciddiye almaz, yaşamı tatli bir şekilde görmeye baslar, hayata pembe gözle bakmaya baslar. Bunlar sadece fantezi urunler ve olmasını istedigimiz dileklerdir.

Belkide insanin gozunun dalmasi, günlük hayatta gereğinden fazla strese girmenizin bir göstergesi olabilir. Insan bir şeye uzuldugunde hayata olumsuz yönden bakmaya baslar, olaylarin gidisini ve sonucunu devamli kotuye yorumlar. Zihninizde bu negatif dusunceleri devamli tekrarlamakla sizde yaşamınızı büyük bir olasilikla negatif yönde etkilemeye baslarsiniz.

Bir sonraki sefer ne zaman kafanız bir şeye takilsa veya bir şeye uzulseniz, her zaman olumlu dusunmeye, olaylarin sonunu iyiye yorumlaya çalışin, kotumserlikten kacinin. Eger arzu ederseniz, elinizde olmadan meydana gelen bu goz dalmasini, hayatınızın akisini olumlu yönde değiştirmek için kullanabilirsiniz. Olmasini istediginiz seyleri, dilek ve dualarinizin olması için insanin goz dalmasi bir arac, yontem olarak kullanilabilir.

Bir çok atlet, müzik adami veya holding yoneticisi goz dalmasini, başarılı olmak için motivasyon yontemi olarak kullanir. Micheal Jackson’in dünya listerini alt ust eden sarkilari, Suleyman Demirel’in Turk ekonomisinde cigirlar acan barajlar projesi, Sakıp Sabancı’nin Turk sanayisine kazandirdigi yatirimlar, bu goz dalmasinin olumlu yönde kullanilmasindan kaynaklanir. Tiger Woods bu yontemi kullanarak golf kariyerini gelistirdini TV de acikca beyan etmistir. Sizde bu yontemi kullanarak sinavda başarılı olabilir veya hayalini ettiğiniz muhtesem bir ise, meslege kavusabilirsiniz.

Olumlu ve pozitif goz dalması iyidir, çok kısa bir surede meydana gelir, anlik bir olaydir, kısa bir surede olsa sizi gerçek hayatin ortamından alip pembe dunyalara goturur. Günlük hayatin olumsuzluklarina karşı hiç fiziksel reaksiyon göstermeden bu yolla karşı durabilirsiniz. Insan daima hayatta kimi seylere uzulur, kaygı duyar, bunlar aile yaşamı, geçim derdi, saglik orunlari vb olabilir, bunu soyle yapsam dahami iyi olurdu veya sunu böyle yapsam daha mi iyi olurdu gibi kaygılarınızı bu yontemle asabilirsiniz. Bu yontem sizi stresten kurtarir, hal ve haraketlerinizi duzenler, yaraticiliginizi destekler zihin, beden ve manevi yönden sizi güçlü ve zinde tutar.

Göz dalması ve rüya

Göz dalması ve rüya ilişkisi nedir?

Göz dalması Uyku ile uyanıklık arasındaki bir durumdur. Yapılan araştırmalar sonucu her insanin günde 70 ile 120 dakika arasında göz dalması geçirdiğini belirlemiştir.

Göz dalması siz uyanıkken hayalini kurduğunuz bir şeyin sizi alıp uzaklara götürmesidir. Zihniniz biraz karışmaya başlayınca sizde mantığınızı kaybetmeye başlarsınız, kendinizi hayalini kurduğunuz senaryo ve fantazilere kaptırırsınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir