Kategoriler
Genel Bilgiler

Güneşin Özellikleri

Astrolojide Güneş ve Güneşin önemi

Güneş, Dünya gezegenine en yakın, Dünyadan görülen en parlak yıldızdır. Güneş Dünyaya hayat veren güç olduğu için astroloji alanında yaratıcı olarak yorumlanır. Güneş, aynı zamanda bir yıldız olduğu için genellikle doğum haritası yönetici gücü olarak alınır. Bir yıldız haritası üzerinde Güneşin bulunduğu burç, harita sahibinin kişiliğini ve bu kişiliği nasıl belirttiğini gösterir.

Bütün insanlar değilse bile pek çoğu doğduğu zaman Güneş’in bulunduğu burcun özelliklerini yansıtır. Bütün gazete ve dergilerde burçlar köşesinde bahsedilen, Güneş burcunuzdur. Güneş olmadan hayat olamazdı. Güneş sizin bireyselliğinizi, kendinize özgü karakterinizi, amaçlarınızı, kararlığınızı, gururunuzu, canlılığınızı, sağlığınızı, kişisel başarınızı, sosyal başarınızı ve kalbinizi yönetir. Özet olarak Güneş sizin egonuzdur. Kendinizi nasıl gördüğünüz ve kendinize verdiğiniz değerdir. Bu gezegen sizin toplum içindeki yerinizi yani başkalarının sizi nasıl gördüğünü de belirler.

Gezegen sistemimizin kalbi sayılan Güneş, vücudumuzda kalbi ve omuriliği yönetir. Astrolojide Güneş Aslan burcunun yöneticisidir. Güneş erkek bir yıldız sayılır, babalık ve otorite kavramlarını kendisinde toplar. Babanızı, erkek patronunuzu, önemli erkek müşterilerinizi, hayatınızda önem taşıyan erkekleri, şu anki erkek arkadaşınızı ve erkek çocuğunuzu temsil eder.

Güneş sizi etkilemeyen herhangi bir gezegeni aydınlatır ve doğruları yansıtır. Onun için Güneş’in yıldız haritanızda diğer gezegenlerle olan açıları, ilişkisi siz ve geleceğinizle ilgili çok şeyler anlatır. Diyebilirsiniz ki neden aynı burçtan olan insanlar birbirinin aynısı değil. ( O zaman 12 burç olduğu için 12 tip insan olmalı idi! ) Çünkü yükselen burcunuz var. Yükselen bur doğduğunuz anda ufukta yükselen gezegendir. Bunu da doğum yeri ve doğum saati ile hesaplayabiliriz.

Yükselen burç çok önemli olmakla birlikte eğer doğum saatini bilmiyorsanız gene de üzülmeyin. Güneş burcunuzla da çok şey öğrenebilirsiniz. Hayatınızın bolluk dönemlerini ya da kısıtlandığınız dönemleri öğrenebilirsiniz. Güneş kendi bireyselliğinizi nasıl ifade ettiğinizi, egonuzun enerjisini nasıl açığa çıkardığını söyler. Güneş’in yıldız haritanızdaki diğer gezegenlerle olan ilişkisi de çok şey ifade eder. Güneş Zodyak etrafındaki turunu bir senede tamamlar

“Güneşin Özellikleri” için bir yanıt

Rüyamda güneşten parçalar yeryüzüne düşüyormuş, bende küçük bir kız çocuğunu korumaya çalışıyorum, parçaların rengi mor, sizce ne anlama geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir