Kategoriler
Hayvanlar

Her Yerde Yılan Görmek

Her Yerde Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Hocam Merhabalar. Biliyorum rüyada yılan görmenin belki anlamı zaten yazılı ama bunu çok sefer gördüğüm için artık dayanamaz hale geldim. 18 yaşındayım ve rüyamda uzun süredir sıklıkla yılan görüyorum. Tek bir tane de olmuyor çoğu zaman. Rüyada nerede olursam olayım evdeysem yatağımın üstünde, yolda yürüyorsam yolda, tarlada bahçedeysem her yerdeler. Ben yılandan gerçek hayatta da çok korkan bir insanım hatta internetten rüya yorumlarına bakarken insanların bu başlıkla ilintili koyduğu yılan resimlerine bile bakamıyorum kapatıyorum.

Rüyamda mesela bir bahçede yürürken kendimce korkuyorum, aman acaba karşıma yılan çıkar mı diye bunu aklımdan geçirir geçirmez karşıma yılan çıkıyor, sonra fark ediyorum ki etrafım yılanlarla sürüngenlerle dolmuş. Can havliyle kaçarken uyanıyorum. Sadece yılan değil devasa kertenkeleler, sürüngenler de giriyor rüyama ve hepsi de genelde oldukları yerde sabit haldeler. Yani üzerime doğru tırmanıp koşmuyorlar ama çok fazlalar ve sanki ölü gibi hareketsizler. Sizce çok sıkça bunları görüyor olmam korkunun bilinçaltıma yerleştirmesi sonucu rüyamda karşıma çıkmaları mı yoksa getirebileceğiniz başka bir yorum var mı? Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler

Her Yerde Yılan Görmek Tabiri

Sevgili Gamze, yazdıklarımı dikkatle okumanı rica ediyorum, umarım yardımcı olabilirim. Gördüğün rüyaların ortak noktası sürüngenler ( yılan, kertenkele ve diğerleri), esas can alıcı noktası ise bunları sık sık, devamlı görmendir. Modern kültürlerde aynı rüyaları ya da benzer ögeleri içeren rüyaları tekrar tekrar görmek iki anlama yorulmaktadır;
* Birincisi bu rüyalar çok değerli (önemli) bir mesaj verebilir,
* İkincisi ise rüya sahibinin bu mesajı anlayamadığını ifade edebilir.

Öncelikle rüyada yılan, kertenkele sayfalarını okumanı rica ediyorum.

Yılan görmek temel olarak:

  • Kişinin gerçek yaşamda bazı gizli korkular ya da endişeler yaşadığını ve bir nedenle bu korkuların açığa çıktığını temsil edebilir.
  • İhanet, düşmanlık veya gizli düşmanlara işaret olabilir.
  • Kişiyi doğru yoldan çıkarmaya çalışan birine rivayet edilir.
  • En önemlisi ve pozitif anlam olarak yaşam enerjisinde iyileşme ve sağlık konusunda pozitif gelişmelere işaret eder. Belki de bu güzel gelişmeler için kişinin yapması gereken bir şey ya da atması gereken bir adım olduğunu anlatır.

Kertenkele görmek ise esas olarak:

  • Rüya sahibinin reel hayatında çevresinde  gammaz, fitneci biri olduğunu işaret eder ve bu insan karşı dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.

Genel anlamda sürüngen hayvanlar negatif mana taşır ve kişinin iyiliğini istemeyen, çekemeyen ya da ona zarar vermek isteyen birilerini işaret eder.

Bana göre bu bilgiler bir arada değerlendirilse; sürekli gördüğün bu rüyalar gerçek hayatında çevrende olumsuz duygu ve düşüncelere sahip birileri olduğunu ve onlardan aldığın negatif enerjinin seni de olumsuz etkilediğini göstermektedir. Lütfen sakin kafayla yaşamının bir analizini yap, bir çok şeyi sorgula ve içinde olduğun karamsar ruh halinden çıkmanın yolunu bul. Büyüklerin, öğretmenin ile ya da bir psikolog ile bunları paylaş, inan çok faydasını görecek, hayata yeniden pozitif bakmaya başlayacak, yaşama sevincin artacak ve kendini daha mutlu, daha rahat hissedeceksin. Başarılar dilerim.

“Her Yerde Yılan Görmek” için bir yanıt

Rüyamda bir yılanın ağzında bir altın ile yanıma geldiğini gördüm. Ağzında altın getiren yılan görmek neye işaret?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir