Kategoriler
İnanılmaz Olaylar

İntihar Eden Bir Arkadaş Hakkında Garip Olaylar

Ölen arkadaşım rüyalarımda sürekli beni çağırıyor

Merhabalar, Bayanım, 24 yaşındayım, bir Kamu kuruluşunda Çağrı Merkezi Görevlisi olarak çalışıyorum, bekarım. Sizlere 8 sene önce başıma gelen bir durumu anlatmak istiyorum. Bundan 8 sene önce sevdiğim bir arkadaşım intihar ederek kendini öldürdü. Ölümünden sonra sürekli olarak rüyalarıma girmeye başladı. Rüyalar beni çok korkutuyordu; çünkü başlarda çok etkilendiğim için görüyorum demiştim ama devam ettikçe tedirgin oldum.

Genelde aynı şekilde görüyordum. Arkadaşım sürekli olarak “beni affet o zaman geri dönme şansım olacak” gibi şeyler söylüyordu. Düşündüm acaba hayattayken beni kızdırdı mı aramızda bir sürtüşme geçti mi diye ama öyle bir olay olmamıştı.

Yine farklı olarak beni yanına çağırıyordu rüyamda.

Bir tanesini çok net hatırlıyorum. Yolda yürüyorum ve birden yanımda beliriyor “ne olur yanıma gel çok yalnızım” diyor, bense “bu mümkün değil hem sen nasıl yanıma geliyorsun git” diyorum, bunun üzerine kolumdan tutup beni çekiyor, bir apartmanın bodrum katına bakıyoruz birlikte, güya orası cehennem imiş. Gerçekten içerisi kırmızı ve içeride bulunan bir sürü insan acı çekiyor, yanıyor. Yüzüme bakıp “yanıyorum, canım acıyor, lütfen beni yalnız bırakma, sende gel” diyor.

Tüm bunlardan sonra ölen arkadaşımın hiç tanımadığım annesi aradı bir gün beni. Çok şaşırmıştım. Başta biraz sohbet ettik ve sonra asıl arama amacını söyledi.

Rüyasında kızını görmüş ve “anne ne olursun Gözde’ye ulaş, onu bul” demiş. Çok şaşırdım, korktum ve bir anlam veremedim. Dedim ya ölümünden etkilendiğim için görüyorum dediğim bu rüyalar sonradan bu olayın etkisiyle beni korkutmaya başladı. O sıralar üniversite sınavına hazırlandığım için stresli bir ruh hali içindeydim. Ölen arkadaşımla çocukluk arkadaşıydık ama her günümüz birlikte geçecek kadar samimi değildik.

Bu rüyaların ne anlama geldiğini merak ediyorum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizlere yazıyorum. Umarım ciddiye alırsınız. İyi çalışmalar diliyorum.

“İntihar Eden Bir Arkadaş Hakkında Garip Olaylar” için bir yanıt

Sevgili okurum,

Bize gönderilen her yazıyı ciddiye alıyor ve her birine hak ettiği değeri veriyor, onlara gerekli zamanı ayırıyoruz.

Gönderdiğiniz yazıdakine benzer ya da çok daha özel bir çok olay okudum, duydum ve benzer bazılarını yaşadım.

Arkadaşınızın rüyanızda sizi çağırması, bir dostunu kaybetmenin acısı ve o günlerde yaşadığınız strese bağlanabilir, ancak arkadaşınızın annesine gelen mesaj işi zorlaştırmakta. Bu durum bizim açıklamayacağımız bazı iletişim kanalları olabildiğini göstermekte. Büyük ihtimalle arkadaşınız en büyük günahlardan olan canına kıymak ile sanki cehenneme gideceğini biliyor ( Tabii ki sonunu Yüce Allah bilir ), rüyadaki senaryo kendi içinde uyumlu.

Bana sorarsanız bu rüyayı unutun, yaşamınızda maddi ve manevi zenginlik dolu günler için gayretinize devam edin, her zaman Yüce Allah’a sığının.

Hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir