Kategoriler
Dini Rüyalar

İstiharede Evleneceği Kişiyi Görmek

İstiharede evleneceği kişiyi görmek ne demek?

Selam, ben bir yıl önce rüyamda babamın beni birisine verdiğini gördüm ve başka bir rüyada bu insan ile evlendim. Arkadaşıma rüyamdan bahsettim ve evleneceğim insan sanki böyle birisi diye tarif ettim. Babası annesinden o küçük yaşta iken ayrılmış. Arkadaşımın arkadaşı da bu tarif ettiğim insanın eşinin arkadaşı olduğunu söyledi ve bizi tanıştırdı. Gözlerinin içine baktığımda ‘elektrik aldık’ içimden bu insan ile evleneceğim dedim. Arkadaşlarımın hepsi farklı bir yorum yaptı kafamı karıştırdılar.

İstihareye de yattım, bir arkadaşımı gördüm, onun yorumu da “içinden geldiği gibi karar ver” demişti. Birde bu insanı gördüm, masanın üstüne bırakmışlar sanki çocukluğuydu. Kafasının üstüne düştü. sağına bakım neden kimse yardım etmedi bıraktı dedim. Soluma baktım bir boylu adam geldi. Gözlerinin etrafı siyahtı, adamdan aslında korkmadım. Uyandığımda içime bir rahatlık çöktü. Kalbim onu sevdi ama hakkımda hayırlı mı bilmiyorum.

İstiharede evleneceği kişiyi görmek yorumu

Rüyanız çok güzel şeylere işaret olabilir, hayalinizdeki beyaz atlı prense kavuşacağınıza, mutluluktan bulutların üzerinde uçacağına, rahata kavuşup hayatınız boyunca hiç yorulmadan bir servet sahibi olacağınıza, yaşamınızın adeta rüya gibi bir eli yağda bir eli balda geçeceğine, yaşamınızın boyunca hiç kaygı – endişe veya korku yaşamadan ve kolunu dahi kıpırdatmadan tüm arzularının gerçekleşmesine delalet edebilir. Bu tür rüyalar büyük alimlerin çoğuna göre dünya ve ahret hayatında size isabet edecek mutluluk ve huzura yorulur. Kişinin dini vecibeleri yerine getiren ve dini hassasiyeti olan bir kişi olduğunu gösterir. Bazen de içinizdeki ibadet etme arzusunu veya vecibelerinizi yerine getirememe endişesini yansıtabilir. Böyle bir rüya gören kişi, çok dindar bir kimse olabileceği gibi, içinde Allah korkusu olan ve daha iyi bir Müslüman olma arzusu içinde bulunan bir kişi de olabilir.

Not: bu rüya yorumu bazı okurlarımızın arzuları sonucu editlenmiş, okunması zevkli bir hale getirilmeye çalışılmış, okuyanlara inandığım şeyleri yazmak değil onların görmek veya duymak istedikleri yazılmıştır?

“İstiharede Evleneceği Kişiyi Görmek” için 3 yanıt

Dün yatmadan rüyamda evleneceğim kişiyi görmek için bedir ashabinin isimlerini okudum. Ben gerçekte küçük bir yerde okuyorum. Okuduğum yerdeydim. Evimin yolundan gidiyorum. Sonra hemen sol tarafımda korkutucu bir simada erkekler geçiyor ve ben korkuyorum. Onların arkasından da gerçekte benim okulumda okuyan ama sadece sima olarak tanıdığım 2 çocuk görüyorum. Hemen yanlarına gidiyorum. Birini bırakıp diğer çocukla yürümeye başlıyoruz. Ben bölümünü soruyorum, bölümünü aslında sevdiğini falan söylüyor. Sonra el ele tutuşuyoruz. Sonra beni sevdiğini söylüyor. Ama ben çocuğa pek bir şey hissetmediğim halde elini tutuyordum. 21, Kadın, Bekar, Öğrenci

Ben rüyamda evleneceğim kişinin ismini gördüm ama kendini görmedim, rahmetli annem rüyada evleneceğim adamın adını söyledi, sizce rüyada gördüğüm isimli biriyle mi evleneceğim.

Pelin selam, yaşını yazmamışsın, eğer yaşın 18 den büyük ise Allah akıl fikir versin demekten başka bir şey bulamıyorum. 18 den küçükse Allah akılını kullanmayı nasip etsin derim ve kocayı düşüneceğini biraz geleceğini düşün, cahil çocuklar yetiştirmeyi hayal etmektense insanlığa biraz bir şeyler üretmeyi, kendini geliştirmeyi düşünmeni tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir