Kategoriler
Dini Rüyalar

İstiharede Hacca Gittiğini Görmek

İstiharede Hacca Gittiğini Görmek Neye Delalettir?

Ben evlilik çağındaki kızımın evlenip evlenmeyeceği veya kiminle evleneceğini merak ettiğimden esmaül hüsnaları okudum ve yattım. Ayrıca her akşam bir sure okurum sırayla kurandan. Rüyamda hacca gitmişiz, namaz vakti ancak tuvaletimi yapıp namaz kılmak istiyorum ve tuvalete her zaman gittiğimiz bir kumaş mağazası var, oraya gidiyormuşum, o dükkan sahibi bana izin veriyormuş. Dükkana giriyorum, çok müşteri var, geçip tuvalet kısmına geçiyorum. Orası da kalabalık, o kadar ki temizlemeye fırsat bulamıyorlar, büyük abdestler her tarafa yayıldığından kürekle kazıyıp temizlemişler (ahırlarda inek pisliklerini kürekle toplayıp atarlar ya öyle). Yerler yine de pis, müsait bir yer bakarken beyaz perde ile ayrılan bölüm boşalıyor, oraya gireceğim ancak etraf beni görebilir hatta birkaç erkek birisi sigara içiyordu. Erkek bir çocuk var, 8 yada 10 yaşlarında pipisini tutmuş işetiyor, “siz neden buraya girdiniz? burada kadınlar var” dedim, onlarda “bizim çocuğumuz sakat, onun için bırakamadık, yardımcı oluyoruz” dediler. Çıkmak istemediler, çocuk çok sağlıklı görünüyordu, güzeldi de, bende ayağımda bulunan terliği çıkarıp onları tehdit ettim ve çıktılar.

Sonra namaz için küçük bir odaya girdim, divan ve yüklükler masalar var, sandalyeye oturup abdest almaya başlıyorum, çeşmeden çok az su kullanıyorum çünkü altında lavabo yok ve suda aşağıdaki yerleri ıslatmıyor, bakıyorum suyun düştüğü yerler kuru. Çocukluk arkadaşım yanımda, bana “ne kadar az suyla abdest alıyorsun, ben öyle yapamam, benim suyum şarıl şarıl akacak” diyor. Bende “ben hep böyle alıyorum, hem israf haram” diyorum, “çok açmıyorum, bak yoksa buralar ıslanır” diyorum. Namazımı kılıyorum “çıkmadan önce etrafı düzeltelim” diyorum, başlıyorum etrafı düzeltmeye.

Bir divanın üstünde benim abdest alıp namaz kılacağım için çıkardığım üst başım var, dağınık şekilde “onları zaten giyeceğim” diyorum, başka bir arkadaşımda elinde yahudilerin kutsal şamdanı var ya ona benzeyen camdan bir objeye “ne diye” bakıyor, bende “kutsal şamdana benziyor” diyorum ama bazılarının uçları kırık ve eski toz içinde, oda zaten tozlu. İnce bohçalar içinde kenarları renkli en üstte kırmızı oyalı namaz eşarpları gördüm “bunları iyi ki buraya girenler alıp gitmiyor” deyip, düzelttim. Kapıdan çıkarken çocukluk arkadaşımın divan üzerinde oturup başında beyaz bir namaz örtüsü var kucağında kocaman bir Kuran açmış okurken görüyorum.

İstiharede Hacca Gittiğini Görmek Nasıl Yorumlanır?

Değerli okurum, Mart 2017 itibariyle artık istihare rüyalarına cevap vermeyeceğimizi yazmıştık, çünkü gerçekten çok hassas bir konu ve yanlış anlamaya ya da anlaşılmaya çok açık. Birde bu konu için ileri derecede dini bilgi sahibi olmak gerekiyor ki o konuda uzman değiliz, istihare rüyaları İslami Rüya Tabirleri alanının konusu. Siz zahmet edip rüyanızı böylesine detaylı olarak gönderdiğiniz için size yardımcı olmaya çalışacağım.

Rüyanızın ana teması istiharede hacca gitmek olup, rüyada hacca gittiğini görmek çok hayırlı bir rüyadır. Hacca gittiğini gören kişinin gerçek yaşamında iç dünyasında dengeyi bulduğunu, manevi gelişimini tamamlama yolunda önemli adımlar attığını ve arzu ettiği huzura kavuşmak üzere olduğunu müjdeler. Buraya kadar olan kısım rüyanın ana mesajını oluşturuyor.

Bundan sonraki kısımda namaz kılmak istemeniz, abdest almak için kumaş mağazasına gitmeniz ve orada yaşananlar ise;

Rüyada namaz kılmaya niyetlenmek kişinin hayatının çeşitli alanlarını dengelemeye çalıştığı, bunun içinde manevi zenginliğe ulaşmak için adım attığını gösterir. Bu rüya aynı zamanda kişinin ne yaptığını bildiğini ve Allah yolunda ilerlediğine delalet eder. Rüyada namaz kılacak yer aramak rüyayı görenin kaza ve belalardan korunmak için Allah’a sığınmak istediğini temsil eder. Arama sonunda namazı kılmak veya yer bulmak bunu başaracağını ifade eder. Siz biraz zor da olsa sonunda namazınızı kılıyorsunuz ki bu Allah’a sığınıp, tüm işlerinizin yolunda gideceğine delalettir. Lütfen rüyada namaz görmek sayfasını dikkatle inceleyin.

Rüyada bir mağazaya girmek rüyayı gören kişinin reel yaşamında kendisinin, ailesinin veya sevdiği birinin bir ihtiyacını karşılamak için bir adım attığını ancak bu ihtiyacı karşılamak için şu anda hazır olmadığını temsil eder. Bakınız mağaza rüya tabiri sayfası. Bu bilgi kızının evliliği için daha vakit olduğuna işaret edebilir.

Rüyanın son kısmı için dileğine kavuşmak için yapmanız gereken işler, aşmanız gereken bazı zorluklar olduğunu ancak bunların sonunda bir dostunuzun da yardımı – desteği veya vesile olmasıyla her şeyin hayırlı olacağına delalet etmektedir. Çünkü namazı tamamlıyorsunuz ve çocukluk arkadaşınız Kuran okuyor.

“İstiharede Hacca Gittiğini Görmek” için bir yanıt

Rüyada hacca gitmek, rüyada hacca gittiğini görmek veya rüyada hacı olmak, hacca giden birini görmek hakkında rüyalarınızı ve sonrasında gerçekleşenleri lütfen bizlerle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir