Kategoriler
Sevgili Rüyaları

İstiharede Sevdiği Kişiyi Görmek

İstiharede sevdiğini görmek neye delalet eder?

Ben istiare namazını kıldım ve yattım, o gece rüyamda sevdiğim çocukla birlikte bir otobüs durağında idik ve otobüs bekliyorduk. İkimizde oturmuştuk, o sırada ben sağ elime baktım gümüş yüzük vardı, o an içime nişanlılık hissi geldi. O sırada sevdiğim çocuk ayağa kalktı ve otobüse baktı, geliyor mu diye, tabii biz el eleyiz bu sırada, daha sonra anladım ki, ben istihare içinde istihare görmüşüm. Rüyamda da bu rüyamı arkadaşıma anlatıyordum ve öylece uyandım ve uyandığımda aynı arkadaşıma bu rüyayı anlattım.

İstiharede sevdiği erkeği görmek yorumu

Betül merhaba,

Öncelikle istihare nedir sayfasını dikkatle okumanı rica ediyorum. Bu konu çok canımı sıkmaya başladı ve istihare gibi ciddi ve önemli bir konu iyice magazinleşmeye başladı, aklına esen aklına estiği gibi istihareye yatıyor kalkıyor. Bu konuda yanlış bilinen bazı şeylere açıklık getirmek gerekmekte:

  • İstihare’de bir amaç, bir anlam olmalıdır. Bir konuda Allah’a yakarmak, ondan yardım istemek gereklidir. İstihareye yat, ne çıkarsa bahtına, yok böyle bir şey.
  • İstiharede arınmış bir ruh ve vücutla Allah’a yakarmak asıl ana unsurdur. “Benim üstü açık arabam olacak mı” derseniz “evet olacak” denmesini beklemek kadar saçma bir şey olamaz.
  • Hele hele en acı olanı başkasını istihareye yatırma saçmalığıdır. Bunun anlamı “Tövbe haşa, Allah senin yakarmanı anlamıyor, sadece yatırdığın kişiyi anlıyor”. Değerli dostlarım lütfen bu saçmalıkları bırakın. Ne sıkıntınız varsa tövbenizi yapıp, duanızı edip, Allah’tan hayırlısını isteyin. Hele hele aracı kullanmaya sakın kalkmayın, Allah her şeyi bilendir (sizin zihninizden geçenleri dahi)

Bu bilgiler ışığında siz neden istihareye yattınız?, laf olsun diye, olacakları görmek, geleceği görmek merakınız için ise onu biraz zor görürsünüz! Bu bilgi elde olmadığı için bu rüya hakkında bir şey söylenemez. Ama çok merak ediyorsanız sevgiliyi görmek, otobüs beklemek, gümüş yüzük terimlerinin manalarına göz atabilirsiniz.

“İstiharede Sevdiği Kişiyi Görmek” için 7 yanıt

Rüyasında sevdiği kızı görmek yorumu nedir
Selam, Rüyamda benim hoşlandığım bir kız var onu gördüm ismi Elif ( senbolik olarak bu ismi saçtım ), ayrica Elifin bana karsi olan hislerini bilmiyorum. Elif ruyamda bizim eve geliyor, oturuyoruz ve onunla evlilik hazirliklari yapiyoruz, evlenicekmisiz, babam Elife diyor ki “kizim git bana kimligini ve pasaportunu getir” diyor.

Biz yurt disinda yasiyoruz o yuzden passaportunu falan getir diyor galiba, neyse Elif evine gidiyor ve pasaportunu, kimligini falan getiriyor, babamda islem yapmaya gidiyor. Normalde gidilip usulune gore kiz istenir falan ama biz oyle bir sey yapmiyoruz ve hatta ruyamda da icimden kendi kendime birincisi yasim daha kucuk, ikincisi biz neden Elifi istemeye gitmedik acaba falan diyorum hatta bir ara ben ruya mi goruyorum falan diyorum ama hayir ruyada da degilmisim sanki gercekmis gibi geliyor bana. Biz Elifi hic istemeye dalan gitmeden direk evlenicekmisiz.

Ben evde yerde oturuyorm ve Elif bana ayagini uzatiyor bende onun ayagina corap giydiriyorum rengini tam hatirlamiyorm corabin ama pembeydi galiba tam emin degilim. Sonra disari cikiyoruz Elif bir yere gidiyor bende daha önce hiç gormedigim ve bilmedigim bir üniversiteye gidiyorum, orada eski iki tane ilkokuldan tanidigim kiz arkadaslarima rastlıyorum, ayak ustu “nasilsin, iyi misin” diye muhabbet ediyoruz ve oradan cikip eve dogru giderken Elifi goruyorum, oda bize gidiyormus Elifin yaninda kiz arkadaslari da var ve onlara “bakin evlenecegim cocuk bu diyor” hepsi bizi tebrik ediyorlar falan biz eve gidiyoruz ve çok mutlu ve heyecanliydik sonra uyanıyorum. 18 yaşında bekar erkeğim.

Berk merhaba,
Gönderdiğiniz rüya tam bir gençlik rüyası olup hemen hemen herkes 15 – 18 yaşları arasında buna benzer rüyalar görür, bu kişinin gelişimini gösterir.
Bu rüyalar anlam taşımazlar, yorumlanmazlar. Gençlik rüyalarının en iyi tarafı kişinin kendini iyi hissetmesini sağlamasıdır.

Selamün aleyküm hocam. Ben sevdiğim adam için istihareye yatmıştım, yattıktan 3 gün sonra rüyamda gördüm ve sabah çok mutlu uyandım lakin o şimdi başkasıyla evlendi. Ve hala onu rüyamda görmekteyim. Sürekli bana rüyamda eşimle bitti boşandık boşanıyoruz olmuyor anlaşamıyoruz gibi cümleler kuruyor. Bu rüyanın anlamı nedir? Yoksa o benim nasibim mi? Bu arada ben 28 yaşındayım, hala bekarım.

Kübra merhaba, bu rüyalar onu fazla düşündüğün için gerçekleşiyor. Onu hemen unutup normal yaşama dönmenin yollarını bulman gereklidir.

Rüyamda kızımı istemeye geliyolar ben telaşlı bi şekilde hazırlanıp giyinmeye çalışırken yatak odasına giriyolar ellerinde altın yüzük iki tane ben babası razı değil dyorum babasıda yüzükleri kapıya götürüp koymak istiyor ben de yok olmaz ordan birileri alır deyip yüzüğü oğlanın babasına veriyorum sizde kalsın dyorum oda alıp cebine koyuyor

Rüyamı gerçekten hayırlı mi degil mi diye düsünerek yattım . Ama konuştuğum insanı gordüm önce kavga etmişiz sonra araya ablam girmiş barışmışız ve yanıma gelmıs uzun bi yolda el ele yürürken ısıklar söndü sonra yanımıza telefon da almamıştık anne diye seslendim annem.telefonumu getirdi ve o sıra telefon çaldı beni işe çağirdıkları haberiyle rüyamda çok seviniyodum sonrada Birden her yer aydınlandı . Işıklar geldi . Sizce hayırlı mıdir bu insan benim için?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir