İstiharede Sevdiği Kişiyi Görmek

İstiharede sevdiğini görmek neye delalet eder?

Ben istiare namazını kıldım ve yattım, o gece rüyamda sevdiğim çocukla birlikte bir otobüs durağında idik ve otobüs bekliyorduk. İkimizde oturmuştuk, o sırada ben sağ elime baktım gümüş yüzük vardı, o an içime nişanlılık hissi geldi. O sırada sevdiğim çocuk ayağa kalktı ve otobüse baktı, geliyor mu diye, tabii biz el eleyiz bu sırada, daha sonra anladım ki, ben istihare içinde istihare görmüşüm. Rüyamda da bu rüyamı arkadaşıma anlatıyordum ve öylece uyandım ve uyandığımda aynı arkadaşıma bu rüyayı anlattım.

İstiharede sevdiği erkeği görmek yorumu

Betül merhaba,

Öncelikle istihare nedir sayfasını dikkatle okumanı rica ediyorum. Bu konu çok canımı sıkmaya başladı ve istihare gibi ciddi ve önemli bir konu iyice magazinleşmeye başladı, aklına esen aklına estiği gibi istihareye yatıyor kalkıyor. Bu konuda yanlış bilinen bazı şeylere açıklık getirmek gerekmekte:

  • İstihare’de bir amaç, bir anlam olmalıdır. Bir konuda Allah’a yakarmak, ondan yardım istemek gereklidir. İstihareye yat, ne çıkarsa bahtına, yok böyle bir şey.
  • İstiharede arınmış bir ruh ve vücutla Allah’a yakarmak asıl ana unsurdur. “Benim üstü açık arabam olacak mı” derseniz “evet olacak” denmesini beklemek kadar saçma bir şey olamaz.
  • Hele hele en acı olanı başkasını istihareye yatırma saçmalığıdır. Bunun anlamı “Tövbe haşa, Allah senin yakarmanı anlamıyor, sadece yatırdığın kişiyi anlıyor”. Değerli dostlarım lütfen bu saçmalıkları bırakın. Ne sıkıntınız varsa tövbenizi yapıp, duanızı edip, Allah’tan hayırlısını isteyin. Hele hele aracı kullanmaya sakın kalkmayın, Allah her şeyi bilendir (sizin zihninizden geçenleri dahi)

Bu bilgiler ışığında siz neden istihareye yattınız?, laf olsun diye, olacakları görmek, geleceği görmek merakınız için ise onu biraz zor görürsünüz! Bu bilgi elde olmadığı için bu rüya hakkında bir şey söylenemez. Ama çok merak ediyorsanız sevgiliyi görmek, otobüs beklemek, gümüş yüzük terimlerinin manalarına göz atabilirsiniz.

7 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir