Kategoriler
Dini Rüyalar

İstiharede Yağmur Görmek

İstiharede yağmur görmek neyi ifade eder?

4 senelik erkek arkadasımdan bir bucuk aydır ayrıyız, bana deli divaneydi, cok sevıyordu cok asıktık ama o birden ıstekleri degıstı, benimle gezmek tozmak degıl, arabasıyla hava atmak gıbı sacma sapan seylere yoneldı, gözü beni görmüyor bile ama asla ihanet vb bır durum ıkımız acısından da yok, ben onu cok sıktıgım cok bunalttıgım ıcın suan barısmak ıstemıyor ama benım duygularım ona karsı aynı oldugu ıcın istihareye yattım ama ben degıl ruyayı annem gordu. Annem bu arada hacca gıtmıs dındar bır kadındır, rüyaları da genelde ılgınc bır sekılde cıkıyor, annemin gordugu rüya şöyle;

Rüyada acayıp sekilde bir yağmur yağıyor ama cok sıddetli ve bizde erkek arkadasımla onun altında ıslanıyoruz, sırılsıklam oluyoruz, bızım eve gelıyoruz, erkek arkadasım cok usumüş oldugu ıcın ben eve almak ıstıyorum, annemde “tamam” dıyor ve onu bır yataga yatırıyoruz, üstüne annem battaniyeler örtüyor, sarıyoruz sarmalıyoruz. Sonra gene bızim evde bır kız varmıs ama ne ben nede annem tanımıyoruz, gercekte boyle bir kız benım arkadasımmış ve erkek arkadasıma ılgısı varmıs, süreklı onu gormek ıstıyormus ama ne ben, nede erkek arkadasım bunun farkında degılmıs, erkek arkadasım da yan donup bakmıyormuş zaten, bunu annem anlıyor kıza hesap soruyor “sen benım kızıma nasıl boyle bır ıhanet edersın” dıye kızı dovuyor, kızın annesı de tuhafiyecıymıs kızı alıyor annesının yanına bırakıyor, baya bagırış cagırıs kızı def edıyor.

Sonra bızim eve kuzenım geliyor, anneme hesap soruyor “teyze sen bu eve erkek almıssın, hayrola” dıye, annemde korkuyor bu durumdan, erkek arkadasıma hemen gıtmesını soyluyor ama o hıc gıtmek ıstemıyor “nıye gıdıyım gıtmıyım” dıyor, annemde onu gıtmesi için zorluyor, catıdan kacırıyoruz onu ama erkek arkadasım arkasına baka baka zorla gıdıyor, o arada komsular goruyor onu kacarken, anneme “nıye eve aldın bu cocugu” diye elestırıyorlar, bu arada annem komsuların onunde kıpkırmızı domatesler goruyor bundan salça yapıyormus, kadınlar ama domatesleri iri iri görüyor, rengıde kırmızı rüyamız bu kadar simdiden tesekkür ederiz. 20, Kadın, Bekar, Öğrenci.

İstiharede yağmur yağması yorumu

Sevgili okurum,

İstihare işleminde esas amaç, arınmış bir ruh ile Allah’a yakarmak, ona yaklaşmak ve ondan bir haber almayı dilemektir. Fakat ne yazık ki pek çok şeyde olduğu gibi istihare gibi çok ciddi ve çok değerli bir konuda magazinleştirmek üzeredir. Bazı dostlarım “ben Arapça dua bilmiyorum, ben namaz kılmayı bilmiyorum, o yüzden bunları bilen arkadaşımı, annemi, halamı yatırıyorum” diyor.

Değerli arkadaşlar; Yüce Allah tüm dilleri bizlerden iyi bilir, o her şeyi bilendir. Senin yapman gereken samimi duygularla ona yakarmaktır. O her şeyi duyandır. Sen yeter ki hayırlısını iste. Hele hele para ile (veya bir hediye karşılığı) istihareye yatan soytarıları duyunca iyice isyan edesim geliyor “çüşşş” diye haykırmak istiyorum.

Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum; başkası adına istihareye yatılmaz, Allah aracıları, soytarıları sevmez. Onun sabrı sonsuzdur ama yeri geldiğinde o sahtekarların belasını verir. Bu kadar zor mu yahu “Allah’ım sana inanıyorum, sana sığınıyorum. Benim şu sıkıntım konusunda bana yardım et, bana yol göster” demek. En azından bunu söyleyemeyen kişinin bir şey beklemeye hakkı yoktur, isterse bilmem nerenin şeyhini yatırsın.

Annenizin rüyası istihare rüyası değildir ve aynı zamanda değerli mesaj veren yorumlanabilir bir rüya değildir. Günlük yaşamınızda kafasını ( kafanızı) meşgul eden durumların uykusundaki senaryolaştırılmış yansımasıdır. Dikkat edilirse rüyadaki unsurlar çok dağınık bu durum annenizin de kafasının karışık olduğunun simgesidir.

“İstiharede Yağmur Görmek” için bir yanıt

Meraba ben kız arkadaşımdan ayrıldım, annesi büyü yaparak ayırdı bizi ve bende bir istihareye yattım ve rüyamda sevgilim karşımda duruyordu, bir ses bağırdı bana bu kız sana hayırsız kılındı diye ben ağlıyorum üzülüyorum ki hani hayırsız kılındı diyor diye sonra yanıma bir kişi geldi ve bana dedi ki hüzünlenme bana bi dua verdi ve bana dedi ki bu duayı oku dediği gibi yaptım okudum duayı ve o bağıran ses tekrar bağırdı ve dedi ki bu kız sana şimdi hayırlı kılındı ve sonra uyandım bunun anlamı ne olabilir acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir