Kategoriler
Genel Bilgiler

Jüpiter’in Özellikleri

Jüpiter’in özellikleri nelerdir?

Mitolojide tanrıların babası olarak bilinen Jüpiter neşe, bolluk, zevk, zenginlik veren bir güçtür. Astrolojide bu gezegen en büyük yardımcı, en fazla iyilik eden güç sayılır. Dokunduğu her şeye bolluk veren Jüpiter aynı zamanda şans gezegeni olarak anılır. Yıldız haritası üzerinde geçtiği evlere bolluk verir (o evlerle ilgili konularda). Jüpiterin, insanın doğum haritası konumu kişinin zevke olan düşkünlüğünü belirtir.

Jüpiter varlık, zenginlik, ve maddesel kazançları yönetir. Ayrıca görüş, iyimserlik, inanç, sadakat, adalet, güven ve akıl getirir. Jüpiter kafanın ve işlerin gelişmesini gösterir. Onun için din, felsefe gibi konularla ticaret, ekonomi gibi konular Jüpitere bağlıdır.

Güneş sisteminde bulunan tüm gezegenler toplamından (Güneş dışında, o bir yıldızdır) daha büyük olan Jüpiter ‘e bolluk gezegeni denir. Büyük bir resim çizerek sizin her konuda büyük düşünmenizi ister.

Bazen Jüpiter geçtiği evle ilgili konularda daha derin anlamlar arayarak felsefe yapmanıza sebep olur. Eğitimi, özellikle yüksek okul eğitimini destekler. Uzak yolculuklar da eğitim evinin bir parçasıdır ve Jüpiter haritanızda harekete geçtiği zaman çeşitli nedenlerle uzak yolculuklara çıkabilirsiniz.

Jüpiter, vücutta karaciğeri ve hipofiz bezini yönetir. Astrolojik olarak Yay burcu yöneticisidir. Zodyak turu 12 senede tamamlanır ve bir sene boyunca bulunduğu burca şans dağıtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir