Kategoriler
Burçlar

Koç Burcunun Özellikleri

Koç Burcu 21 Mart – 20 Nisan

Koç Burcunun Olumlu Yönleri

  • Koç burcu insanları genelde bağımsız ve hürriyetine düşkündür,
  • Koç burcunda doğanlar eli açık, bonkördür,
  • İyimser, pozitif düşünceli, olaylara iyi yönden bakmayı sever,
  • Her zaman neşeli, şen olmaya çalışır ve olur,
  • Olaylar karşısında daima cesur, cesaretli durular

Koç Burcunun Olumsuz Yönleri

  • Çabuk asık suratlı olabilirler,
  • Aniden ortaya çıkan öfkeye sahiptirler
  • Hep bana bana, sadece benim olsun ,bu dünyada yasayan tek benim düşünceleri vardır,
  • Aklıma ne gelse,canım ne isterse hemen yaparım, gider alırım derler
  • Sabırsız huyları ileri derecededir.

Koç Burcunun Bağımsızlığı

Koç insanı bağımsız ve hürdür, burçlar aleminin ilki olmasından dolayı sürekli önde ve lider olmayı severler. Koç burcunun yenilmez ve mıknatıs gibi çekici karakteri, diğer insanların onları takip etmesini sağlar, çünkü koç burcu insanının karakteri diğer insanların yaşamlarına da bambaşka bir heyecan katar.

Koç Burcunun Arkadaşlığı Nasıldır?

Koç burcunda doğan insanlar iyi arkadaş olurlar, arkadaşlarına sürekli eli açık olur ve onların iyiliği için çalışırlar. Koç eğer arkadaşı zor duruma düşmüşse ona büyük bir pozitif enerjiyle yaklaşır ve her türlü yardımda bulunur. Koç burcundan bir insan eğer kendisine başka biri kafa tutup dikleşmeye başlarsa hemen küçük bir çocuk gibi kavga etmeye ve kendini korumaya çalışır, eğer istekleri yerine gelmezse tantana çıkarıp gürültü yapmaya başlarlar.

Koç Burcunun İş Hayatı Nasıl Geçer?

Koç insanı çok aktif ve faaldir, önüne hangi iş fırsatı çıksa onu hemen değerlendirir, koçlar rüyalarına giren başarıyı elde etmek için kendini her türlü riske atar, şurası bir gerçek ki başarıyı o anda yakalayamazsa o işten hemen hevesi kesilir ve vazgeçer. Koç burcunun en belirgin özelliği ise başladığı işi çoğu zaman bitirmez ve yarım bırakır, bunun nedeni ise sabırsız olması, sıkılganlığa karşı çok az toleranslı olmasıdır, herhangi bir iş alanında hevesi biterse hemen ondan vazgeçip başka bir alanda iş yapmaya yönelirler.

Koç Burcu Kişisinin Öfkesi

Bağımsızlık koç burcunun ana özelliği olduğu için başkalarından kesinlikle emir almak istemezler, sevmedikleri bir şey kendilerinden istenirse çocukça davranıp moralleri bozulur, yüzleri asılır. Koç burcu insanının morali çabuk bozulur, duydukları her şeyden alınırlar. Koç burcu kişileri biraz bencil olur, hep benim olsun ister, insanların hepsi bana baksın ister, dünyanın ilgi odağı ben olayım ister, koç insanları biraz şımarık olur, başkalarına kaba ve küstahça davranabilirler. Koç burcu insanı önüne gelen engeli asmak için gerekirse kolayca yalan söyler, fakat yalan söylemeyi de tam beceremezler, çünkü karşısındaki insan onun yalan söylediğinin hemen farkına varır.


Koç Burcunun En Belirgin Özelliği

Düzgün ve bağımsız bir dış görünümü olsa da koç kişileri kendine öz güveni olmayan insanlardır, bunun asıl nedeni ise başarılı olmayı çok fazla arzu etmelerinden ileri gelir. Koç insanı kendine aşırı derecede stres yaratır buda kendi öz güvenine karşı bir şüphe uyandırmaya başlar bunun sonucunda sürekli neşeli ve mutlu görünmeye çalışır ve bu yolla olmayan öz güvenlerini etrafına göstermezler.

Koç Burcu İnsaninin Kısa Bir Tanımı

Koç astrolojideki ilk burçtur. Koç kişinin kendini temsil eder, buna biz Türkçede fert deriz (aile ferdi veya firma ferdi gibi vs) Bu burcun insanları kendi kişiliklerini diğer burçtan kişilere kolayca empoze ederler ve bazen çok bencil olabilirler. Koç burcu evrensel anlamda macera peşinde koşan, diğer insanları kolayca etkileyebilen, insanların kendilerini çok iyi hissetmelerini sağlayan bir enerjiye sahiptirler. Çok aktif ve konuşkandırlar, medya ve basının ilgi odağı olmalarından hoşlanırlar ve bu onların hakkıdır.

Koç insanı sürekli bir istek, arzu halindedir, sonuç onlar için pek önemli değildir, istekli olmak koç insanı için daha önemlidir, onlar için istemek sahip olmaktan daha önemlidir. Koç burcu kişileri canı ne isterse hemen onu yapar, aklına ne gelse hemen onu söyler, çoğu zaman daha sonra düşüncesizce söylediği şeyler için pişman olurlar.Koç burcundan bir bayanla çıkmak nasıl bir duygu?
Koç burcu bayanla çıkıyorsanız bu ilişkiden kesinlikle sıkılmazsınız, çok ateşli bir kadındır ve bu ateşi söndürmek için biraz zaman harcamak zorundasınız. Koç kadını kendine güvenen, özgür, kendini rahatça koruyabilen ve dinamik bir yapıya sahiptir, onun için beraberliğin en önemli safhası başlangıçtaki devredir, ondan sonra ortada bir kıvılcım varsa zaten o size “yakala beni yakalayabilirsen” gibisinden mesaj verir, koç kadını daha çok uzun süreli beraberlik ister çünkü her şeyini erkeğiyle paylaşmak ister, kendine sadece romantik bir erkek yerine aynı zamanda iyi bir hayat arkadaşı ister. Aşk ve sevgiye çok gereksinimi olmasına rağmen sevgilisi ile her zaman eşit olmak ister, yani yüzde elli – elli ve onun egemenliği altına girmek istemez.

Koç kadını maço erkekler için ideal değildir, kadına el kaldıran erkekler koç kadınından kesinlikle uzak dursunlar çünkü dayak yiyebilirler. Koç kadını kesinlikle aldatmaz ve aynısını erkeğinden bekler, koç kadını erkeğini çok kıskanabilir, erkeğinin ilgisini sürekli kendi üzerinde olmasını isterler ve “ya hep ben ya hiç” derler. Koç kadınının kıskançlığı erkeğini sahiplenme duygusunda yatar. Koç kadını erkeğinin dünyasındaki tek ve en önemli bir şey olmak ister, Koç kadınıyla mutlu olmak istiyorsanız sürekli ona değer verdiğinizi ve sevginizi ona hissettirmelisiniz.

Koç erkeğiyle çıkmak nasıl bir duygu?
Koç burcundan bir erkekle beraber olmak isterseniz, çok hızlı bir hayata, maceralı bir serüvene ve hızlı bir özel yasama hazır olmanız gerekiyor. Koç erkeği devamli bir yenilik pesindedir, yeni sevgilide buna dahil. Biz burada her Koç erkeği sizi bırakıp yeni bir sevgiliye gider demiyoruz ancak çoğunlukla durum böyledir.

Benim erkeğim bana her zaman önderlik edebilir diyorsanız koç erkeği sizin idealdir, lider ruhlu koç erkeği size mutluluk getirecektir.

Koç erkeği kendisiyle yarış eden bayanları sever, nazlanan bayanların peşinden koşmak hoşuna gider çünkü buda onun için bir nevi yarıştır. Koç erkeğine kesinlikle umursamaz tavır takınmayın çünkü bu erkek ayakları yerden kesilen bayanı sever, kendinizi biraz ağırdan alın, naz yapın çünkü koç erkeği zor kadınlardan hoşlanır. Koç erkeğinden kesinlikle istifade etmeyi düşünmeyin, hemen öfkelenir, tepesi atar ve arkasına bakmadan sizi terk eder.

Koç burcu insani nasıl tavlanır?
Koç insanına hayran olduğunuzu söylerseniz buna çok hoşlanır, hayran olunmak ve peşinden gidilmek onların çok hoşuna gider. Burçlar aleminde iltifatı en çok seven burç koç burcudur, her konuda iltifat onların çok hoşuna gider, her konuda tartışmak, iddiaya girmek koç burcunun çok hoşuna gider. Herhangi bir konuda onların tavsiyesini ve düşüncelerini sorun ve bundan dolayı onlara saygı duyduğunuzu, değer verdiğinizi belirtin, unutmayın zodyakın yani burçlar aleminin ilk burcu koçtur ve kendisine itaat edenleri, pesinden takip edenleri çok severler.

Koç burcundan insanlara başınız sürekli dik dursun ve her konuda tartışmaktan çekinmeyin çünkü onlar bu tip insanlardan çok hoşlanırlar, söyledikleri her şeye evet demeyin, bu onları çok sıkar, canları sıkılır çünkü koç burcu sürekli tartışmayı, yarışmayı, iddiaya girmeyi ister.

Onları kontrol altına almaktan kaçının, emir almaktan hoşlanmazlar, Koç insanının en hassas yeri kafasıdır, saçlarını okşayın ona rahatlık verir, özellikle koç erkeğinin kulak memesini okşarsanız bu onu ateşlendirir, gerisi artık size kalmış.

“Koç Burcunun Özellikleri” için 4 yanıt

Ben kendi açımdan bazı şeyleri doğru buldum ama bazılarını yanlış buldum ama yine güzel bir burcum var.

Ben koç burcu değilim ama bir arkadaşım var.Çok neşeli birisi hep güler,ve hep güler…

Koc burcu kadiniyim, kendime guveniyorum, korkusuzum, su hayatta korkacagim tek sey namusun, asla boyun egmem, kimseyi ezmem, ezilen insandan zaten nefret ederim, zor severim, sevdim mi aci cekerim, bir erkek beni mutlu edecekse biraz sert olmali ama bana kiymadan.

Koç kadınıyım, dişliyim, sertim zoru çok severim peşimden koşanı değil peşinden koşturan ilgimi çeker, emir almaktan özgurlugumun kisitlanmasindan asla hoslanmam, çok neşeliyim, çok kahkahalar atarım ama en çok ya ben acı çekerim ağlarım ve bunu dışarıdan gören dertlerimin olduğunu asla anlama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir