Kova Burcunun Özellikleri

Kova Burcu 21 Ocak – 19 Şubat

Kova Burcunun Olumlu Yönleri

 • Kova insanları esprilidir,
 • Kova burcu kişileri akıllıdır,
 • Kovalar merhametlidir
 • Kovaların yaratıcı yönü güçlüdür,
 • Kova insanı orijinal fikirlere sahiptir

Kova Burcunun Olumsuz Yönleri

 • Kovaların inatçı tarafı vardır,
 • Kova insanı aniden duygusuz davranabilir,
 • Kovalarda dengesiz davranışlara sık rastlanır
 • Kova insanları genelde geçimsiz olur,
 • Kovalar insanlardan uzak durur,

Kova Burcunun Rahatlığı

Kova burcu rahatlığını, özgürlüğünü çok sever buna karşı yapacağınız her hareket veya onun özgürlüğünü kısıtlamak, onu elinizden kaçırmanıza neden olur, onların özgür olabilmesi için kendi başına olması gerekir. özgürlük Kova için sadece bir istek değil aynı zamanda onlar için bir ihtiyaçtır.

Kova Burcunun Arkadaşlığı Nasıl Olur?

İlgisiz ve duygusuz bir diş görünümü olmasına rağmen Kova içinden iyi kalpli ve yardım severdir. İnsanları mutlu etmek, onların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak Kova burcunu mutlu eder. Bunun karşılığında bir şey beklemez, sadece rahatlıklarına düşkün ve bekar yaşamayı tercih ederler. Sade-doğal ve coşkun bir yapıya sahiptir. Kovadan bir arkadaşınız varsa neşeniz hiç eksik olmaz. Hiç ummadığınız bir anda size ‘’ Hafta sonunda benimle kampa gelir misin der ? Onunla hayat boyu hatırlayacağınız bir hafta sonu geçirirsiniz.

Kova Burcunun İş Yaşamı Nasıl Olur?

Kova burcu yaşamında faydalı şeyler yapmak ister, insani ilişkileri iyi olduğu için onlardan iyi politikacı, pazarlamacı ve psikolog olur. Devamlı ileriyi düşünen fikirlere sahiptir, yeni ideolojileri ve teorileri kuran, bilimsel araştırma yapan insanlardır. Kova burcunun iş hayatındaki zayıf yönü ise detaylara fazla inemezler, büyük projelerin sahibi olmasına rağmen, günlük hayattaki yalınç işleri yapamazlar ve onların sekretere gereksinimi vardır.

Kova Burcunun Mizacı

Kova etrafına sadece benim olsun diye onlara baş kaldırır, bir işi en iyi ben bilirim der. Onların bu inatçılığı bazen başlarına bela açar, yaptığı işin hatalı olduğu kanıtlansa bile o yine bildiğini yapar, ama bunu kendi zevki için yapar, kendini tatmin etmek için bu yola başvurur. Kova burcu aptal değil akıllı ve zekidir. Fikirlerinde gayet sabittir ona bunu neden böyle yaptın diye sorsan size inatçılık yapmaya başlar. İnatçı ve sabit görüşlü olmasına rağmen fikirlerini kesinlikle size empoze etmeye çalışmaz, insanların değişik mizaca sahip olduğunu bilir.

Kovanın Kişilik Analizi

Kova burcu sürekli bilginin peşinden gider, bunu bilimsel yoldan öğrenmeye yeltenir, duygularını bir tarafa bırakıp olaya objektif ve tarafsız açıdan bakar, konuştuğu zaman daima gerçeği söyler, kendi duygu ve hislerini karıştırmazlar. O kadar objektif ve tarafsız konuşur ki sizin duygularınızı incitmekten dolayı bir sıkıntı duymaz çünkü onun amacı size zarar vermek değildir. Duygusallıkla hiç alakası yoktur, biz burada Kovaya duygusuz demiyoruz ama yaptığı işlerde duygularından ziyade fikirleriyle hareket eder diyoruz, daha doğrusu bu ikisini birleştirir sonuçta ona bu kararında karşı çıkan olursa Kova insanı buna darılır ve alınır ama diğer burçlardan daha entellektüel olduğu için onlar kadar kafaya takmaz çünkü dediğimiz gibi Kova sadece duygusuyla değil fikriyle hareket eder.

Kova insanı bazen acaba hayatta kimi şeylerin farkında değil miyim diye kendine sorar, fikir muhasebesi yapar çünkü duygusal yapısı diğer insanlardan farklıdır. Biz Kova insanının diğer insanlarla duygusal bir ilişkiye girmeyeceğini söylemiyoruz, Kova buna müsaittir ama Kovanın Partneri onunla ilişkisinde sürekli bir şeylerin eksik olduğunu yani Kovanın biraz havalarda olduğunu fark eder.


Kova her zaman ben bu dünyaya neden geldim diye kendine sorar ve bu dünyada faydalı işler yapıp yapmadığını sorgular, diğer insanların yaptığı işleri görmesini ve takdir etmesini bekler buda Kovanın bilinç altında kendine güveninin olmadığını gösterir fakat bunu Kova hiç bir zaman kafaya takmaz çünkü kendisinin özel bir insan olduğunu bilir.

Kovanın Kısaca Karakter Yapısını Tanıyalım

Kova burç olarak vizyon sahibi, basmakalıp olmayıp yaratıcılığı ve tam bağımsızlığı temsil eder. Kova insanı birey olarak kendini toplumdan ayırıp kendi yoluna gider, onlar her zaman entellektüelliğin peşindedir, yeni şeyler keşfetmek isterler, yeni fikirler üretmek ister ve başkasının ne düşündüğüne hiç aldırmadan kendi bildiği yolda gider. Kova burcu sürekli bir sapma halindedir, olayların sürekli aksi yönünü araştırırlar, olaya başka yönden, başka açıdan bakar, hem tek başına yaşamayı hemde sosyalleşme kabiliyetleri vardır, gelecek ile ilgili planlar yaparken olayların her iki yönünü göz önüne alarak hareket eder.

Hayatı doya doya yaşayın onun prensibidir, Kova diğer insanlar hakkında kesinlikle on yargılı davranmaz ve herkese insan olarak değer verir ve herkesin kendi fikirlerine değer verip saygi duyar, edebi yani konuşma sanatında kabiliyetli ve esprilidir, etrafindaki insanları çok iyi gözlemleyip onlarla nasıl geçinileceğini öğrenir. Düşündüğü veya yaptığı her işin doğruluğunu size ispatlar ve sonuçta hangi bir ortam veya karakterde insan olursa olsun onlara adapte olur veya gerekiyorsa o insanin hakkından gelir. Her türlü yeniliğe açıktır çünkü can siıkıntısı onun en büyük düşmanıdır. Yeni olan her şey onun icin bir fırsattır.

Kova her konuda bir uzman gibi davranır, kendisini çok önemli biri olarak gösterir, buna layık olduğunu hisseder çünkü dişa açık kişiliği onu özel biri yapar. Normal bir vatandaşın Kovadan dikkatli olmasi lazım dır çünkü Kova normal tarzın dışında yaşar, bu onun yaşam tarzıdır. Kova burcu zayıf kimi buldu onu kafaya almaya çalışır, çünkü kendi konuşma yeteneğini en iyi pratik yapma yoludur bu. Bunu size sözle taciz olarak yapmaz ama bu insandan insana değisir -kişisine göre bazen bu sözle taciz anlamına gelir. Kova insani bilerek kimseyi incitmez, her birey için saygi duyar ama Kovanin bu tutumu bazi insanlari tabiatiyla endişelendirir ve canını sıkar.

Kova Kadınıyla Çıkmak Nasıldır?
Kova kadını tamamen hür ve özgürdür, komik, akıllı, macera sever ve kıskançlığı yoktur, sizden fazla istekte bulunmaz ve aşırı duygusallığı olmaz, Kovanın sağı solu belli olmaz heyecanı canı çok çeker, bu Kadın sizinle her yola gider, bu Kadın hangi bir erkeği seçerse onunla muazzam bir beraberliği olur. Ona evleneceğiniz bir bayan gibi davranın, onu kendinize aşık edin, Kova hanımefendi gibi davranılmasından çok hoşlanır, bir anlamda eski zamane kadınlarına benzetebiliriz, size ilgi duymazsa sizden ömür boyu hoşlanmaz.


Onunla ilişkiniz yavaş gelişir çünkü o kolayca duygusal ilişkiye girmez ve romantik ayaklara yatmaz. Onun kalbini kazanmak istiyorsan ona saygılı davran ve kendini ve onu her zaman aynı terazide tart. Iletişim çok mühim. Kova kadınıyla olan münasebetlerinizde iletişim çok önemlidir. Size güvenmeye başlarsa, aranızdaki ilişkide samimileşir, o oldukça namuslu, sadık ve cana yakındır. Kova kadını yaradılış icabı devamli sizden biraz uzak durmaya çalışir, arada bir mesafe bırakır bunun nedeni ise kendini karşısındakine kaptırıp onun kölesi olmamak içindir bu yüzden Kova kadınını yıllarca tanısanızda o size romantik bir partner yerine bir arkadaş gibi davranabilir, bunuda unutmayin.

Ona duygusal açıdan bir baskı veya onu bir kafese kapatmaya ya da ona kurallar getirmeye kalkmayın onu elinizden kaçırırsınız, asla kıskanç olmayın tıpkı trafik ışıklarındaki kırmızıda karşıya geçemediğiniz gibi onu hemen elinizden kaçırırsınız çünkü kuşlar gibi serbesttir kendisi. Eğer ona ihtiyaci olan her şeyi verirseniz size hayat boyu sadik kalır o yüzden bırakın kendi başına şehirde gezsin, alişverişe gitsin, Kova kadını yarışan ve macera seven erkeklere bayılır

Kova Erkeğiyle Çıkmak Nasıl Bir Duygudur?
Kova erkeği aslında entellektüel tahrikten hoşlanır, bu adamın zihnini okşayacaksın, dünyanın en fıstık kızı da olsan eğer bu adamı entellektüel açıdan uyaramıyorsan, hic şansın yok demektir, sizi hiç takmaz, iletişim bu adam için çok önemlidir, derinine inerseniz bu adam aşk ve ilgi için içi gider kavrulur ve buda onu manevi yönden mahveder çünkü duygudan anlamadığı için sevgisini bir türlü dile getiremez, bir kadına aşık bile olsa ona doğru dürüst bir dille ;seni seviyorum diyemez ve üstüne başına bulaştırır.

Bu adama biraz sabır gösterin ve bunun o yönünü ona karşi dezavantaj olarak kullanmayın kalbinin derininden oda size çok seviyordur. Unutmayın ki Kova erkeğinin askının bitmesi başlaması gibi kolaydır. Kadının ona adapte olmasi sarttir çünkü o hiç bir Kadın için kendini değiştirmez ve kendi düşüncesinin ne kadar garip ya da aptal olduğunu bilse bile ona saygi duyulmasini ister. Onun stimulasyona yani uyarılmaya, entel muhabbete gereksinimi vardır, salonda oturup tv seyretmeyi bırakın çünkü o macera seven bir sevgili ister.

Onu aşırı duygusallıkla veya bitmek bilmeyen taleplerinizle baski altına almayın, onu kaçırtırsınız, asla onu kıskanmayın buda ona trafik ışıklarındaki yeşil ışığı gösterir. Kova erkeğini asla kılıbıklaştıramazssınız. Eğer ona istediği her şeyi verirseniz o size ömür boyu muhteşem bir partner olur ve size sadık kalır, bırakın istediği gibi gezsin tozsun, yerini rahat bırakın. Kova erkeği yarişma ve macerayı seven kadinlar için idealdir.

Kova İnsanı Nasıl tavlanır?
İletişim şart, onun beynini gıdıklamalısın, onunla esprili ve samimi konuş, hemen bir karara varma, rahat davran. Beyin cimnastiğine bayılır, eğer Kovanın entellektüel yapısına ayak uyduramazsanız kendinize başka bir kapı arayın. Kova iletişim yarışmasına en çok gereksinim duyan burçtur. Buluşmanızı değisik yerde yapın, onu ilginc bir yere mesela hayvanat bahçesine götürün, ona çok ilginç gelir. Eger ilginç bir fikriniz yoksa seçimi ona bırakın cunki onda ilginçlikler çoktur. Tek yapmamanız şey ise mırıldanıp herşey hakkında şikayetten uzak durun çünkü o negatif şeyleri sevmez.

Kovanın Hassas Noktası
Ayak baldırı ve ayak bilekleri Kovanın en hassas noktasıdır, çoğu Kova ayak bileklerinden bağlanmayı sever veya ayakları bağlı aşağıya sallanmaktan hoşlanır. Ayak baldırına masaj onu çok rahatlatır ve tırnakla ayak, bacak ve ayak bileğini hafifçe tırmalamak onun hoşuna gider. Kova burcu sekste yaratıcılıktan hoşlanır, değişik oyunlardan hoşlanır, sekste duygusallıktan hoşlanmaz, Kova burcu için seks bir neşe kaynağıdır, gülmek veya komiklik etmek gibi eşler arasında yapılan bir aktivitedir onlar için, Kova burcuna her burçtan partner uyar, seçim yapmaz, tek gecelik berberlikte onlar için kabuldür.

“Kova Burcunun Özellikleri” hakkında 5 yorum

 1. Ben bir kova kadınıyım ve yazdıklarınızın tam aksiyim hem görselim hem de karakter özelliklerim tam tersidir.

 2. Öncelikle gerçekten kova olup olmadıgını bir daha kontrol et, ben bir kova kadiniyim, kova utangaç olmaz ama ben çekingen bir yapım var, özellikler bana uygun gibi, dogum aninda farkli birsey söylendiyse bazi özellikler uymayabilir benim gibi

 3. Ben de bir kova kadiniyim hepsi doğru.birebir tutuyor sadece son tek gecelik beraberlik konusuna katılmıyorum.. biz vücudunuzu bile özel fikirlerle tek kişiye sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir