Mars’ın Özellikleri

Mars’ın özellikleri nelerdir?

Mars eski Romalıların savaş tanrısı idi. Eski astrologlar bu gezegenin şiddet ve ani öfkeyi temsil ettiğini iddia ederlerdi. Günümüzde astrologlar, Marsın yıldız haritasında daha çok atılganlık ve enerji derecesini gösterdiğini kabul etmektedirler.

Mars erkeksi bir gezegendir ve saldırgan, güçlü, girişimci, enerjik, cesur, yarışçı, cüretkar, ateşli özellikler verir. Her tür ihtiras, sağlık, ve liderlik yeteneğini belirtir. Bütün kesici aletleri, silahları, ateşi ve yanıcı her şeyi temsil eder.

Mars vücutta cinsel salgı bezleri, kaslar, idrar yolları, üretim organları ve böbrek üstü bezlerini yönetir. Dayanıklılık ve kararlılık isteyen herhangi bir olayda Mars’ın diğer gezegenlerle uyum içinde olması gerekir. Mars iyi açılar yaptığı zaman hemen hemen her durumda ayakta kalmanızı ve ilerlemenizi sağlayacak kapasiteye sahiptir. Mars enerjisinin çok olduğu dönemlerde öfke patlamaları ve ve kaza olasılıkları artar.

Mars Zodyak etrafındaki turunu iki senede tamamlar ve her burçta ortalama altı hafta kalır. Geri gittiği zamanlarda ise aynı burçta 7-8 ay kalabilir. Astrolojide Mars Koç burcunun yöneticisidir. Aynı zamanda Akrep burcunun da ikinci yöneticisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir