Kategoriler
Metafizik

Metafizik

Parapsikoloji nedir?
Parapsikoloji, klinik bulgularla ölçümlenebilen psişik fenomenlerin dışında kalan alan üzerinde araştırma yapan bir bilim dalıdır.
Günümüz Parapsikolojisi, modern psikoloji ve modern tıbbın verileriyle, doğu bilgeliğinin verileri arasinda köprü olusturan bağımsız bir bilim dalıdır.

Reankarnasyon nedir? Yeniden doğuş.
Tekrardoğuş, özellikle günümüzde, çok ilginç bir konuma gelmiştir. Buna inananların sayısıda gün geçtikçe artmaktadır. Öyleyse ilk önce “Tekrardoğuş nedir?”, “Tekrardoğuşa inanmalı mıyız?” sorularının yanıtlarını bulmaya çalışalım.
Tekrardoğuş bir tekrar doğuş yasasıdır. Bir an bu yasayı kabul etmediğimizi düşünelim ve hep birlik te şöyle bir yaklaşımda bulunalım Bireylerin dünyaya farklı yörelerde, farklı olabilirliklerle doğuşunu herhalde siz de incelemişsinizdir.

Telepati nedir?
Telepati, düşünceler arasında doğrudan doğruya bağlantı kurulması, iki zihin veya ruh arasında imaj, fikir, sembol tarzında ortaya çıkan etki alışverişidir. Bilinen duyular, ya da herhangi bir araç kullanmaksızın, her türden düşünce ve duygunun zihinden zihine gönderilip, alınması tarzında yapılan bir haberleşmedir.
Telepatiyi, ünlü metapsişikçi ve spirit araştırmacısı J. L’homme’nun ağzından şöyle tarif edebiliriz:.

MetafizikTelekinezi nedir?
Telekinezi ya da kısaca TK, maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma olarak tanımlanır.
Telekinezi terimi Yunanca “uzak” anlamındaki “tele” sözcüğü ile “hareket” anlamındaki “kinesis” sözcüklerinden türetilmiş olup, metapsişikçilerce “fiziksel medyumluk yeteneğine sahip bir insan tarafından eşyaların el veya bilinen diğer araçların yardımı olmaksızın uzaktan hareket ettirilebilmesi paranormal olayı”nı adlandırmak üzere kullanılmaktadır. Parapsikologlar bu olayı psikokinezi kapsamında ele alırlar. Bir başka deyişle, telekinezi terimi daha çok metapsişikçiler tarafından kullanılmaktadır parapsikologlar ise psikokinezi terimini tercih ederler.

Metapsişik nedir?
“Metafizik” terimiyle karıştırılmaması gereken “metapsişik” terimi, “insanın olağan ruhsal fenomenlerini aşan, henüz yeterince açıklanamayan, insanın birtakım bilinmeyen yetenekleriyle oluşturduğu tüm paranormal olayları konu alan araştırma alanı” olarak tanımlanır. “`Bedene bağlı ruh`a ait” anlamındaki “psişik” sözcüğü ile “ötesinde” anlamındaki “meta” sözcüklerinden türetilen metapsişik terimi ilk kez 1905’te Paris Tıp Fakültesi fizyoloji profesörü Charles Richet tarafından kullanılmıştır.

“Metafizik” için bir yanıt

12 yaşımdayım, telekinezi ile çok ilgileniyorum, öğrenciyim. Kırgın çiçekler diye bir dizi var, ben rüyamda bu dizinin karakterlerinden bazılarını gördüm, dizide Serkan adlı karakter, rüyamda bana telekinezi yapımını öğretiyordu (dizide birde Serkan’ın Defne adlı kardeşi var) bana kardeşinin de ona telekinezi yapmayı öğrettiğini söyledi. Telekinezi yapabilmemi kolaylaştıracak bir hap verdi, bende hapı içtim ve çok rahat telekinezi yapabiliyordum, hatta bir kaç adam bana silahla ateş ediyorlardı ve ben telekinezi sayesinde bana gelen kurşunları önlüyordum. Çocukların futbol oynadığı büyük plastik toplar olur ya onları elimle dokunmadan rahatlıkla uçurabiliyor, hareket ettirebiliyordum ama gerçek hayatta telekinezi ve diğer kinezi türlerini yapamıyorum.

Birde ben eskiden yine bir rüya görmüştüm; gerçek hayatta Gülce diye bir arkadaşım yeni eve taşınmış ama ben o evi daha önce hiç resimde falan hiç görmedim, neyse yattım ertesi gün Gülcelere gidecektik. Rüyamda Gülce’nin yeni taşındığı evde onun odasının içini gördüm ve ertesi gün evlerine gittiğimde odası rüyamdaki oda ile aynıydı, normalde böyle rüyaları çok umursamam ama fazla olunca size sorayım dedim. Ruh hali olarak çoğu zaman huzursuzum ve stresliyim, çok azda olsa kendime zarar verme gibi psikolojik sorunlarım var. Bir keresinde iki elimden birine kağıt koyup arkadaşımdan kağıdı bulmasını istedim, 10-15 kere sordum ve hiçbirini bilemedi. Ben sanki arkadaşımın hangi elimi seçeceğini önceden anlıyordum ama bu ellerime kağıt koyup arkadaşımdan kağıdı bulmasını isteme olayı rüya değil. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir