Kategoriler
Dini Rüyalar

Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek

Peygamber Efendimizi rüyada görmek neye delalet eder?

Esselâmü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuh. Rüyalarımda peygamber efendimiz iki cihan güneşi HZ MUHAMMED SAV. beş veya altı kere gördüm bu şekilde bir rüyaydı, onu rüyamda en son gördüğümde 18 yaşındaydım ve kendimi kum tanesinden daha küçük hissettim. Rüyamda başka peygamberler de gördüm ve hepsi sarıklı,cübbeli ve heybetliydi. Bir yandan korktuğum bir yandan da sevindiğim için buraya yazma ihtiyacı duydum, bu sitede alim birisi vardır diye. Son zamanlarda rüyalarım cok değişti.Yazdıklarımın içinde tek kelime yalan yok lütfen tabirini yapar mısınız? Acayip merak ediyorum. Rüyalarım şu şekilde;

1) Peygamber efendimizi (sav) ilk gördüğümde 8 yaşında bir çocuktum, rüyamda bizim köydeki tarlaya teşrif buyurmuşlardı ve yer sofrasında yemek yiyordu, karşısında da birisi vardı ve kim olduğunu bilemedim ve Efendimiz ayağa kalktı bana doğru yaklaştı bende ona yaklaştım ve bana tebessüm buyurdu sallallahüaleyhivesellem.

2) Efendimizi (sav) diğer bir rüyamda siyah mermerden bir sarayın içinde gördüm, başında miğferi üzerinde zırhı ve belinde kılıcı vardı. Yine tebessüm buyurur bir vaziyette bana doğru yaklaştı, aramızdaki mesafe yok denecek kadar azdı, bana yaklaştığı sırada arkamda birisiyle konuşuyordu fakat konuştuğu kişinin kim olduğunu göremedim ve İki Cihan Serveri ‘nin sesini duyamadığım için çok üzüldüm.

3) Bu rüyamda Efendimizi (sav), Sahabe Efendilerimizi (r.a) ve 4 büyük halifeyi gördüm Allah (cc) hepsinden razı olsun. Bu rüyamda herkes savaşta veya savaş hazırlığı yapıyor gibiydi. Herkesin başında miğferler, üzerlerinde zırhlar ve bellerinde kılıçları vardı. Bu rüyamda sahabe efendilerimizi tanıyamadım ancak Efendimizi ve 4 büyük halifeyi tanıdım yani her rüyamda olduğu gibi Allah CC kalbime ilham etti.

4) En garip ve en tuhaf rüyam bu, bu rüyamda Efendimiz karşımda duruyordu yanımızda hiç kimse yoktu ne zaman ne mekan, sadece ışık vardı. Efendimizle aramda 2 metre kadar mesafe vardı, o bana baktı ben ona (sav). Mübarek yüzünü ve bedenini en ince detayına kadar hatırlıyorum, gözleri simsiyahtı, boyu benden biraz uzun ve heybetliydi. Başında sarığı, cübbesi ve şalvarı vardı, onu gördüğümde net gördüm, sabah aydınlığı gibiydi ama konuşamadığım için (bende hata olabilir çok günah işledim ve çok istiğfar edip İslama yöneldim) hayal kırıklığına uğradım. Rüyanın devamında 4 büyük melek hepsi yere diz çökmüş vaziyette (kıyafetleri sarık, cübbe vs nur gibi parlıyordu) yan yana dizilmişti hepsi Sonra melekler uçtu gitti.Sonra uyanmışım. ( Editörün notu: bu paragrafta bazı cümleler yanlış anlaşılmaya sebep olunmaması için çıkarılmıştır)

5) Bu rüyamda hz Musa ve hz Harun u gördüm, ikisi de bir tepenin üzerinde duruyordu ve hz Musa elindeki asayla denizi yarmıştı. Ümmetleri de arkalarındaydı, denizin suyu berrak ve masmaviydi toprağın rengi de bembeyazdı.

6) Bu rüyamda hz İbrahim i gördüm, sarıklı ve cübbeliydi, kıyafeti simsiyah gözleri masmavi ve sakalı nur gibi beyazdı ve çok heybetliydi.

7) Bu rüyamda hz Rabia ile konuştum ama ne konuştuğumuzu hatırlamıyorum ve konuşmamız çok uzun sürmüştü (bunu 10 yaşında gördüm o yüzden tam hatırlamıyorum)

8) Bu rüyamda hz Hızır ile görüştüm, gece yolda yürüyordum ve arkamdan yaklaştığını hissettim sonradan önüme dolaştı ve konuştu ben de onunla konuştum ama gece olduğu için kendisini net göremedim.

9) Bu rüyamda cennetteydim yani, öyle hissettim her taraf yemyeşildi. Beni cennete bir kadın davet etti ve bir yere oturmamı söyledi, bende oturdum ve tabaktaki pembeli veya mavili yılanlardan yememi istedi. 1. sini aldım ve 2. sini yiyemedim çünki çok tatlıydı

10) bu rüyamda cehennemde bir dağ gördüm kor gibi yanıyordu etrafım corak bir arazi gibi dümdüzdü, gökyüzü simsiyahtı ve toprak sapsarı kasvetli bir ortamdı ben beyaz bir atın üzerinde o dağa doğru koşuyordum ama dağa ulaşamadan uyandım.

11) bu rüyamda bir dağı uzaktan izliyordum o dağda büyük Arapça harfler yazılıydı ve lafza-i celal yazısını gördüm.Yazılar sanki ayet gibiydi. bir başka rüyamda ise arkadaşımla bir dağın üstündeydik cok güzel kuran okuyan birini duydum ve sonra uyanmışım.
Şu an içinde bulunduğum durumu anlatmak biraz güç hatta imkansız gibi maddeler halinde yazmak istiyorum;

1) En son rüyamda Hz Hızır’ı gördüm ve o günden sonra ne yapacağımı şaşırdım adeta dünyaya yeni gelmiş bir bebek gibiyim.

2) İnsanlarla konuşamıyorum yani şu anda 19 yasında bir üniversite öğrencisiyim bu yaşıma kadar köyde büyüdüğüm için şiveli konuşuyorum ve insanlar tiksinir diye konuşmuyorum veya hiç konuşamıyorum, kendi elimde olan bir şey değil, konuşamadıkça da ağzıma küfür geliyor. (babama baba bile diyemiyorum durum o derece vahim)

3) Birisi yanıma gelip bir soru sorar diye ödüm kopuyor, konuşamadığım için konuşacak bir şey de bulamıyorum. (bir sorunum da asosyallik yani ruhum asosyal)

4) Bir de akla hayale gelmeyecek vesvesler geliyor buraya yazsam satırlar yetmez sıkıntıdan patlamak üzereyim.

5) Hiç sevgilim olmadığı için evlenemeyeceğim gibi bir hisse kapılıyorum, bundan dolayı ruh halim çok dengesiz, bir bakıyorum namaz kılarken arş-ı aladayım bir bakıyorum yerin yedi kat dibine girmişim. Bunları ruh halimi anlamanız için yazdım umarım faydası olmuştur. Tabirini yapacak kardeşimden ALLAH razı olsun. Şimdiden teşekkürler. 19, Erkek, Bekar, Öğrenci.

Peygamber Efendimizi rüyada görmek tabiri

Değerli kardeşim, öncelikle cevabımda geciktiğim için kusura bakma, böyle önemli rüyalar için müsait zamanı bekliyorum. Cevabıma başlamadan önce bir şeyi belirtmek istiyorum. ben alim falan değilim ve alim olduğunu söyleyenlere de sakın inanma. Ben mühendislik eğitimi almış, üzerine işletme masteri yapmış yani pozitif bilimlerde eğitim almış biriyim ve yaklaşık 40 yıldan beri parapsikoloji konularında araştırma yapan ve genellikle batı kaynaklarını takip eden sıradan bir insanım. Alim olmak çok daha yüce bir ünvandır.

Görmüş olduğun rüyalara tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü Hz. Hızır A.S. ı görme şansına sahip olmuş şanslı bir insanım. Ancak rüyalarını analiz ederken bir şey dikkatimi çekti. Hep ilahi konularda rüyalar ve derin konular içeriyor. Buradan yaşamının manevi yönünün ağır bastığı fakat dünyevi yönün hafif kaldığı görülüyor. Halbuki bize buyurulmuştur ki “yarın ölecekmiş gibi ahirete hazır ol, hiç ölmeyecekmişsin gibi bu dünya için çalış”. Burada yaradılışın şifreleri devreye giriyor ve Allah’ın bize verdiği aklı da kullanarak bunu bunu düşünmek lazım. Allah neden bütün insanları, hayvanları, bitkileri yaratmış ve helal olanları yiyin, size emanet ettiğim bu canlılara sahip çıkın, onları koruyun demiş. Demek ki bu dünya içinde yapmamız gereken şeyler var; ailemize, çevremize, ülkemize, insanlığa yararlı işler yapmak gibi.

Sonuç olarak rüyalarının hep hayırlara işaret etmekte, özellikle de Peygamber Efendimizi (S.A.V)‘i rüyada görmek rüyaların en hayırlısıdır ve çok az kişiye kısmet olur, Rüyayı gören kişinin düzgün ahlaklı, iyi bir insan olduğunu ve aynı zamanda korunduğunu temsil eder.

Sahip olduğun değerlerin bilincinde olup Allah yolunda hayırlı ameller işlerken, bu dünyadaki vazifelerin arasında dengeyi kurduğunda dünyanın en mutlu, en huzurlu insanlarından biri olup, çevrene ışık saçabilirsin.

“Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek” için bir yanıt

30 yaşındayım bekarım, maddi sıkıntılar çekiyorum. Rüyamda efendimiz (sav) ile sahabelerin tahtadan bir kılıç ile düşmanları görmedim ama kılıcların çekildiğini ve savrulduğunu gördüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir