Rüya Yönetilebilir Mi?

Rüyaları  yönetmek mümkün mü?

Rüya görmek yaşamın sıradan özelliklerinden biridir ve nefes almak, görmek, duymak gibi hayatın bir parçası ve gerçeğidir. Rüyalar kişinin uyanık hayatındaki beklentileri, sevinç ve üzüntüleri, endişe ve korkuları, umut ve özlemleri, anıları yani kısaca yaşamdaki tüm duygu ve düşüncelerinin uykuda beyin tarafından bir senaryo dahilinde canlandırılmasıdır. Bir grup bilim adamı rüya nedir? neden rüya görürüz? rüyaların anlamı nedir? faaliyetlerini bir adım daha ileri götürüp, rüyayı yönetmek mümkün mü? araştırması yapmaktadır. Bu konuda ilginç bir bilgi berrak rüyalar sayfasında yer almaktadır.

Benim kişisel düşüncem; “evet yönetilebilir” neden ve nasıl derseniz kendimde bunu denedim, geliştirdim ve halen de uygulamaya devam ediyorum. Bu konu 4-5 yıl önce ortaya çıktığı. Hayatımın anlamı olan çocuklarım hakkında sık sık kötü rüyalar görmeye başladım. Bazen onların koşup oynarken düştüklerini, bir yerlerine zarar geldiğini, çoğu zamanda onların havuza düştüklerini görüyor, büyük bir dehşetle uykudan fırlıyordum. Uzun bir incelemeden sonra bu rüyaların bir mesajı olmadığını tamamen beynimin derinliklerinde bulunan onlar hakkındaki endişelerimin yüzeye çıkmasından kaynaklandığını anladım. Bahçemizdeki küçük havuzun çevresindeki tahta çitleri söküp yerine tel kafes çit teli ve kilitli kapı yaptırdım. Kışın havuzun suyu boşaltılmasına rağmen ben onların dolu havuza düştüklerini görüyordum. Sonunda bu endişelerin beynime iyice yerleşmiş olduğunu, kolay kolay atamayacağımı anladım.

Fakat rüyalar çok acı verici idi. Bir yabancı makalede rüyaların yönetilmesi konusunda makale okudum ve uykuda iken rüyanın istediğin yönde değiştirilmesinin yapılabileceği anlatılıyordu. Bazı teknikler denedim ve kendiliğinden bunu başardım. Diyelim ki rüyada kızımın salıncaktan uçarak fırladığını gördüğümde rüyayı hemen değiştirip havaya uçan küçük kızımın havada bir kaç tur atıp kucağıma düşecek şekilde olmasını, bir başkasında havuza düşen küçük oğlumu her defasında havuzun dibinden tutup, onu ellerimde yüzeye çıkan yunus balığı misali çıkarıp, suyun yüzeyinde “ceee” diye şakalaşarak rüyanın tamamlanması sağlıyorum (önceden planlamış bir şey kesinlikle yok). Bu arada “Allah’ım çocuklarımın acısını bana yaşatma, onlar sana emanet, lütfen onları koru” duam hiç eksik olmadı. Bu tekniği anlattığım bir kaç dostumda bunu başararak mutluluklarına mutluluk kattılar, neredeyse kötü rüya hepsinin hayatından çıktı.

Site üyelerimizden bizi sürekli izleyen Lazbeyi takma isimli dostumuzdan aşağıdaki rüyayı alınca bu makaleyi yazma gereği duydum.

Allah’tan Peygamberimizi Göstermesini Dilemek

Merhaba ben bazen sabahları gördüğüm rüyalarda rüyanın içinde olduğunu fark edebiliyorum ve o an ne istersem ALLAH’a dua ederek istiyorum ve istediğim gerçekleşiyor. Kendime bir hedef koydum bir daha böyle bir şey olduğunda ALLAH’tan Peygamber Efendimizi bana göstermesini dileyeceğim diye düşündüm.

Bu sabah rüyamda açık alanda bir yerdeydim, yağmur yağıyordu, rüyada olduğumu fark ettim, karşımda bir duvar gördüm, üzerinde Türkiye haritasına benzer bir şekil vardı “ALLAH’ım peygamber efendimizi karşımda gördüğüm şekil içinde bana suretini göster” diye dua ettim, şeklin içi beyazlaştı parladı nur muydu bilemiyorum ama istediğimi göremedim. İstediğimi göremeyince biraz üzümüştüm. Lütfen rüyamı yorumlar mısınız? Bu hizmeti veren emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun. 26, Erkek, Bekar, Çalışıyor.

Rüya içinde dilek dilemek yorumu

Sevgili dostum, benzer konuda daha öncede yazışmıştık.

Yağmur yağması bolluk, bereket simgesi olup gördüğünüz duvar gayrimenkul sahibi olmaya ya da itibarının artmasına işarettir. Türkiye haritasına benzer şekil bana göre bir sonraki aşamadaki dileğinin ön hazırlığı içindir. Rüyada dua ettiğini görmek yaradana saygı, samimiyet ve alçak gönüllülük anlamına gelir. Daha yüksek bir kaynaktan yardım aradığınızı, yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğunu simgeler. Şeklin içinin parlaması aydınlık, hayırlı geleceği simgelerken Peygamber Efendimizi görerememek ise rüyanın sağlamlığını, bazı şeylerin hemen olmayabileceğini ya da isteyince olamayacağını anlatmakta, yaşam hakkında derin felsefi ipuçları vermekte; sabır, dua, istemek, çaba gibi kavramlara işaret etmektedir. Allah her şeyi bilendir, ona inanır, ona sığınır, ondan yardım isteriz. Dilerim isteğine kavuşursun. Lütfen ileride bana bilgi veriniz.

Benzer Yazılar İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*