Kategoriler
Sayılar

Rüyada 13 Görmek

Rüyada 13 görmek nedir?

Rüyamda öldüğümü ve bir kağıda ölüm tarihimi yazdığımı gördüm 13.03.3013 yazdım lütfen rüyamı yorumlar mısınız. teşekkürler.

Rüyada 13 görmek tabiri

Ölüm tarihini sadece Allah bilir ve ondan başka hiç kimse bilemez. Bu yüzden rüyada ölüm tarihini görmek gibi bir yorum olamaz. Gördüğün rüya belkide ölüm hakkında dikkatini çekip, ahireti aklından çıkarmamak, ibadetlerini tam yapmak konusunda ikaz olabilir.

Rüyada 13 sayısı görmek nedir derseniz, 13 paradoksal bir sayıdır, ölüm ve doğum, bitiş ve başlangıç, değişim ve geçiş ifade eder. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada ölü görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

13 sayısının uğursuzluğu nereden gelir?

13 sayısı özellikle Hristiyanlık tarafından uğursuz olarak kabul edilmiştir. İskandinav mitlerinde geçen bir öyküye göre, düzenbaz tanrı Loki diğer 12 tanrının katıldığı bir şölene 13. olarak giderek eğlenceyi bozmuştur. Bu olay İskandinav halklarının en gözde tanrısı Balder’in ölümüyle sonuçlanan kavgaya yol açmıştır. Yunan mitolojisi de tanrıların evi Olimpos Dağı’nda 12 tanrı oturur. Yunan mitolojisine en son katılan tanrı Dionysus için Hestia isimli tanrıça Olimpos’tan ayrılarak insanlar arasında yaşamaya başlar. Böylece, Olimpos’taki tanrı sayısı kötü kabul edilen 13’e ulaşmaz.

Hristiyanlıkta 13 sayısının uğursuzluğu ile ilgili birçok teori ortaya atılmıştır. bunlardan birine göre, İsa’nın Son Yemek olarak bilinen ve Roma tarafından tutuklanmadan önce havarileri ile son kez bir araya geldiği yemekte masada 13 kişi vardır. Masadaki 13. kişi olan Yahuda onu ele verir. Bir başka teoriye göre, İstanbul’un Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedildiği 1453 yılının rakamlarının toplamı 13’tür. Bazı kimseler 13 kişiyle birlikte aynı masaya oturtmaktan kaçınır; birçok otelin 13 sayısını taşıyan odası ve 13. katı yoktur. Çoğu zaman yaşanan tesadüfler de 13 sayısının uğursuzluğuna yorulur. NASA’nın insanlı ay yolculuğunun 7. uçuşu olan Apollo 13 projesinin başarısızlığına neden olarak isminde geçen 13 sayısı gösterilmektedir. Kaynak: tr.wikipedia.org.

“Rüyada 13 Görmek” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir