Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Abdest Görmek

Rüyada abdest almak neye çıkar?

Hocam öncelikle Selamun Aleyküm, 2 gün önce gördüğüm rüyayı anlatmak istiyorum. Rüyamda 3 arkadaş okul için yurtta kalıyoruz galiba (rüyada öyle hissediyorum) ve namaz kılmak için abdest alıyoruz yurtta, 2 arkadaşım benden önce abdestini alıp evden çıkıyor.

Ben evde tek kalıyorum ve abdestimi bitirip, çoraplarımı giymeye gidiyorum. Tam çoraplarımı giyerken, sol tarafımda simsiyah bir adam bana “sen anladın benim kim olduğumu” deyip boğazıma saldırıyor. Elleriyle tüm gücüyle sıkıyor, o an nefessiz kalıyorum, bağırmak istiyorum, sesim çok az çıkıyor ve kimseye duyuramıyorum. Tam o sırada rüyada olduğumu fark ediyorum ve “Allah’ım sen beni kurtar, Bismillahirrahmanirrahim” diyorum, 5 saniye içerisinde nefesim yavaş yavaş açılıyor ve kurtuluyorum ve o siyah adam da kayboluyor. Bende bu sırada oldukça korkmuş bir halde uykumdan kalkıyorum ve tam da o sırada sabah ezanı okunuyordu, korktuğum içim evin karanlık odalarına gidip namaz kılmaya cesaret edemedim.

Şimdi hocam bunun anlamı nedir? Ben ilk başta halk dilinde Karabasan olarak tahmin etmiştim fakat din ile ilişkileri sıkı olan bir abime sorunca onun bana “”şeytan”” olduğunu söyledi, sol tarafımda çıkması ve beni namazdan alıkoyması sebebiyle mantıklı geldi, birde sizden duymak istedim. Gördüğüm şey neydi ve bu rüya ne anlama geliyor? 17, Erkek, Bekar, Öğrenci. Şimdiden çok teşekkürler.

Rüyada abdest görmek neye yorulur?

Sevgili kardeşim. Bana göre rüyanda gördüğün şeytan değil. Çünkü rüyada şeytan görmek hedeflerine varmak için doğru olmayan, haksız, kötü yolları veya metotları denemenin size faydadan çok zarar getireceğini bilmeniz gerektiğini ifade eder. Sen ne haksız bir şey yapıyorsun, ne yetim hakkı, ne de haram yiyorsun. Kendi halinde inançlı, dürüst bir gençsin. Dolayısıyla şeytanın seninle işi olmaz ne gerçekte nede rüyanda sana yaklaşamaz.

Senin gördüğün hafif bir karabasana benziyor. Karabasanın bilimsel tanımı uyku felcidir. İnsanın uykusunda boğulduğunu, nefes alamadığını, sesinin çıkmadığını, gözleri dışında vücudunun hiç bir yerini oynatamadığını hissetme durumudur ancak bu saniye mertebesinde sürer ancak kişiye çok uzun sürmüş gibi gelebilir. Karabasını tetikleyen mutlaka bir sebep vardır. Gerçek yaşamda derin bir kaygı, bir korku buna sebep olabilir ki günümüzde bunları yaşamayan kimse yok gibidir. Akıllı olan insanlar Allah’a sığınıp, ona dua edip, ondan yardım isteyip, manevi yönden zenginliğe erişip bunlardan uzak dururlar. Daha az endişeli günler diliyorum.

Rüyada abdest görmek genellikle çok iyi mesajlar verir ve arınma, kötülüklerden sakınma, belalardan uzaklaşma anlamları vardır.

Abdest ve abdest alma konularında aşağıdaki rüya yorumları ilginizi çekebilir.

Abdest almak, abdest aldığını görmek sıkıntılarından kurtulmak, umduğuna kavuşmak, borçlarını ödemek veya bir kimseye tanıklık etmek ya da korkularından kurtulmaya işaret eder. Rüyada abdest tazelemek veya yeniden abdest almak kişinin daha önce başlamayı düşündüğü ancak başlayamadığı hayırlı bir iş ya da yolculuğa yeniden başlayacağına delalet eder. Abdestsiz namaz kıldığını görmek düşüncesiz hareketleriniz, plansız işleriniz nedeniyle işlerinizin ters gideceğine delalet eder. Rüyada abdesthane görmek para işlerinizin bol olacağı, maddi sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir. Rüyasında abdest bozmak bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağına, Uzak yerde iseniz yakına geleceğiniz anlamına rivayet edilir. Rüyada büyük abdest iyiye yorumlanmaz. Hastalık, insanlardan çıkar elde etmek, kolay yollardan para kazanmayı ifade eder.

“Rüyada Abdest Görmek” için 2 yanıt

Merhabalar, Kasım ayımda eniştem ve halamı trafik kazasında kaybettim, dün gecede eniştem rüyama girdi ve benden “Faruk bana abdest aldır” dedi “beni abdestsiz gömdüler” dedi, bende anlam veremedim ve sabah uyandım abdest alıp namazımı kılıp dua ettim, acaba gördüğüm rüya ne anlama geliyor, yorumlarsanız sevinirim.

Faruk merhaba, rüyanız iki açıdan ele alınabilir. Birincisi yorumlanmayan rüya olarak düşünülebilir çünkü sevdiği birini kaybeden insanlar kaybettikleri kişiyi sık sık rüyalarında görürler ancak bu rüyalar sadece kaybetmenin derin hüznünü gösterirler.
İkinci olarak yorumlanabilir rüya olarak kabul edilirse o zaman ölmüş kişilerin rüyada söylediklerine dikkat etmek gerekir çünkü çoğu zaman bu önemli mesaj taşıyabilir. Rüyanızda eniştenin söyledikleri aslında senin (belki de tüm insanların) yaşamlarının manevi yönünü daima zengin tutmaları, ahlaki ve dini yönlerini daima geliştirmeleri gerektiğini akıldan çıkarmamak gerektiğini hatırlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir