Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Abdest Tazelemek

Rüyada Abdest Tazelemek Neye Delalet Eder?

Rüyamda kendimi bir camide gördüm. Ancak bayanların namaz kılması için ayrılan bölümde erkekler namaz kılıyorlardı. Önce bitirip ayrılmaları için bekledim. Ancak namaz kılmaları uzun sürünce namazımın geçeceğini düşünüp onlara söylendim. Selam verip kapıdan çıkmaya başladılar. Bu sırada cami görevlisi geldi ve erkek cemaatin neden orada namaz kıldığını anlatmaya çalıştı. Yer olmadığı için onlara bayan bölümünde namaz kılmaları için izin verdiğini söyledi. Bana da onları oradan çıkarmak istediğim için biraz kızdı.

Ben de camiden çıktım ve abdest tazelemeye gittim. Abdest aldım. O sırada annemi gördüm. Annem bir yerde bir şey için bekliyormuş ama rüyanın o kısmını pek net hatırlayamıyorum. Ben de onunla birlikte beklemeye başladım. Bir adam vardı, bir masanın arkasında oturmuş, sırayla bekleyenlerin isteklerini yerine getiriyordu. Bize çok dikkatli baktığını hatırlıyorum. Benim kol çantam da o masanın üzerindeydi. Üzerinde bir yazı veya sayı vardı ama onu da hatırlayamıyorum. Annemden gelirken çantamı almasını rica ettim. “Ben gidiyorum.” dedim ve yanından ayrıldım. Annem de aslında namaz kılacakmış. Ben yanından ayrılınca bana ters ters baktı. Ama ben onu bırakıp yoluma devam ettim.

Namaz kılmak için mescit aramaya başladım. Bir yokuşa denk geldim. Yokuştan aşağı doğru inmeye başladım. Ancak düşünceler beni o kadar sardı ki, o yokuştan inerken bir türlü ilerleyemedim. Sanki düşünceler ayaklarımı etki altına alıp yol almalarını engelliyordu.  O sırada ezanı duydum. Tam da o anda abdestim de gitti (gazdan dolayı). Ah dedim. Namaz gitti. İçimi büyük bir boşluk ve acı kapladı. Annem de kılamadı diye düşündüm. Kendimi suçladım. “Daha vakit vardı, zaman nasıl oldu da bu kadar hızlı geçti?” diye kendi kendime soruyordum.

Ben öyle üzülürken birden ayaklarımdaki bağlar çözüldü. Hızla yokuşu inmeye başladım. Ancak mescidi yine bulamadım. Bir anda kendimi bir sofrada buldum. Bu sofrada fıstık ve ekmek vardı. Ben ekmeğin içine dürüm gibi fıstık sarıp yiyordum. Kız kardeşime de ikram ettim ancak o istemedi. Oldukça üzgün görünüyordu. O sırada uyandım. Hayır olsun inşallah. Yorumlarsanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim. Yaşı: 39. Cinsiyeti: Bayan. Medeni durumu: Evli. Mesleği: düzenli bir işim yok.

Rüyada Abdest Tazelemek Yorumu

Esra merhaba, rüyada cami görmek veya camide olmak çok hayırlı anlam taşır ve  rüyayı gören insanın korkularından kurtulmasına, belalardan uzak kalmasına ve  selamete ermesine işaret eder. Ancak kadınlara ayrılan yerde erkeklerin namaz kılmaları ve sizin onların çıkmasını beklemeniz selamete ermek için gecikmeye sebep olan biri veya bir şey olduğunu, bir süre beklemeniz sabretmeniz gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada abdest sayfasında anlatıldığı gibi abdest tazelediğini görmek kişinin daha önce niyetlendiği ancak bir sebeple başlayamadığı veya gerçekleştiremediği hayırlı bir işe yeniden başlayacağına yorulur. Rüyada anneyi görmek rüya sahibinin sahip olduğu öz değer ve öz benliğin farkında olduğunu ve annesinden aldığınız yüce değerleri geliştirme yolunda ilerlediğini temsil eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar ise hedeflediğiniz bu hayırlı konu için önünüzde bazı zorluklar olduğunu göstermekte ancak sahip olduğunuz yüce değerler, sabır ve gayretle hepsini aşıp, hedefinize ulaşacağınızı temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir