Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Adiyat Suresi

Rüyada Adiyat suresi neye delalet eder?

Rüyada Adiyat suresini görmek  uzun ömür, varlıklı olmaya, hayırlı ve iyiliksever bir insan olmaya işaret eder. Bu rüya alternatif olarak reel hayatta çevre veya mekan değiştirmeye delalet edebilir, rüyayı gören insanın hayatına ilk defa girecek olan yeni insanların varlığına işaret edebilir. Kişinin sağlam ve güzel dostluklar kuracağına delalet eder.

Rüyada Adiyat suresini dinlemek yaşanmakta olan sıkıntılı bir dönemde gelişecek bazı olaylar sonucu maddi ve manevi bakımdan gerek iş, gerek özel yaşam konusunda problemlerin çözülmesine işaret ederken aynı zamanda başı sıkışmış bir akrabanın yardımına koşmaya da delalet eder. Bu yardım sayede akrabalık bağı, samimiyet ve güzel ilişkinin daha da kuvvetlenmesine ve belki işiyle ilgili bir ortaklığa delalet edebilir.

Rüyada Adiyat suresini okumak, okuduğunu görmek Gerçek yaşamda hayırlı, bol mal mülk sahibi olmaya işaret eder. Rüyayı gören insana oldukça uzak bir akrabadan hiç ummadığı bir zamanda çok büyük bir miras kalmasına, bununla borçları ve sorunlardan kurtulmaya, çok güzel bir işe kavuşmaya, sorunları üzerinden atmaya, endişeli olduğu konularda çok olumlu adımlar atmaya ve çok mutlu günlere kavuşmaya işaret eder.

Adiyat suresi hakkında bilgi

Adiyat Suresi (Arapça:سورة العاديات,Sūrat’ul Ādiyāt), Kur’an-ı Kerim’in 100. suresidir. Adiyât, koşan atlar demektir. Asr sûresinden sonra inmiştir, 11 (onbir) âyettir. Bu surede insanoğlunun nankörlüğünden, kıyamet günü ortaya çıkacak acıklı durumdan söz edilir.

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah’ın adıyla.
1. Harıl harıl koşanlara,
2. (Nallarıyla) çakarak kıvılcım saçanlara,
3. (Ansızın) sabah baskını yapanlara,
4. Orada tozu dumana katanlara,
5. Derken orada bir topluluğun ta ortasına girenlere yemin ederim ki ,
6. Şüphesiz insan, Rabbine karşı pek nankördür.
7. Şüphesiz buna kendisi de şahittir ,
8. Ve o, mal sevgisine de aşırı derecede düşkündür.
9. Kabirlerde bulunanların diriltilip dışarı atıldığını düşünmez mi?
10. Ve kalplerde gizlenenler ortaya konduğu zaman ,
11. Şüphesiz Rableri o gün onlardan tamamıyle haberdar. Kaynak: tr.wikipedia.org

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir