Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada ağaç görmek ne demektir?

Rüyamda evimizin önüne ağaç diktirmişlerdi, ancak boşluk bir yer kalmıştı. Eşimde bana “2-3 ağaç kaldı ama diktirmiyorlar” dedi. Bende hemen aşağıya inip dikmelerini sağladım. Hatta binanın içine kadar ağaç diktirmiştim. Lütfen söyle misiniz rüyada ağaç görmek neyi işaret eder? Teşekkürler.

Rüyada ağaç görmek neye yorulur?

Rüyada ağaç görmekRüyada ağaç görmek, en sık görülen rüyalar arasında olup, ağacın cinsi, yaşlı genç, büyük küçük, canlı cansız, yapraklı yapraksız, uzun kısa, meyve ağacı, süs ağacı olma özellikleri açıklanırken genel olarak yeşil, canlı bir ağaç, işinde ilerlemek, başarılı olmak manasını taşır, ağaçlar sırtını sağlam yere yaslayacağı anlamına gelmektedir. Büyük ağaç önünüzde size büyük mutluluklar verecek gelişmeleri temsil ederken küçük ağaç ise size dizi sevindirecek küçük mutlulukları işaret eder ama ileride bu sevinç ve mutluluğun büyüyeceğini gösterir.

Rüyada meyve ağaçları neye işarettir?

Rüyada meyve ağacı görmek çok hayırlıdır ve hayatın iyi yönde ilerlemesine sebep olacak güzel olaylara işaret eder. Hele hele üzeri meyve dolu ağaç bolluk ve bereketin simgesi olup, sıkıntıların yakında sona ereceğine yorulur. Ağaçtan meyve toplamak, meyve topladığını görmek para menfaat işaret eder. Ağaçta meyve yemek, meyve yediğini görmek zengin bir kadın veya zengin bir adamla evlenmek haberi vermektedir. Bahçede ağaç görmek çocuk sahibi olmak isteyenler için evlat sahibi olmak işaretidir. Bekarlar için mutlu bir yuva kurmak güzel aile yaşamı, Diğer insanlar için işinde yükselme, yetişkin insanlar için güven, sağlık, emniyet anlamlarını taşır. Rüyada filiz görmek, meyve filizi, sebze filizi, ağaç filizi, çiçek filizi, bitkinin filiz verdiğini görmek size söylenen yaralayıcı bir sözün acısını üzerinizde atmaya çalıştığınızı simgeler. Bu rüya yeni başlangıçları, yeni fırsatları da simgeleyebilir.

Ağaca çıkmak, ağacın altında oturmak nasıl yorumlanır?

Ağaç üstüne çıkmak, ağaca çıktığını görmek çoğalmak, artmak, ilerlemek anlamı vardır. Ağaç üstünden inmek, ağaçtan indiğini görmek makamından ayrılmak, azil, işinden olmak demektir. Rüyada ağacın altında oturmak mutluluk, huzur, sevinç ifadesidir, sevindirici gelişmeleri haber verir. Rüyada ağaç altında uyuduğunu görmek rahatlama, rahata ermek, üzerindeki stres ya da üzüntüden uzaklaşmaya delalet eder. Çok dallı ağaç görmek kavga, çatışma habercisidir. Dalsız ağaç görmek fakir bir adam ile karşılaşmaya işaret eder.

Rüyada ağaç kesmek neye işaret eder?

Rüyada ağaç kestiğini görmek kesilen ağacın durumuna göre yorumlanır. Canlı, yapraklı bir ağacı kestiğini görmek makbul değildir ve bir bitiş ya da bir kimseden ayrılmak işaretidir. Kurumuş bir ağacı kesmek bir şeylere yeniden başlama işaretidir. Rüyada kesilmiş ağaç görmek önemli bir rüyadır, uyanık yaşamınızda çevrenizde vicdansız, acımasız kişiler olduğunu ve onlara karşı dikkatli olmak gerektiğini belirtir.

Rüyada ölü ağacı görmek, ölmüş birinin anısına ağaç dikmek, ölüye ağaç diktiğini görmek gerçek yaşamınızda kimi istikrarsızlıklar yaşadığınızı, umut ve arzularında bir ara verme – kesinti olduğunu işaret ederken, erkekler için geçici bir erkeklik sorununu ifade edebilir. Bir ölünün anısına dikmiş olduğunuz ağaç üzerinde tünemiş siyah kargalar görmek gerçek yaşamınızda bir hayalinizin, bir arzunun gerçekleşmemesi, sona ermesi anlamını taşır.

Ağaçtan bir şey toplamak istifade, kazanç haber verir. Ağaçtan düşmek, ağaçtan düştüğünü görmek işten çıkarılmak, ecel, ölüm işareti olabilir. Ağaçtan düşüp bir yerini kırmak itibardan düşmek anlamındadır. Ağaç devirmek, ağaç devirdiğini görmek rüzgar, şiddet ifadesidir. Rüyada ağaç dikmek, ağaç diktiğini görmek şeref, onur, haysiyetli bir yaşam işaret eder. Dikenli ağaç görmek tehlikeli durum haber vermektedir. Gökte ağaç görmek yüksek bir zatın vefatı olabilir. Ağaç sallamak, ağacı salladığını görmek isteğine kavuşmak işaretidir.

Ağacı mevsiminde çiçek açmış görmek hayat, ömür, sağlık müjdesi verir. Ağacı mevsimsiz çiçek açmış görmek hasta için vefat, sağlıklı kimse için hastalık anlamına gelmektedir. Sayısız miktarda çok ağaç görmek bir çok adamla görüşmeler yapacaksınız demektir. Faydasız ağaç, meyvesiz ağaç görmek fakir kimseye delalet eder. Kuru ağaç, kurumuş ağaç görmek ümitsizlik, çaresizlik ifadesidir. Ağaç kırılması, ağacın kırıldığını görmek bir kimsenin ölüm haberini almaya rivayet edilir. Göbekten ağaç çıkması  aileye fayda sağlayacak, hayırlı bir evlat doğurmaya yorulur. Ağaç köklemek bir yerden uzaklaştırılmak ifadesidir.

Çok sık ağaç görmek topluluk, zümre, cemaat, kalabalık delaletidir. Ağaç satın almak, ağaç aldığını görmek kendinin, evladının yada torununun subay olmasına delalet eder. Ağaç dallarının kırılması savaş, şiddetli fırtına, lodos. sembolüdür. Meyveli ağaç görmek zengin bir kadın, zengin kalabalık ortama girmeye yorumlanır. Mescidde ağaç görmek dindar ve iyi bir zat, iyi bir kimseyle karşılaşmak alametidir. Mağazada ağaç görmek çok iş, çok kazanç, kazancın devamlılığı işaretidir.

Sevimli ağaç görmek sevimli bir zat, sevimli bir kişiye rivaye eder. Meyvesiz ağaç diktiğini görmek fakir bir kimse olmaya alamettir. Meyveli ağaç dikmek çevresine faydalı zengin bir adam ile karşılaşmak, tanışmak işareti olarak tefsir edilir. Yapraksız ağaç görmek yokluk, istediğine ulaşamamak manası taşır. Yapraklı ağaç görmek murada ermek, çok ferah yaşama manasına gelir. Yeşillenmiş ağaç görmek murada ermek, amacına nail olmak anlamına gelir. Ağaç cinsinden başka bir meyve görmek harama işaret eder.

6 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir