Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Ağaçlar

Rüyada ağaçlar neye işarettir?

Benim adım Esra. 25 yaşındayım. Ben çok sık rüya görüyor ve gördüğüm rüyaların etkisinden hemen kurtulamıyorum. Ve son gördüğüm rüyaları size yazmak istedim. Her birinin anlam içerdiğini düşünüyor fakat yorumlayamıyorum tabiki. Daha geçen gece gördüğüm rüya mesela şöyleydi: Hani bebekleri taşımak için kangrular olur, öyle bir şey takılı boynumda ve bebek var bir de içinde. Bebeğin güzelliği müthiş derecede. Ben bebekle birlikte gökyüzünde uçuyorum. Onu da öyle bir sıkıyorum ki bişiy olmasın diye, fakat bir yandan da rahat ve huzurluyum. Ama bebek bana ait mi değil mi onu hatırlamıyorum.

Bir sonraki rüyamda da yüksek ve eski bir binanın merdivenlerinden çıkıyorum hızla. Ama korku ve endişe içindeyim. Bir şeyden kaçmıyorum, tam aksine erkek arkadaşımla buluşacakmışız, onu bir an evvel görmek için çıkıyormuşum merdivenlerden. Sonra birden kendimi bir yerde görüyorum. Yürüyorum ama yere bakarak, dikkatle ve yine korkuyla.

Sonra fark ediyorum ki, yürüdüğüm yer sık sık dikilmiş ağaçların üzeriymiş. Ama mor küçük meyveler var. Ağaçlar meyve ağacıymış, aralarında dişbudak ağaçları da var. Aşağı bir bakıyorum hakikaten ağaçların üzerindeyim. Sonra erkek arkadaşımı görüyorum, buluşuyoruz fakat o binanın terasında. Rica etsem bunları yorumlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim. Hoşça kalın. Rüyanın ana unsurları: boynunda bebek, bebek taşımak, güzel bebek, gökyüzünde uçmak, yüksek bina, eski bina, arkadaşıyla buluşmak, mor meyve, küçük meyveler, meyve ağaçları, terasta tarla.

Rüyada ağaçların yorumu

Esra merhaba, her iki rüyanızda çok çok güzel şeyleri müjdelemektedir. Bebekle uçtuğunuz ilk rüya, içinde bulunduğunuz sıkıntılardan yakında tamamen kurtulup, yeni başlangıçlara işaret ederken kendinizi kuş gibi hafiflemiş, özgür hissedeceğiniz parlak bir yaşam dönemini müjdelemektedir.

Meyve ağaçları olan ikinci rüyanız ise, hayatınızda büyüme, gelişim veya ilerlemede bir sebepten dolayı kesinti olduğunu, aslında ilerlemek istediğinizi ve şaşıracağınız bir gelişme sonucu tekrardan hedeflerinize doğru sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğinizi, güçlü ve zengin bir çevreye girip onların desteğini alarak bir çok hayalinize kavuşacağınızı simgelemektedir. Rüyada ekmek ağacı görmek zevk, memnuniyet, yaşam ve rahatlık anlamlarını simgeler. (ekmek ağacı tropikal bölgelerde yetişen ve somun ekmeğe benzeyen ekmek meyvesi adı verilen meyvesi olan ağaç.)

Rüyada dişbudak ağacı görmek istikrar, koruma, birlik ve dayanışmayı temsil eder. Rüya yürümenizi, ilerlemenizi, hayatınızda her zaman sizi koruyan ve destek olan birileri olacağını işaret eder. Kurumuş dişbudak geçmişle ilgili bir konunun yeniden karşınıza geleceğini ve bir miktar canınızın sıkılacağını temsil eder. Dişbudak ağacı, zeytingil familyasından cinsine göre maksimum boyu 10-30 m arasında değişen, dolgun ve düzgün gövdeye sahip, yuvarlak tepesi olan ağaç türünün ortak adıdır. Genel olarak sulak ya da derin toprak tabakasının olduğu yerlerde yetişir. Yaprak dökebilir yahut bazen her zaman yeşil ağaç veya çalı formunda olabilir. Rüyada sedir ağacı görmek uzun yaşamı, dayanıklılığı, kuvveti ve dayanma gücünü işaret eder. Bu rüya hayatınızdaki zor bir dönemde size güven vermekte isteyebilir.

Rüyada ılgın ağacı görmek verdiğiniz mücadele sonunda biraz daha çaba ve mücadele ettikten sonra arzu ve hedeflerinize ulaşmak, güzel günlere kavuşmayı ifade eder. Rüyada ılgın çiçeği görmek yeni bir ilişki ya da durumun size şans getireceğini işaret edebilir. Rüyada meşe ağacı görmek rüyayı gören kişini sabır, dua ve gayretle içinde bulunduğu sıkıntılardan uzaklaşıp, huzur ve refah içinde uzun bir ömür sürmesine rivayet eder. Rüyada huş ağacı görmek kendini cezalandırma veya suçluluk sorunları gösterir. Bu dünyada yaptığın bir şeyden utanmaya ya da utanılacak ve mahcup olacağın bir şey söylemeye işarettir. Bu rüyayı gören kişi yaptığı hareketin cezasını çeker ve başka kişilerin gözünde kötü hallere düşer bazen de kişi ahiret yaşamından kopar ve dünya hayatına önem vermeye yönelir. Ayıplanacak bir durum veya hakkında bir dedikoduya da işaret edebilir.

Rüyada gürgen ağacı ya da gürgenden yapılmış eşya görmek çevrenizde sevilen, etrafınızdaki insanların takdirini toplamış biri olduğunuzun göstergesidir. Gürgen kelimesi ile genellikle gürgen ağacı ve gürgen ağacı kerestesi anılır. Rüyada demirhindi ağacı görmek bağlılık ve sadakat anlamlarını simgeler. Aynı zamanda din inancını ve bağlılığını ifade eder. Rüyada Abanoz ağacı görmek rüyayı gören kişinin kuvvetli ve inatçı biriyle karşılaşacağına yorumlanır. Rüyada abanoz ağacından yapılmış bir eşya görmek iyi olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işaret eder. Rüyada okaliptüs görmek koruma gereksinimi hissetmek anlamını taşır. Ayrıca bir yapışkan durumun sizi rahatsız edeceği anlamına gelebilir. Rüyada köknar ağacı görmek yaşamınızdaki bir duruma açıklık getirmeniz gerektiğini gösterir. Rüyada sekoya ağacı görmek uzun ömür ve devamlılığı ifade eder. Aynı zamanda yaşamınızdaki vazgeçemediğiniz tutkularınızı işaret edebilir.

“Rüyada Ağaçlar” için 2 yanıt

Öncelikle bu kadar kısa sürede dönüş yaparak rüyamı yorumladığınız için teşekkür ederim. Siteniz başarılı ve ben açıkçası bu kadar hızlı, aynı gün içinde dönüş yapacağınızı düşünmemiştim. Benim gibi rüyalarına yorum arayan yakınlarıma da ayrıca tavsiye edebileceğim bir site.
Tekrar ilginize teşekkür ederim.

Esra merhaba, rüyalarını sizin gibi detaylı ve düzgün cümlelerle gönderen arkadaşlarımıza yardımcı olmak bizim için mutluluk kaynağı olmaktadır. iyi günleri dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir