Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Ağırlık Çökmesi

Rüyada ağırlık çökmesi görmek nedir?

Bana sürekli karabasan geliyordu. Önceleri tek uyuduğumda oluyordu. Daha sonra annemle uyuduğum halde gelmeye başladı. Bir çok kez siyah giyinimli adam ve adamlar gördüm. Benim size anlatacağım rüya en çok korktuğum ve etkilendiğim rüya ya da kabus diyelim. Annemle uyuyordum gece geç saatlerde annem yanımdan kalktı yandaki yatağa geçti ( ben korktuğum için benle uyuyordu ama bazen gece artık dayanamayıp tek uyuyor ), bende sol tarafa döndüm tam kalkmayı düşünüyordum ki ağırlık çöktü, işte bundan sonrası çok ilginç biri bana “NAZEEEE” diye bağırdı, kendi adını söylüyordu.

Ben ağırlıktan dolayı ne bağırabiliyorum ne ses çıkarabiliyorum, sürünerek yan tarafta uyuyan annemin yanına gittim, kolunu tuttum, annem uyandı, korktuğumu anladı ve yatağıma baktı. “İlknur senin yatağının üstündeki karanlıkta ne ?” dedi ve kalktık lambayı açmak için annem düğmeye bastı, lamba yanmadı, aynı şekilde diğer odalara vs. ama yanmadı.

Sonra bir baktım babam geldi, o basınca yandı. Anneme adının Naze olduğunu söyledim, oda bana soy adını öğren dedi. Bir döndüm annem yok, anneme seslendim, bana karanlık bir odadan seslendi “buradayım” dedi .( annem yerleri siliyor ! babamda bilgisayarı elindeki aletlerle tamir etmeye çalışıyor ), sonra diğer tarafıma baktım ve aslında annemin orada olduğunu gördüm.

Birden korku girdi içime çok kötüydü. o bana bakan annem gibi görünüyordu ama aslında oydu! tepesine bindim dövdüm dövdüm, üstünde zıpladım, “senin soy adın ne” dedim ! söylemedi ve birden uyandım. Anlattıklarımın hepsi rüyaymış yani rüya içinde rüya görmüşüm. Rüyanın unsurları: ağırlık çökmesi, karabasan, siyah giyimli adam, kabus.

Rüyada ağırlık çökmesi yorumu

İlknur merhaba,

Gördüğün rüya gerçek yaşamındaki ilkel duyguları, temel yaşam kaygılarını ( barınma – beslenme – güven – ait olma gibi ), geçmişteki yaşadığınız travmaların izlerini ifade ederken özellikle yüksek güvenlik ihtiyacınızın olduğu durumlarda düşük benlik saygısı ( kendine güven ) yaşadığınız dönemlerde bu rüyalar daha çok görülür.

Bu dönemlere örnek olarak işini kaybetme korkusu veya işten çıkarılma, çocuk kaybetme, değer verdiği birinin vefatı gibi durumlar gösterilebilir. Lütfen karabasan nedir başlıklı yazıyı okuyunuz.

“Rüyada Ağırlık Çökmesi” için 3 yanıt

Merhaba ben Mehmet
Gece yüzüstü uyuyordum ve birden ayaklarıma ağırlık geldi ve sonra vucüduma doğru tamamen ağırlık çöktü ve anneme bağıracaktım bağıramadım bir süre sonra gitti . ve dua okudum sonra tekrardan geldi ve birkaç kez daha geldi. Sonra uyandım meğerse rüya görmüşüm . Bunun anlamı nedir ?

Rüyada üzerine ağırlık basması
Rüyamda uykumdan uyanıyorum, sol tarafıma dönüyorum, üzerimde bir ağırlık oluyor. Konuşmak istiyorum bağırmaya çalışıyorum ama bana görmediğim bir şey engel oluyor. Korkuyorum.
15, Kadın, Bekar, Öğrenci, mutlu,

Saygın merhaba,
Bu tür rüyalar kişinin kendini umutsuz ya da bir konu hakkında çaresiz hissettiği dönemlerde görülür ve sizi bu rüyayı görmeye iten sebebi bulup, sıkıntıyı çözmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir