Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak ne demek?

Rüyada ağlamak üzülmek büyük olasılıkla gerçek hayatta karşılaştığınız olumsuz durumların, duygularınız üzerindeki negatif etkisini gösterir. Rüyada ağladığını görmek yaşamınızdaki sizi üzen olaylardan daha ziyade bunların neden olduğu olumsuz duyguların bir serbest bırakılmaya, dışa vurulmaya, onlardan uzaklaşıp duygusal dengeyi yeniden kazanmak için bir şeyler yapmanız gerektiğine yorumlanır ve bunun önce güvenli bir şekilde korkular ve hayal kırıklıklarını unutmak gerektiğine tabir edilir. Sonuç olarak rüyada ağlamak ne anlama gelir sorusunun cevabı üzüntü, korkular ve hayal kırıklıklarını üzerinden atmak için kullanılan bir yöntemdir. Aynen uyanık yaşamda olduğu gibi rüyada da ağlamak iyidir. Bu tabirin videosunu rüyada ağlamak neye çıkar? adresinde izleyebilirsiniz.

Rüyada ağladıktan sonra rahatlamak gerçek yaşamınızda gün boyunca bastırılmış duygularınızı ve savunma mekanizmalarınızı görmezden gelmek, inkar etmek ya da bastırmak eğiliminde olduğunuzu gösterir ancak dengeye gelmek için bunların yanlış olduğunu simgeler ve bunları serbest bırakıp savunma mekanizmalarını tetikleyerek onlara karşı mücadele sonunda rahata ereceğine yorumlanır. Rüyadan ağlayarak uyanmak, rüya içinde rüya örneği olan bu durumda, sizin duygusal ve zihinsel yığılmayı atlatıp, aklını temizlemeyi başardığınız anlamına gelir. Rüyanızda ağlayarak uyanıyorsanız bu aynı zamanda kimselere açamadığınız gizli duygu ve düşünceler ile bastırılmış korkuların yüzeye çıkmaya başladığını, bunları gizlemeye devam ederseniz bir duygusal travmaya yaşayacağınızı, serbest bırakırsanız ( temsili olarak ağlarsanız ) rahatlayacağına yorumlanır.

Rüyada sevgiliyi askere gönderip ağlamak ya da sevgilinin arkasından ağladığını görmek, tüm engellere karşın yine de hedefinize ulaşıp hak ettiğiniz başarı ve mutluluğu elde edeceğine yorumlanır. Eşinin başkasına bakması ve ağlamak reel hayatta eşiniz ile aranızda aşılması gereken kimi sorunlar olduğunu, oturup bunları birlikte çözmek gerektiğine delalet eder. Ağlamak istediği halde ağlayamadığını görmek gerçek yaşamınızda duygularınızı bastırmak ya da onları görmezden gelmek, inkar etmek eğiliminde olduğunuzu ifade eder.

Rüyada gözyaşı neye yorulur?

Rüyada gözyaşı görmek şefkat, duygusal şifa ve ruhsal temizlik simgeler. Ağlamadan gözyaşı dökmek, murada ermek anlamını taşır. Rüyanızda gördüğünüz gözyaşı bütün sıkıntılarından kurtularak rahat edeceğinize yorumlanır. Bu rüya ayrıca sevinç ve neşe olarak ta yorumlanır. Mutluluktan ağlamak, sevinç gözyaşı dökmek ise sizi sevindirecek bir şeyi öğreneceğinizi ya da unuttuğunuz güzel bir şeyi hatırlayacağınızı ifade edebilir ya da bir bilgeliği ve bu bilgeliğin size getireceği mutluluğu temsil eder. Gözyaşı dökerek ağlamak çok iyi sayılır, güzel gelişmelere tabir edilir. Rüyasında gözyaşı döktüğünü görmek hayatınızda iyileşme dönemi geçirmekte olduğunuza delalet eder. İnsan gözyaşı döktüğü şeye sevinir. Rüyanızda gözyaşları dökerek, içli içli ağlayan birini görmüş olmanız sizin eylemleriniz yeniden düşünmek, onları gözden geçirmek zorunda olduğunuzu gösterir. Davranışlarınızı gözden geçirmeli birini derin bir şeklide kırıp kırmadığını düşünmelisiniz şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya hal ve tutumlarınızı gözden geçirmenizi de işaret ediyor olabilir.

Gözyaşı dökmeden ağlıyorsanız bu bir bir pişmanlığı ifade eder. Bu rüya geçmişten gelen kimi hatalar ya da yanlış davranışlar yüzünden hayatınızın rotasında bir takım sapmalar olduğunu, işlerin istediğiniz yönde veya şekilde gitmediğini, sizin gerçek kaderini bulmak için kendi içinde bir yol aradığınızı temsil eder. Normal şartlarda fazla dikkat edilmeyen, önemsenmeyen bu rüya aslında size gelecek hakkında bakış açınızı değiştirmeniz konusunda ikaz mesajı verir.

Rüyada sebepsiz yere ağlıyorsanız, nedensiz yere ağlamak bunun anlamı yaşamda kimi kişiler ya da olaylar, durumlar karşısında yeni bir tavır almak ve yaşama karşı yeni bir tutum içinde davranmak gerektiğine yorumlanır. Nedensiz yere ağladığını görmek, neden ağladığını bilememek, bunun ne demek olduğunu rüya sahibi kısa bir yaşam muhasebesi yaparak anlar ve bu değerli rüya bir anlam kazanır.

Rüyada ağlayan birini görmek neye çıkar?

Rüyanızda başka birinin ağladığını görürseniz bunun açıklaması reel yaşamınızda duygusal dengeyi yeniden sağlamak için gecikmeden bir şeyler yapmanız gerektiğini temsil eder. Başka birisinin rüyada ağlaması sanki size bir ders verme, hatırlatma yapma görevi yapmakta, dengenizi kuramazsanız sizde ağlarsınız manası taşımaktadır. Rüyada başkasının ağladığını görmek,  ağladığını gördüğünüz kişi ile yakınlığınız ile de alakalıdır ve aranızdaki ilişkiyi gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu kişi yaşamınızı etkileyen biri ise onun etkilerini araştırmak gerekebilir. Rüyada eşini ağlarken görmek güncel yaşamda eşinizin bir konu hakkında sizin yardım ya da desteğinizi beklediğini ancak bunu kelimelerle ifade edemediğini simgeler.

Rüyada bebek ağlaması, bir bebeğin ağlıyor olması, ağlayan bebek görmek hayatta halen başarmak isteyip başaramadığınız amaçlarınız olduğunu ve günlük hayatta kimi islerinizi aksattığını yani biraz tembellik ettiğinizi gösterir. Rüyada ağlayan çocuk görmek, bir çocuğun ağladığını görmeniz çevrenizde derin üzüntü yaşayan bir çocuk olduğunu gösterir. Çevrenizi kontrol etmeli ve üzgün duygularını bastıran, açığa çıkarmayan bir çocuk varsa ona yardım elini uzatmalı, maddi manevi desteğinizi esirgememelisiniz. Rüyada ağlayan adam görmek, bir adamın ağladığını görmeniz yakınlarınızda derin üzüntü yaşayan ve bunu dışarı yansıtmayan bir erkek olduğunu simgeler. Rüyada ağlayan kadın görmek, bir kadının ağladığını görmeniz etrafınızda büyük üzüntü yaşayan ve bunu dışarı belli etmeyen bir kadın olduğunu işaret eder.

Rüyada sesli ağlamak, rüyasında sesli ağladığını görmek hayatınızdaki bütün sorun yaratan ufak tefek şeylerden kurtulmak ve daha önemli şeylere odaklanmayı simgeler. Rüyada  haykırarak ağlamak, haykırarak ağladığını görmek kimi önemli gerçekleri görmezden geldiğinizi, yaşadığınız küçük sıkıntının felaket derecesinde üzüntü getirdiğini sandığınızı ifade eder. Rüyada hıçkırarak ağlamak günlük hayatta size büyük bir hayal kırıklığı yaşatan bir durumun kötü etkisini halen üzerinizden atamadığını temsil eder. Rüyada hıçkırıkla ağlayan birini görmek, birinin hıçkırarak ağladığını görmek bir başkasının üzerine kendi duygularınızı empoze etmeye çalıştığınızı, ona baskı uyguladığınızı ve o kişiye büyük üzüntü verdiğinizi simgeler. Rüyada sessiz ağlamak, sessizce ağladığını görmek çaresizlik, zorluklar ve hayal kırıklıklarınızı kimseye anlatamadığını, söyleyemediğini ve birileriyle iletişim kurma ihtiyacınızı simgeler. Rüyada gülerek ağlamak, ağlarken gülmek gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz kimi durum veya olayların etkisinin travma düzeyine çıktığını gösterir. Bu hoş bir durum değildir ve derhal durumunuzu gözden geçirmeli, gerekirse destek alınmalıdır şeklinde tabir edilir.

Rüyada bir hayvanın ağladığını görmek, hayvanın gözyaşı döktüğünü görmek çok derin mesajlar verir. Hayvanlar Yüce Allah’ın bize emanet ettiği varlıklardır ve hepsinin bir yaradılış sebebi, evrende bir yeri ve vazifesi vardır. Görür, koklar, sevinir, üzülür, duyar sadece konuşamazlar. Duygu ve düşüncelerini kuyruk hareketleri veya gözleriyle anlatırlar. Gözler yalan söylemez sözü buradan kaynaklanır. Rüyada hayvan ağlaması hayvanın cinsi, ortam, renkler ve sizin içinde bulunduğunuz durumla birlikte ele alınır. Bazı hayvanların ağlaması yaklaşan ölümü haber verirken ( hangi hayvanlar olduğunu bilerek yazmıyoruz ), kimi hayvanların ağlaması gurbet, yolculuk, ayrılık habercisidir şeklinde tabirlenir.

“Rüyada Ağlamak” için 26 yanıt

Rüyada önce sevinmek, sonra ağlamak
Ben rüyamda sevinip sonradan ağladığımı gördüm ve uyandım. Bunun manası neye işarettir?

Mine merhaba,
Bence rüyanız, uyanık hayatınızda sonunu iyi düşünmeden, araştırmadan yeni işlere, farklı konulara girme veya adım atma huyunuz olduğunu ve bu huyunuz yüzünden bir gün üzüleceğinizi işaret etmektedir.

Rüyada hıçkırarak ağladığını görmek
Rüyamda tanığım birisi ölüyor bende arkasından hıçkırarak dövünerek ağlıyorum çok fena oluyorum. Rüyada hıçkırarak ağlamak ne demek?

Rüyanızda tanıdığınız kişinin ardında hıçkırarak ağladığını görmek reel yaşamınızda size büyük bir hayal kırıklığı yaşatan bir durumun kötü etkisini halen üzerinizden atamadığını göstermektedir.

Rüyada asılmış birinin ağladığını görmek
Ben rüyada birisi asılmış ağlıyordu onun yanına gidince birisi engelledi, yani ben o kişinin artık yanına gidemedim ve çok korktum ve bana tükürdü ve bu olayda evimizin yakınlarında oldu lütfen söyleyin ne anlama geldigini?

Asa selam,
Rüyada asılan birini görmeniz değişim işaretidir, o kişinin ağlaması bu değişimin sonda rahatlamaya delalet eder.
Rüyanın en ilgin kısmı asıldığını gördüğünüz kişinin size tükürmesi olup bu sizin gerçek hayatta tartışma, hakaret maruz kalma veya haksızlığa uğrama gibi durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmanızı belirtmektedir.

Rüyümda ölen rahmetli babamın tekrar öldüğünü görüyordum ve hıçkırarak ağlıyordum, bu ne demek acaba?

Halide selam,
Rüyada rahmetli babanızın yeniden öldüğünü görmek, gerçek hayatınızda sizi derinden etkileyen bir üzüntünün etkisinden henüz çıkamadığınızı, yaşama karşı bir isteksizlik içinde olduğunuzu ve kendini iyi hissetmek, yaşama yeniden sarılmak için olumsuz duygu ve düşüncelerden uzaklaşmak gerektiğini gösterirken ağlamanız ise bu üzüntüden kurtulacağınızı göstermektedir çünkü ağlamak rahatlamak demektir.

babama kızıp hickırarak aglıyordum, hatta tırnaklarımla yüzüme zarar verip saçlarımı yoluyordum, rüyadan da hickırarak uyandım.

Rüyamda sevgilim battaniyenin altinda uyuşturucu kullanıyordu. Onu görünce bagırarak ağlamaya başlıyordum.

Ben esimle ayrılma konumundayim eşim annesigillerde ben esimi rüyamda gördüm ve agliyordum

Rüyada gömüleceğini görmek ve ağlamak
Rüyamda ölmüşüm beni gömeceklermiş ama ben çok ağlıyorum, gömmesinler diye eşime ve onun bir arkadaşına söylüyorum gömmesinler beni diye onlarla hayattaymisim gibi konusuyorum ve cok agliyorum onlarda beni ikna etmeye calisiyorlar ama ben gomulmekten cok korkuyorum gomulmeden uyandim cok etkisinde kaldim.

Gerçekte 6 aylık hamileyim rüyamda ağır şekilde hastalandığımı ama hamile olmam sebebiyle tedaviyi 3 ay ertelemek istediğimi söylüyorum doktora. Bu süreçte ise karnımdaki bebeğim intihar ediyor,bebeğimi alıyorlar yeni doğmuş bebek görünümünde idi ve ben hıçkıra hıçkıra kötü bi şekilde ağlıyorum

Sevgili kardeşim, hamilelik bir kadının hayatında çok özel bir yeri olan müstesna bir durumdur, bu dönemde bir mucizeye imza atılmaktadır. Böyle özel bir dönemde anne adayı hamileliğin değişik dönemlerinde değişik konularda duygu yoğunluğu yaşar, en ufak bir şeye aşırı üzülebilir, çok küçük bir şeyden aşırı sevinç duyabilir. Önemli olan bunun bilincinde olmak, sabır ve dua ile, olumlu düşünüp, Allah’tan her şeyin hayırlısını dilemektir. Bu nedenle bu rüyanın bir anlam taşıdığını düşünmüyorum, aşırı duygusal dalgalanmanın bir yansımasıdır. Lütfen hamile sayfasında Rüyada gebe olmak konusunda ilginç bilgiler paragrafını okuyun.

Merhaba, ben rüyamda okulumda paramı düşürmüştüm, sonra tanımadığım bir çocuk geliyor ayağının altına alıyor gülüyor ben kızınca da bagiriyor dövmeye falan çalışıyor falan. İki tane daha çocuk (çocuk dediğim baya benden daha büyükler) geliyor, aynısını yapıyor sonra ben kızıyorum ikisi birden üstüme geliyor, bende kantine gidip kek alıcam kantin arkamda ama normalde orada değil neyse öğretmenler odasına orada biraz insanlar var ama kimse bir şey demiyor, bana bağırıp az daha vurucaklardı ama ben kulaklarımı kapatıp başımı eğdim, bir şey olmadı, ağladım. Bir damla gözyaşı düştü sanırsam sonra etrafıma bakıyorum kimse bana bir şey sormuyor, sınıfta yakın arkadaşlarım falanda hiç sormuyorlar, gerçekten kötü oldum rüyamda daha da ağlayacaktım.

Rüyamda anneanneme ve ölmüş anneme bir şeylerden dolayı durmadan kızıp bağırıyordum ama ne olduğunu hatırlayamıyorum. Ardından anneannem de bana tokat atıyor ve annem sevgili falan yok sana diyor, ben de yatağıma gidiyorum, eski evimizdeymişiz orada ağlıyorum ama çok kızgınım, sonra sakinleşip bilgisayarla uğraşıyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

Ben rüyamda eski sevgilimi (hala da seviyorum) görüyorum başkasıyla evli ve gelip benim yanıma oturuyor bana bakıyor bende ağlıyorum içli içli sonra uyaniyorum yastigim da ıslanmış admin yorumlar misin lütfen??

Rüyamda ölmüs babannemi gördüm Sarılıp ağladım dedi ki “niye gelip mezarıma bir su dökmüyorsun, özledim seni”, sonra elini tutup öptüm kayboldu ortadan bir uyandım gercekten ağlamışım.

Rüyada küçük kardeşim bir yerden düşüyordu ve ben ağlıyordum sonra küçük kardeşim hiç birşey yokmuş gibi ayağa kaktı ve ben rahatladım.

sevgili admin ben ruyamda görüntü yoktu ama bi çoçuğun sanki bi sebepten ötürü isyan eder gibi aglama sesini duydum sonra sanırım aglaması işe yaramadığından böğürme sesi duydum sanki dışarda gerçekte olmuş gibiydi ama ruyamda görmüşüm fakat görüntü yoktu, cevabınızı bekliyorum

Gerçek hayatta abilerimle uzun süredir konusmuyorum.abime söyle diyerek agladm. “Siz benim açımdan hiç bakmiyorsunuz benim zoruma gidiyor abi. Benim senin sevdiğin rengi dinlediğin şarkıyı bilmemek” diyerek agladm abim sarılmak istedi ben onu iteledim. Sonra namaz kılarken secde ederiz ya onun gibi yere oturdum elimi yüzüme kapattim.agladm hıçkıra hıçkıra ama arada sesli ağlıyordum arada içime içime sonra uyandim

Rüyamda kız kardeşimin yurt dışına özel ders almak için orada artik ders çalışacakmış gideceğini öğrendim gitmesini istemiyordum sürekli ağlıyordum o da bana destek oluyordu abartığımı falan söylüyordu sürekli dersaneden bir kaç arkadaşımı da gördüm onlarda bana destek oluyordu gelecek geri dediler uyandığımda gözlerimde yaş vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir