Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Ağzı İle Kuş Tutmak

Rüyada ağzı ile kuş tuttuğunu görmek ne demek?

Merhabalar. Gece rüyamda kendimi çok büyük bir gemide yolculuk yaparken gördüm. Sonra gemide birden büyük bir arıza meydana geldi, ışıklar kesildi ve içeriye su girmeye başladı. Geminin gittiğim bütün salonlarında durum aynıydı. İnsanlar yer yer kümelenmiş, kurtarılmayı bekler bir vaziyette oturuyorlardı. Yanlış hatırlamıyorsam üstüme bir şey geçirip gemiyi kontrole çıktım ve uyuyan insanlara uyanmaları için seslendim. Ama üstüme geçirdiğim şey sanki koruyucu bir şeydi. Görünüm olarak nasıl bir şey olduğunu hiç hatırlamasam da beni koruyacağını biliyordum.

Zaman zaman tanıdık kişiler de görüyordum. Aylar önce bir ara bana ilgi duyduğunu belirten, olumsuz cevabım karşısında kibarlıkla geri çekilen bir kişiyi gördüm. Bana “Şu üç çocuğa göz kulak olur musun?” diye sordu. Kabul edip ne kadar süreliğine göz kulak olmam gerektiğini sordum. “Üç dakikalığına.” dedi. Sonra o üç çocuğun yanına gidip ebelemece gibi bir oyun oynamak istedim ama farklı bir oyun oynamak istiyorlardı. Ağzımda kuş tutmamı istediler benden. O sırada yanımızda duran bir adam havada uçan bir şeyi vurdu. Ben de ne olduğunu bilmeden o şeyi yere düşmeden ağzımla kaptım. Ağzımdan çıkardığım zaman o şeyin minicik, doğru hatırlıyorsam yeşil renkli bir kuş olduğunu gördüm. Belki oyuncaktır diye düşündüm ama gerçek bir kuş olduğunu fark ettim kuşun ortadan yarılan beyaz etini görünce. “Ben nasıl bir kuşu böyle ağzımla kapıp ısırdım?” diye düşündüm.

Daha sonra benden çocuklara bakmamı isteyen kişinin arkadaşının yanına gittim ve onunla konuşmaya başladım. O kişi için iyi bir haritacı olduğunu, herkesin onu sevdiğini söylüyordu. Hatta haritalardan o kadar iyi anlarmış ki eski haritalarda kullanılan terimleri bile bilirmiş, kullanırmış. Sonra arkadaşına, “Size benden hiç bahseder miydi?” diye sordum. Bahsetmezmiş. Üç dakika geçmesine rağmen gelmeyince nedenini sordum. Onun çıkışa doğru gittiğini söylediler. Bir süre sonra yardım geldiğini duydum. Biz arka taraflardaydık. O yüzden biraz beklememiz gerekiyordu. Bu sırada kurtarılan insanların nereye götürüldüğünü izledim. Çok garip bir araç gelmişti. Sanki iki katlı gibiydi ve o iki katın arasında büyük bir boşluk vardı. Kurtardıkları insanlar o büyük boşluğun içinde sanki yer çekimi yokmuşçasına havada asılı kalıyorlar hatta bu durumdan zevk aldıkları için abuk subuk hareketlerle dans etmeye başlamışlardı.

Onların havada süzülüşünü izlerken zaman geçti ve birden kendimi babam ile birlikte dışarıda gemiden kurtarılmış halde buldum. Babamın elinden tutarak yürüyordum. Sonra içinde liseden eski bir arkadaşımın da olduğu gemide gördüğüm tanıdıkları gördüm ve yanlarına gittim. Ortak bir korkuyu, heyecanı paylaşmış olma nedeniyle birbirimizin ellerini sıktık. Ayrılınca buna pişman olduğumu hatırlıyorum bir bayanın yabancı bir erkeğin elini sıkmasının günah olduğunu hatırlayınca. Daha sonra babamla yürümeye devam ediyordum ve rüyam bitti.

Heyecanlı geçen bir rüyaydı ama ruh halim normal gibi şu an. Aylar önce erkek arkadaşımın bana yaptığı ihaneti hala aklımdan çıkaramama derslerimin yol açtığı sıkıntı da eklenince sık sık ağlıyorum istemeden. Ama şu an sakinim. Yorumunuz için çok teşekkürler. 21, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada ağzı ile kuş tutmak yorumu

Rüyada gemi yolculuğu yapmak düşüncelerini açık ve net olarak anlaşılır şekilde ifade etmek ve karşınızdakinin bunu anladığından emin olmak gerektiğini ifade eder. Bunu başaramazsanız yeni bir bakış açısı denemek zorunda olduğunuzu gösterir. Bindiğiniz geminin su alması rüya sahibi için dünya işlerinde boğulma derecesinde yoğunluk yaşadığını anlatır, önünüzde bazı engeller olduğunu, hedeflerinize ulaşmak, engelleri aşmak için daha fazla risk almak gerektiğini ifade ederken aynı zamanda bu riskleri alacağınızı ve sonuçta başarıya ulaşacağınızı simgeler. Üstünüze giydiğiniz ve sizi koruduğunuzu düşündüğünüz şey ise alacağınız risklere karşı kendini koruma gücünüz olduğunu teyit etmektedir.

Rüyada çocuk bakmak içinizdeki çocuksu duyguların masumiyetini ifade etmekte, bu bozulmamış temiz duyguları muhafaza etmek gerektiğini anlatmaktadır. Rüyada ağzıyla kuş tuttuğunu görmek rüya sahibi insanın reel hayatında söylediği bir söz sebebiyle pişman olduğunu, bu sebeple bir kısmeti kaçırdığını ifade eder. Lütfen düşünün aylar önce size ilgi duyduğunu belirten kişiye olumsuz yanıt vermiş olmaktan pişmanlık duydunuz mu? Cevabınız evet ise o kişiyi temsil edebilir.

Rüyada gördüğünüz haritacı gerçek yaşamınızda her şeyi bildiğini iddia ederek sizi sıkan, görmekten rahatsız olduğunuz birini temsil ederken devamında gelişen hayret verici şeyler ise sizin bu kişiden uzak durduğunuzda kendinizi bir kuş gibi hafiflemiş hissedeceğinizi ifade etmektedir.

Rüyanın son bölümü ise hayatınızın sakin ve düzenli bir döneme gireceğini, huzur bulacağınız gelişmeler yaşayacağınızı göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir