Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Ahududu Görmek

Rüyada ahududu görmek ne anlama gelir?

Rüyada ahududu görmek tehlikeli ama ilginç ilişkiler içinde olduğunuzu ifade eder. Rüyada ahududu yemek, ahududu yediğini görmek hakkınızda yayılmış olan kimi kötü niyetli dedikodular yüzünden sıkıntı yaşadığınızı gösterir.

Ahududu nedir?

Ahududu ya da frambuaz (Rubus idaeus), gülgiller (Rosaceae) familyasından, yaz ve sonbahar mevsiminde kırmızı renkli ve tatlı meyveler veren bir bitki türü. Adı, ceylan anlamına gelen ahu ile dut kelimelerinden tamlamadır; harfiyen «ceylan dutu» anlamındadır.

Genelde ormanların açık verdiği yerlerde veya önceden yangın ya da ağaç kesimi ile açılan alanlarda büyür. Ahududu çiçeği, arılar için temel bir nektardır. Nemli iklime sahip bölgelerde kolayca üretilebilir ve kesilmedikçe kendiliğinden ürer. İki türü ticari olarak mevcuttur: yazın çok kısa bir dönemde yetişen vahşi türü ve sürekli meyve veren türü.

Ahududu yaprakları, taze veya kurutulmuş olarak bitki çaylarında kullanılır. Yaprakları 3’lü veya 5’li gruplar halinde bulunur ve altları gümüş-beyaz renktedir. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir