Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Ahzab Suresi

Rüyada Ahzab suresi neye delalettir?

Rüyada Ahzab suresi görmekRüyamda yakında tanıştığım ve hayatımda beraber olmak istediğim bir adamın profiline bakıyorum. O kişinin profilinde bir deniz resmi, denizin üstünde kara parçası ve onunda üzerinde çizgi karakterden bir adam var. Onun önünde art arda iki kaya var ve parçaların birinin üzerinde bir kadın diğerinde çocuk bulunuyor. Adam bu parçaları kalın bir halat ile kendine çekmeye uğraşıyor. Daha profil sayfasında başka bir sayfada Arapça Ahzab suresinden bir ayet var. Bu ayet sebebiyle bu rüyadan fala etkilendim. Yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada Ahzab suresini görmek yorumu?

Rabia merhaba,

Rüyasında Ahzab suresini görmek üzerindeki çok miktarda göz, nazar olduğunu ve bu kem gözlerden korunduğunu işaret eder. Rüyada Ahzab suresini okuduğunu görmek kişinin hayırlı ameller işleyen bir topluluk  içinde bulunduğunu ve onlarla birlikte güzel günlere ulaşacağını, hayırlı ve dini açıdan yüksek moralli bu topluluk içinde olmanın ve onların feyzinden yararlanmanın ona güzel bir gelecek sağlayacağının göstergesidir. Bu rüya genel manada hayırlı bir geleceğe, tanıştığı kişilerin Allah’ın çok hoşuna gidecek işler yapmasına ve hayırlarda bulunmasına, birlik ve beraberlik içinde toplumda yükselmeye, güzel davranışları ile ilgi görmeye, insanların itibarını kazanmaya delalet eder.

Rüyasında Ahzab suresini dinlemek beklemediği bir yerden yardım almaya işaret eder. Rüyada Ahzab suresini dinlediğini görmek aynı zamanda rüyayı gören insanın yakın bir anda hiç beklemediği şekilde büyük kazançlara kavuşacağına, bu kazanç vesilesiyle yaşamakta olduğu büyük sıkıntıları atlatıp yaşadığı kederlerden kurtulacağına, oldukça güzel günler yaşayacağına, büyük atılımlar yaparak yeni yatırımlara gireceğine ve çok mutlu yaşayacağına yorulur.

Ahzab Suresi (Arapça: سورة الأحزاب) Kur’anın 33. Suresidir. 73 ayetten oluşan sure, adını 20 ve 22. ayetlerde geçen “el-Ahzab” kelimesinden almıştır. Ahzab, gruplar, partiler demektir. Surede başlıca Hendek Savaşı ile Muhammed’in Zeynep binti Cahş ile evliliği konu edilmektedir.

“Mü’minler gördükleri vakıt da o Ahzabı «bu, işte, Allahın ve Resulünün bize va’dettiği, Allah ve Resulü doğru çıktı» dediler ve onların iymanını ve teslimiyyetini artırmaktan başka bir şey yapmadı.” (Elmalılı meali)

Kaynak: Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir