Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Aksan Görmek

Rüyada aksan ne demektir?

Ben kiminle evleneceğimi görmek için istihare yaptım ve şu anda tanımadığım ancak değişik bir aksan ile konuşan bir erkekle evlendiğimi ve çocuklarım olduğunu gördüm, bu ne demek?

Rüyada aksan görmek tabiri

Kübra merhaba, kusura bakma ama bunları yazmak zorundayım. Bu rüyanın ne demek olduğunu merak edeceğine hiç “kendime aileme nasıl yararlı olabilirim, ülkeme milletime bir hizmet verebilir miyim, Allah yolunda daha çok ne yapabilirim” diye hiç düşündün mü?

Ben aslında sana kızmıyorum çünkü hayat görüşü senin gibi olan, dünya umurunda olmayan, ülkede dünyada ne olup bittiğini zerre kadar düşünmeyen, sadece oturup yerli dizi ya da evlilik programı izleyen o kadar çok insan var ki. Suç sizleri bu şekilde yetiştiren anne, baba, öğretmenler ve yöneticilerdir. Bence gelecek sefere Allah’tan kiminle evleneceğini göstermesini istemek yerine kendine bira akıl fikir iste.

Sadece bu yazıya başlığını verdiği için aksan teriminin tabirini açıklıyorum. Rüyada bir aksan ile konuşmak, konuştuğunuz konuda bir sorun olduğunu ve bu sorun hakkında çözüm öneriniz bulunduğunu ifade eder. Rüyada bilmediğin bir aksan ile konuşan birini görmek olumsuz gelişmeleri ve güvensizlik duygularını işaret eder. Ağız, lehçe terimleri de aynı anlama gelir.

Aksan nedir?

Ağız aksan ya da dilbilim terimi olarak, bir şive içinde oluşan, ses ve söyleyiş değişikliklerine dayanan küçük kollara, bir ülkenin çeşitli bölge, il veya ilçelerinin sözcükleri söyleyiş bakımından birbirinden ayrı olan konuşmalarına verilen addır. Örneğin Türkiye’de Ege ağızlarında genellikle yazı dilindeki biliyorum çekim yapısı yerine biliyom kullanılır.

Standart yazı dili dışında, dünyadaki dillerin ağızları vardır. Bunlar, coğrafya, sosyolojik etki gibi sebeplerle birbirlerinden çeşitli oranlarda farklılaşırlar. Kaynak: tr. wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir