Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Ala Suresi

Rüyada Ala suresi neye delalet eder?

Rüyada Ala suresini görmek rüyayı gören kişinin ibadetlerini hakkıyla yerine getirdiğini ve bu yolunu kesinlikle değiştirmesi gerektiğini ifade eder.

Rüyada Ala suresini okumak başladığın zor işlerin kolaylıkla sonuçlanacağını işaret eder. Ala suresi okuduğunu görmek aynı zamanda gören kişinin büyük beklentilerinin gerçek olacağına delalet eder. İş hayatında ne muradı varsa gerçekleşir ve çektiği tüm üzüntüler sona erer. Sabırla beklediği günün gelmesine ve artık sıkıntının sona erdiğine işaret eden bu rüya aynı zamanda borçlu kimselerin bu borçlarından da kurtulacağına delalettir.

Rüyada Ala suresini duymak, dinlemek unutkan biri olduğunuzu, unutkanlığınızı aşmak için çareler aramanız gerektiği simgeler. Bu rüya sağlığına dikkat edip, zihnini açık tuttuğu sürece rüya sahibinin maddi açıdan ferahlamasına işaret eder, kişinin sabit mallara yatırım yapıp bundan kazançlı çıkacağını da işaret edebilir.

Ala suresi hakkında bilgi

A’lâ Suresi (Arapça: سورة الأعلى) ya da el-A’lâ (Arapça: الۡاَعۡلَی), Kur’an’ın 19 ayetten oluşan 87. suresidir. Mekke’de indirildiğine inanılmakta olan sure iniş sırasına göre 8. suredir. Vahyolunuş sırası Tekvir Suresiden sonra; Leyl Suresinden öncedir. Sure adını ilk ayette geçen ve “yüce” anlamına gelen el-A’lâ kelimesinden alır. Ayrıca A’lâ, Allah’ın 99 isminden biridir. A’lâ Suresi’nde, Allah’ın yüceliğinden ve kudretinden, kafirlerin durumundan, Kur’an okuma ve ezberleme kolaylığından, dünya hayatının ebedi kurtuluşa hizmet etmesi halinde bir değer ifade edeceğinden bahsedilir. İslam peygamberi Muhammed bin Abdullah’ın cuma ve bayram namazlarında A’lâ Suresi ile Gaşiye Suresini okuduğu hadislerde geçmektedir. Kaynak: tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir