Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Alacakaranlık Görmek

Rüyada alaca karanlık uçurum görmek nedir?

Kuzenim rüyasında beni görmüş, alacakaranlık bir uçurumdan sesler geldiğini ve benim sevgilimi görmüş, birde beni.

Rüyalarda en çok korktuğum uçurum görmektir ama kuzenim beni ve sevgilimi birde karanlık uçurumdan ses geldiğini görmüş, bunun anlamı ne olabilir? lütfen yardımcı olun.

Rüyada alaca karanlık görmek nedir

Hilal merhaba,

Sanırım zaman darlığından ya da aceleden çoğu zaman basit bir şeyi kolay anlatmayı başaramıyoruz. Gönderdiğin rüyayı anlamak için defalarca okudum. Sanırım şunu söylemek istiyorsun: “kuzenim yarı karanlık bir uçurumdan sesler geldiğini görmüş, uçuruma baktığında sevgilimle benim orada olduğumuzu görmüş” 15 kelime ( daha az da olabilir) ile anlatılacak bir şeyi 30 kelime ile yine de anlatmakta zorlanmışsın. Neyse en azından bu konuda bir yardımım olursa ne mutlu bana.

Rüyada Alacakaranlık, Yarı karanlık görmek şu anda kimi sorunlar yaşadığınız işlerinizin yakın gelecekte düzelmesine, sıkıntılı günlerin geride kalmasına işaret eder.

Rüyada uçurum görmek genelde kötü yorumlanır, çok üzüleceğin bir haber alacağınıza işarettir. Uçuruma bakmak, onu seyretmek, anlayış seviyenizi yükselttiğiniz anlamına gelir.

Seni ve sevgilini uçurumun içinde görmesi ise başkasının sebep olduğu sıkıntıdan dolayı kimi kaygılar içinde olduğunu temsil eder. Not: bu açıklamalar kuzeniniz için söz konusudur.

“Rüyada Alacakaranlık Görmek” için 2 yanıt

Karanlıkta yürümek
Yaş:51 Medeni Durum: 20 yıl önce boşandım. 30 yaşında bir kızım var. Devlet memuru olarak 10 yıl önce emekli oldum. Özelde çalışmaya devam ettim. 3 aydır çalışmıyorum. Rüyamı gördüğümde 19 yaşımda idim. Memuriyete yeni başlamıştım. Karanlıktan hala korkarım.

Rüyamda zifiri bir karanlık içindeyim. Bastığım yeri göremiyorum. Karanlıkta hem korkudan hem tehlikeden öleceğime yürürken ölürüm diyorum . Başlıyorum yürümeye. Bir zaman sonra ileride yüksek bir yerde sokak lambası görüyorum. Ona doğru yürüyüp yakınına geldiğimde iskelesi olan bir meydandayım. Deniz viking gemileri ile dolu. Başında şapkası ve üstünde pelerini olan kaptan gemiden bana “bu balıkların hepsi senin olsun” dediğinde bastığım yere bakıyorum. Cadde palamut balığı dolu. Kat kat. Üst üste. Ben üstlerine basıyorum. Arkama bakıyorum. Caddeler palamut deryası. “Ben bu kadar balığı ne yapayım. İhtiyaç sahiplerine de dağıtalım” diyorum. Uyandım.

Beşiktaşlı olmama rağmen az bildiğim ama çok sevdiğim Üsküdar sanmıştım orayı. Geçen hafta fark ettim. Beşiktaş idi ve lamba Yahya Efendi Hazretleri türbesinin olduğu yerde. Ben ilk defa geçen hafta gittim ve rüyamın ayrıntılarını fark ettim. Bugünlerde Karanlıklarım yeni ağarıyor gibi. O viking gemileri Osmanlı saltanat kayığın gibi de. Tahta ve önünde ördek gibi. Başka anlamı vardır ama ben bilmiyorum. Sizden ricam rüyamı yorumlamanız. Hayırlara vesile olsun. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Allah’a emanet olunuz.

Mualla merhaba, rüyada karanlıkta olmanız, öleceğinizi düşünmeniz aslında gerçek yaşamda yaşam sevincinizin düşmesine neden olan bir şey yaşadığınızı, şahit olduğunuzu, duyduğunuzu veya haber aldığınızı göstermektedir. Ancak rüyanın ilerleyen bölümleri durumun hiç de düşündüğünüz gibi olmadığını, tam tersine önünüzde bir çok fırsat, kısmet ve yaşanacak güzellikler olduğunu belirtmekte, bunlara kavuşmak için sabırla yürümeye (çaba sarf emek, mücadele etmek) devam etmek gerektiğini ifade etmektedir. Lütfen ileride gelişmeleri ekler misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir