Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Albatros Görmek

Rüyada albatros neye delalet eder?

Rüyada albatros kuşu görmek rüya sahibi için dayanıklılık ve özgürlüğü temsil eder, kişinin dayanıklı bir iradeye ve gelişmiş bir özgürlük duygusuna sahip olduğunu ve özgürlüğü için hiç bir mücadelen kaçmayacağına rivayet edilir. Rüyada ölü albatros görmek savunmasız bir dönem yaşadığınızı ifade ederken albatros kuşu ölüsü görülmesi aynı zamanda kötü ve sert şansa da delalet edebilir.

Albatros nedir?

Albatros kuşu geniş kanatlarıyla uzun mesafeleri kolaylıkla kat edebilirler. Albatros, Diomedeidae (albatrosgiller) familyasını oluşturan kuş türlerine verilen ad.
Kanatları hariç albatrosların vücutları beyazdır. Pek az gri ve kahverengi olanları vardır. Hayatlarının çoğunu açık denizlerde saatlerce avlanmakla geçirirler. Uzun müddet kanat çırpmadan süzülerek uçabilirler. Kanat uzunluğu 4 metreye ulaşabilir. Kanatlarını sabitleyen özel bir kiriş yapısı (omuz kilidi) sayesinde fazla kas enerjisi harcamadan bunları açık tutmayı başarırlar. En uzun kanat açıklığına sahip olan kuştur.

Albatroslar açık deniz kuşları olup suda uyur ve beslenirler. Ancak yumurtlamak ve kuluçkaya yatmak için karaya çıkarlar. Eşler birbirlerine son derece saygılı ve centilmendir. Saatlerce birbirlerine sevgi gösterilerinde bulunurlar. Dişi albatros senede bir tek beyaz yumurta yumurtlar. Eşler nöbetleşerek kuluçkaya yatarlar. Eşlerden birisi denizde iken diğeri yumurtanın üzerinde bir hafta kadar oturabilir. 80 günlük kuluçka devresinden sonra çıkan yavruyu 8-9 ay sindirilmiş besinleri gagasına kusarak beslerler. Kaynak: Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir