Kategoriler
Harfler

Rüyada Alfabe Görmek

Rüyada alfabe görmek neye çıkar?

Rüyada alfabe görmekRüyamda bir firmaya iş başvurusu yapıyorum, gittiğim iş yerinde başvuru formunu aldım, doldururken cam masada kalem kayıyordu, form kağıdının altına koymak için bir şey aradım. Masanın üzerinde renkli bir kitap vardı, baktım alfabe kitabı idi. Şaşırdım, içimden “herhalde çalışanlardan birinin çocuğunu kitabı, burada unutmuşlar” dedim.  Kitabı form kağıdının altına koydum, formu doldurdum ama yanımda vesikalık resim getirmemişim bu yüzden resim yapıştırmadım.

Formu ilgili bayana teslim ederken resmim olmadığını, bu yüzden ekleyemediğimi söyledim, bu arada birinin masa üzerinde alfabe kitabı unutmuş olduğunu hatırlattım. Görevli bayan tatlı bir tebessüm ile “o alfabe kitabı bizim patrona ait, okuma yazma öğreniyor, arada bir o kitaba çalışıyor” dedim. “Şaka yapıyorsunuz değil mi”, “hayır şaka yapmıyorum, gerçek bu” dedi. Orada uyandım. 29. erkek, evli pazarlamacı.

Rüyada alfabe görmek yorumu

Hasan merhaba, görmüş olduğun rüya çok büyük ders veren, ibret alınacak bir rüyadır ve genel anlamda iş hayatında, işinde bazı sorunlar yaşadığını ama kötünün de kötüsü olduğunu akıldan çıkarmamak, pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak gerektiğine işaret etmektedir. Ben orta yaşta okuma yazma bilmeyen bir kaç patron ile tanıştım. Evet adam patron idi ama insanlıkla en ufak bir alakası yok idi ve o zamanlar düşündüm “adamın yaşı genç, hala okuma öğrenebilir, neden öğrenmiyor” diye ve yaptığım araştırmada çalışmaktan – para kazanmaktan okuma öğrenmeye vakit bulamadığını öğrenmiştim. Hele hele bir tanesinin dini, imanı, kitabı sadece para idi.

Rüyada iş başvurusu yaptığını görmek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında bazı çatışmalar yaşadığını ve bunlara bir çare aradığını gösterir. Bu çatışmanın bir iç çatışma veya vicdan muhasebesi olabileceği gibi bir başkası ile mücadele şeklinde de olabileceğini simgeler.

Rüyada alfabe görmek karar, sorgulamak, yol, çatal, seçim yapmak anlamlarını simgeler. Bu rüyanın geniş açıklaması ise yaşamda gelecek dönemler hakkındaki düşünceler ile tabir edilir. Aile üyelerinin gerek evlenmek, gerek doğum yöntemiyle artmasına ve ailenin genişleyeceğine delalet eder. Torun, evlat, gelin, damat ve dünüre işaret eder. Bir insan rüyada alfabe görür ya da okursa bu o kişinin vereceği kararda isabet kaydedeceğini, yakında çocuk sahibi olacağını temsil eder. Bu rüya öte yandan hayırlı evlilik ve yeni yuva kurmak, yeni işe başlamak ve gelecekten yana şanslı olmak işaretidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir