Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Alıç Görmek

Rüyada alıç görmek neye çıkar?

Akşam gördüğüm rüyada ben bir hastanenin giriş merdiveni ile koridorunu siliyordum, bu sırada kanepede oturan aslan gibi büyük bir köpek beni iki kere ısırmaya teşebbüs etti ve ben hızlı davranıp kaçarak kendimi korudum, yetkililer geldi köpeği alıp gittiler. Sonrada ölmüş olan komşumuz karı kocanın kahvaltı sofrasına oturdum, sofradaki alıç reçeli çok ilgimi çekti, tadına baktım çok beğendim, rahmetli komşu teyzeye “bunu nasıl yapıyorsunuz, bana da öğretir misiniz” dedi, o da “tabii öğretirim, sen pazardan alıç al bana haber ver, beraber yapalım hemen öğrenirsin” dedi. Tabaktaki tüm alıç reçelini yedim bitirdim.

Rüyada alıç görmek yorumu

Nefise selam, gördüğün rüyadaki unsurlar arasında bağ yok denecek derecede ki bu durum senin bir sebeple kafanın karışık olduğunu ifade etmektedir. Hastane görmek hakkında bir iyileşmeye, bir konuda iyiye gidişe işaret ederken merdiven ve koridorları silmen ise temizliğe, arınmaya, üzerindeki negatif duygu ve düşüncelerden uzaklaşmaya işarettir. Gördüğün ve sana saldıran büyük köpek hayatta üzerine fazlasıyla yük aldığını anlatırken birilerinin bu yükü üzerinden alarak yardımcı olacaklarını anlatmaktadır.

Rüyada alıç görmek cinsiyet, şehvet veya duygusallığı temsil eder. Alıç yemek veya alıç yediğini görmek rüyayı gören kişinin iç dünyasında bazı şeylere büyük özlem duyduğunu ve karşılanmamış ihtiyaçları nedeniyle üzüntü yaşadığını anlatır. Rüyada alıç ağacı görmek bereket ve yeniden doğuşu simgeler. Alıç reçeli ya da marmeladı görmek ya da yemek yaratıcılık ve kişisel gelişim için bir hareketlenme gerektiğini gösterir.

Alıç nedir?

Alıç (Crataegus monogyna), gülgiller (Rosaceae) familyasından bir alıç türü. Ormanlarda yetişir. İlkbaharda açan çiçekleri beyaz ve pembedir. Meyveleri 6-10 mm çapında kırmızı ya da esmer kırmızıdır. Meyvelerinden reçel, marmelat ve macun yapılır. Kurutulan çiçek ve meyvelerinden infüzyon yolu ile de yararlanılır. Sıtasterin, adenozin, adenin ve guanin içerir. Kaynak: Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir