Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Allah İle Konuşmak

Rüyada Allah ile konuşmak neye işarettir?

Merhaba, ben şuan 6 aylık hamileyim ve rüyamda insanların bir küçük odaya Allah ile konuşmak için sıra ile girdiğini gördüm. Bende sıramı bekliyordum. Sanki ölecekmişiz gibi durumumuzun ne olduğunu görmeye giriyorduk o odaya. Bende girdim ve odanın içinde iki kapı açıldı. Biri bembeyaz fayanslı bir banyo idi diğeri karanlık bir tuvalet.

Sonra aynada sarı ışıklı buğulu bir görüntü görüyordum ve Allah cc ile konuşuyordum. Allah bana “çok günah işledin” diyordu, ben ağlıyordum yalvarıyordum, özür diliyordum ve Allah cc sustu. Benimle konuşmayı bıraktı. Çok üzülüyordum ve içeri 3 tane güzel uzun boylu bayan girdi yanımda durdular. Sonra tuvalet ve banyonun kapısı kapandı ve banyonun kapısı önünde bir televizyon belirdi. Bembeyaz ekranda sapsarı saçlı, masmavi gözlü, beyaz tenli 2 yaşlarında bir çocuk suratı duruyordu. “Bakın” dedim. Yaklaştım televizyona ve birden çocuğun gözünün mavisi beyazlarına doğru doluşmaya başladı.

Devamında yanımdaki üç bayan beni geri çekti banyonun kapısından şöyle bir baktı, televizyondaki çocuğa baktı sonra ve erkek bebek demek bu dedi gülümsedi. Birden olamaz düşük bu düşük olacak dedi geri çekildi. Ve banyoda siyah bir patlama oldu, yere siyah bir duman ya da toz gibir birşey düştü. ben ağlayarak çıktım oradan ve karnım guruldamaya başladı bebeğimi düşürüyordum galiba. Beni hastaneye götürdüler orada uyandım. Uykumdan uyandığımda karnım guruldadı anlam veremedim. Acil yorumlar mısınız? bu rüya ardından da denizin ortasında çift başlı yılan gördüm. su perisi, 20, Kadın, Evli, Ev hanımı, endişeli.

Rüyada Allah ile konuşmak nasıl yorumlanır?

Sayın su perisi, önce biraz bilgi vermek istiyorum. hamilelik bir kadının yaşamında (dolayısıyla kocasının) çok özel bir dönemdir. Bu dönemde adeta bir mucize gerçekleşme, bir canlı dünyaya gelmektedir. Bu Allah’ın bizlere verdiği bir ödüldür. Böylesine öneli bir dönemde anne adayları hamileliğin değişik dönemlerinde değişik tür ve yoğunluklarda rüyalar görürler. Bazı dönemlerde dinozor, canavar, ejderhalar yoğundur kimi dönemlerde doğan çocuğun konuşması, yürümesi, saçlı veya dişleri çıkmış olması ağır basar diğer dönemlerde çocuğunu kaybetmek, iyi anne olamamak veya kimi vicdan muhasebesi durumları çok görülür. Senin rüyan ise bu duygu yoğunluğu yaşadığın dönemde geçmişteki hata ve günahların konusunda bir iç muhasebe durumunu işaret etmektedir.

Öte yandan bizler Allah’ı göremez, duyamaz, onula konuşamayız. Bizlerin görme, konuşma, duyma yetenekleri Allah ile görüşmeye yetmez, yetemez. Biz Allah’ı biliriz, hissederiz, onun her an ve her yerde olduğunu biliriz ve ona göre davranırız. Rüyada yüce Allah ile konuştuğunu gördüğünü sanman sadece beyin yanılmasıdır. Bu konuda rüyada Allah yazısı görmek sayfasında şu bilgi yer almaktadır:

Bazı kişiler bilgi eksikliği, heyecan, yorgunluk, dalgınlık gibi nedenlerle rüyalarında Allah’ı gördüklerini düşünmekte, sanmakta veya iddia etmektedirler. Bizim görme yeteneğimiz onun nurunu görmeye yetmez, çünkü bizler bu şekilde yaratılmışız ve her şeyin bir sebebi bulunmaktadır. Aynı şekilde Rüyada Allah’ın sesini duymak, onun elini görmek gibi konularda sadece yanılgı ya da eksik bilgidendir. Çünkü bizlerin duyma kabiliyetimiz onu duyamaz. Rüyada Yüce Allahü Tealayı görmek, gördüğünü düşünmek çok derin ve önemli konulardır ve maalesef ortalıkla yalan yanlış binlerce açıklama bulunmaktadır.

Kuranı-Kerim Şûra Sûresi, âyet; 11 de buyrulduğu gibi “O’nun benzeri hiçbir şey yoktur.” Bizler onu göremeyiz, duyamayız. Çünkü kendisi bizim anlayamayacağım kadar ulu bir yaradandır. Ancak onu hissedebilir, varlığını, yanımızda olduğunu ve yarattığı güzellikleri görebiliriz. Bakınız rüyada Allah yazısı görmek sayfası.

Sonuç olarak rüyanız yukarıda yazdığım gibi bir iç muhasebeyi yansıtmakta olup, geçmişte yapılan hatalardan ders almak, günahlar için tövbe etmek ve çocuğunuzun iyi bir insan olarak yetişmesi için tüm gayreti göstermek gerektiğine yorumlanır.

Rüyada çift başlı yılan görmek uyanık yaşamında rüyayı gören insanın içinde olduğu bir ikileme dikkat çeker. Bu ikilem iyi ve kötü, güzel ve çirkin, yararlı ve zararlı, ucuz ve pahalı gibi bir durumu işaret eder. Rüyadaki diğer unsurlarla bir arada açıklanır. Bu unsurlar hatırlanmaz ise rüyada çift başlı yılan görülmesi genel anlamda sağlık konusunda bir çelişkiyi, iki durum arasında kararsızlık yaşamayı ifade eder. Kararsız kalmak en kötü durumdur ve bunun bilincinde olup, en isabetli kararı en kısa sürede vermeyi tavsiye eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir