Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Allah’a Sığınmak

Rüyada Allah’a Sığınmak Neye Delalet Eder?

Rüyamda evdeydim ama kimin evi olduğunu bilmiyorum, yanımda iki eski dostum var onlarla vakit geçiriyorum, birden ne oluyorsa karşımızda tahtadan yapılmış daracık bir şey görüyorum, beraber onun içine giriyoruz ama üç kisi sıkış tepişiz. Birden elime bir çakmak alıyorum ve tahtanın en köşesine doğru tutarak bir şeyler söylüyorum ama ne söylediğimi bende bilmiyorum, istemsizce dudaklarımdan dökülüveriyor, o anlarda hiç korkmuyorum kızlarda öyle. Sonra birden çakmağın ateşine dikkatlice baktığımda aslında orada yazan yazıyı okuduğumu fark ediyorum.

Arapça okumayı biliyorum bu yüzden aklımın istemsizce okuduğunu anlıyorum, yazı bittiğinde ateş bükülüyor ve öylece kalıyor. Sonra içinde olduğumuz tahtanın bir tarafı büyük bir rüzgarla havaya kalkıyor, o zamanda korkmuyorum ama sürekli Allah’ım yardım et diyorum, Allah’a sığınıyorum ama o şey gitmiyor, sonra tahtanın içinden zorda olsa kurtuluyoruz bahçede duruyoruz. O şeyin gittiğini düşünerek eve çıkıyoruz, eski dostlarım gideceğini söylüyorlar ama ben onlara “birlikte uyuyalım” diyorum, kabul ediyorlar balkona geçiyoruz, en kenara yatıyoruz.

Rüyamda ikisinin ortasına yatıp onlara sarılıyorum, sol tarafımızda balkondan aşağı bakan yere dostum Duygu yatıyor, sonra tam gözümü kapatıyorum birden Esra dostumun çığlığı ile gözlerimi açıyorum, sol tarafa baktığımda Duygu’nun balkondan aşağı düştüğünü görüyorum, Esra’ya döndüğümde bana kızarak benim sucum olduğunu ve o şeyin onu aşağı attığını söyleyip aşağı iniyor. Bende aşağı inmek için hamle yaptığımda labirent gibi bir yer olduğunu görüyorum, merdiven yok sadece iki kapı var, ikisi de kilitli ama ikisininde üstünde sari buyuk bir anahtar var, iste o zaman korkuyorum, hangisini seçeceğimi bilemiyorum. Sonra duygunun çığlığını duyuyorum ve o anlık bir kararla sağ kapıyı açıyorum, açtığımda bir kat merdiven inip tekrar iki kapıyla karşılaşıyorum ve bu sefer açık olan sol tarafa giriyorum, aşağıya kadar kaç kapıdan geçtim bilmiyorum ama çok uzun sürdü, bitmeyecek gibiydi bu arada kapıyı seçtiğim an korku içimden gitti ve ben hala Allah’a sığınıyordum, aşağı indiğimde hemen Duygu’nun yanına koştum, Esra’da oradaydı ama bir şey görünmüyordu ama varlığını hissediyordum, onları korkutuyordu, ikisi de korkudan ölecek gibiydi. Onları aldım ve oradan kaçmaya çalıştım, bunu yaptıkça daha çok peşimizden gelip bize kötü şeyler yapıyordu ama korkmuyordum, en sonunda bir ağacın önünde durduk ve o şeyi görmediğim halde ağaçların üzerine çıktığını hissediyordum, sonra bir anda aklıma geliyor kelime i şehadet getiriyorum, arkasından fatiha okuyorum, neden bilmiyorum ama okuyorum. O şeyin üzerimize hızla geldiğini büyük bir korkuyla hissedince bir anda ayetel kursi okumaya başlıyorum, daha bitiremeden ve büyük beyaz bir ışıkla uyanıyorum. Uyandığımda ayetel kursiyi dıştan okuduğumu fark ediyorum ve istemsizce duayı bitirdim, acayip terlemiştim ve titriyordum, rüyada o kadar korkmasam da uyandığımda içimde buyuk bir korku vardı, yorumlayabilir misiniz? çok merak ediyorum lütfen.

Rüyada Allah’a Sığındığını Görmek Yorumu

İrem merhaba, görmüş olduğun rüyada dikkat edilirse bir çok olay geçiyor, pek çok unsur var. Ancak burada önemli olan rüyanın temel mesajını tespit etmektir. Detaylara bakmaya kalkışılırsa ana temadan uzaklaşılır ve bu değerli rüyanın verdiği o çok özel mesaj kaçırılabilir. Gördüğün rüya gerçek hayatında içindeki bazı gizli korku ve endişelerin (büyük ihtimalle bir karar vermek, iki seçenek arasında tercih yapmak konusunda) seni (belki de arkadaşlarını da) büyük bir paniğe sevk ettiğini, seni ne yapacağını bilemez hale düşürdüğünü simgelerken inancın, manevi gücün ve dua ile bu sıkıntılarından kurtulacağını (Allah’a sığınmak) müjdelemektedir.

Rüyada sizi takip eden şey aslında sizin iç korkularınız olup anlamsız bir şekilde tahtanın içinde girmeniz korunma ihtiyacınızı, çakmak yakmanız aydınlanma, önüne görmek dileğini yansıtırken gördüğün Arapça yazı hayatta hile, yalan ve iki yüzlü kişilere karşı uyanık olmak gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyada Allah’a sığınmak rüyayı gören kişinin kötülükten uzaklaşmasına, korkulardan kurtulmasına, hak yolunda ilerlemeye delalet eder. Rüyada Allaha sığınmak aynı zamanda ahlaki bakımdan başkalarından üstün olma güdülerini ve temiz kalp hakkında bir mükemmellik arayışında olduğuna tabir edilir. Bu kıymetli rüya, kişinin iman gücü bakımından dokunulmaz, erişilmez ve ulaşılmaz seviyeye gelmek arzusu taşıdığını gösterir. Bu nedenle böyle mükemmel bir rüya görmek size nasip olursa bunun esas açıklaması; doğru yoldasınız ve Allah’ın yolunda ilerlemeye devam edin manası taşır.

“Rüyada Allah’a Sığınmak” için 2 yanıt

Ayetel Kürsi okumak
18 yaşındayım, bekar ve bayanım ve şu an bulunduğum durum ciddi anlamda beni üzmekte ve ümitsizliğe düsürmektedir. Kendime olan inancimi her kazanmaya çalıştigimda sanki biri onun önüne set koyuyor.
Gördüğüm rüyada biri bizi zorla bir ortamda tutan kişiye bakarak sesli ve tane tane sonuna kadar ayetel kürsiyi okudum ve sanki görünmez olmuş gibi oradan rahatlıkla çıktı. Bu ne anlama gelmektedir?Şimdiden teşekkürler .

Aynur merhaba, hemen söylemeliyim ki bu durumda olan sadece sen değilsin. Aklı başında olan her genç veya her insanın ülkenin ve dünyanın ne halde olduğunu, nereye gittiğini biraz düşünürse ümitsizliğe düşmemesi kaçınılmazdır. Birazcık sakin kafayla düşünürsen önüne set koyanları bulabilirsin; çünkü onlar insanların mutlu olmasını istemezler, umutlu olmasını istemezler, barış ve huzur istemezler, onlar için varsa yoksa kavga, çekişme, hakaret, savaş, ölüm vardır. Bu güçlerle mücadele etmenin yolu inadına çalışmak, inadına umutlu olmak, inadına kendine güvenmek, inadına doğruluktan ayrılmamaktır. Unutma ki Allah her zaman iyilerin yanındadır.

Çok ilginç bir şekilde gördüğün rüya benim reel hayat hakkındaki düşünce ve tavsiyelerimi teyit ediyor. Bir büyüğün olarak diyorum ki Allah’a inan ve ona güven, ona sığın, ondan yardım iste ve sorumluluklarını zamanında yerine getir ve çalış. Her şeyin yoluna gireceğine inanabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir