Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Allah Yazısı Görmek

Rüyada Allah yazısı görmek ne demektir?

Rüyada Allah yazısı görmek
Rüyada Allah yazısı görmek

Rüyada Arapça Allah yazısı görmek en hayırlı rüyalardan biridir ve hayırlara işaret olup, maneviyat ve ilahiyat hakkındaki temiz duygularınızı ifade ederken aynı zamanda korunduğunuzu, bela ve musibetlerden uzak durduğunuzu / duracağınızı gösterir. Allah ismi, Yüce yaradanın 99 güzel isminden birincisi olup tüm isimlerin vasfını ihtiva eden öz adıdır. Kendinden başka ilah bulunmayan tek Allah yazısı, yazının görüldüğü yere, zaman göre önemli anlam taşır ve mutlaka dikkatle analiz edilmeli ve bu kıymetli rüyanın mesajından faydalanılmalıdır. Çünkü rüyada Allah lafzı görmek kolay kolay herkese kısmet olmaz. Bu rüyayı görenlerin huzur bulduğu, uyandıklarında kendilerini çok iyi hissettikleri bilinen bir gerçektir.

Bazı kişiler bilgi eksikliği, heyecan, yorgunluk, dalgınlık gibi nedenlerle rüyalarında Allah’ı gördüklerini düşünmekte, sanmakta veya iddia etmektedirler. Bizim görme yeteneğimiz onun nurunu görmeye yetmez, çünkü bizler bu şekilde yaratılmışız ve her şeyin bir sebebi bulunmaktadır. Aynı şekilde Rüyada Allah’ın sesini duymak, onun elini görmek gibi konularda sadece yanılgı ya da eksik bilgidendir. Çünkü bizlerin duyma kabiliyetimiz onu duyamaz. Rüyada Yüce Allah-ü Tealayı görmek, gördüğünü düşünmek çok derin ve önemli konulardır ve maalesef ortalıkla yalan yanlış binlerce açıklama bulunmaktadır.

Kuranı-Kerim Şûra Sûresi, âyet; 11 de buyurulduğu gibi “O’nun benzeri hiçbir şey yoktur.” Bizler onu göremeyiz, duyamayız. Çünkü kendisi bizim anlayamayacağım kadar ulu bir yaradandır. Ancak onu hissedebilir, varlığını, yanımızda olduğunu ve yarattığı güzellikleri görebiliriz.

Rüyada Allah’a sığınmak neyi işaret eder?
Rüyada Arapça Allah yazısı görmekRüyada Allah’a sığındığını görmek kötülüklerden arınmaya, korkularından kurtulmaya, hak yolunda doğru ilerlemeye işaret eder. Ahlaki bakımdan başkalarından üstün olma güdülerinizi ve temiz kalp hakkında bir mükemmellik arayışında olduğunuza tabir edilir. Bu kıymetli rüya iman gücünüz bakımından dokunulmaz, erişilmez ve ulaşılmaz seviyeye gelmek arzunuzu gösterir. Bu nedenle böyle mükemmel bir rüya görmek size nasip olursa bunun öz açıklaması, doğru yoldasınız ve Allah’ın yolunda ilerlemeye devam edin manası taşır.

Rüyada Allah’a dua etmek neye delalettir?
Rüyanızda yaradana dua ediyorsanız bunun anlamı yaptığınız kimi yanlış eylemler, günahlar ve hatalardan tövbe anlamına gelir. Allah’a tövbe edip, üzerinizdeki suçluluk, ebedi ceza ve lanet duygularından kurtulun ve bunları bir daha yapmayın anlamına gelir. Rüyada Allah’a dua etmek, dua ettiğini görmek saygı, samimiyet ve alçak gönüllülük anlamına gelir. Daha yüksek bir kaynaktan yardım aradığınızı, yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğunu simgeler. Detaylı bilgi için bakınız dua etmek sayfasını inceleyiniz.

Rüyada Allah’ın isimlerini görmek nasıl yorumlanır?
Allah ismi Yaradanın her ismin vasfını ihtiva eden öz adıdır. Kendinden başka ilah bulunmayan tek Allah manasındadır. Bu ism-i şerif, Cenab-ı Hakk’ın has ismidir. Bu itibarla diğer isimlerin ifade ettiği bütün güzel vasıfları ve İlahi sıfatları içine alır. Diğer isimler ise, yalnız kendi manalarına delalet ederler. Bu bakımdan Allah isminin yerini hiçbir isim tutamaz. Bu isim, Allah’tan başkasına mecazen de verilemez. Diğer isimlerinden bazılarının, Allah’tan başkasına isim olarak verilmesi caizdir. Rüyada Allahü tealanın güzel isimlerini görmek, Rüyada Esma-ül hüsna, oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok dikkatli yorumlanmalıdır. Size çok önemli bir mesaj vermektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın Esma-ül hüsna sayfası.

Rüyada vücudunda Allah yazısı görmek tabiri nedir?
Rüyada alnında Allah yazısı görmek, kolunda veya elinde Allah yazısı görülmesi, veya vücudunda Arapça Allah ismi yazılı olduğunu görmüş olmak karşılaşılan rüyalardır. Genel olarak hayra işaret eder, yazının görüldüğü uzuvla ilgili olarak hayırlı gelişmeler, korunma, manevi ve ilahi zenginlik konularında güzel mesajlar verir. Örnek vermek gerekirse alında Allah’ın adının yazılı olduğunu görmek, düşüncelerini doğru ve faydalı yönde kullanmak gerektiğini ve böylece her şeyin hayırlı gelişeceğini işaret ederken, elinde Arapça Allah ismi görmek hayırlı işler yapmak, hayır işlemek gerektiğini temsil etmektedir.

Nesneler üzerinde Arapça Allah ismini görmek nedir?
Bu rüyalar çok ilginç olup hep rüyayı görene hayırlı işaret, yol gösteren manalar taşımaktadır. mesela saat üzerinde görülmesi zamanın kıymetini bilip, onu iyi değerlendirmek gerektiğini, bu dünyadaki yaşamın aslında çok kısa olduğunu gerçek yaşamın öteki dünyada gerçekleşeceğini hatırlatır. Bulutların üzerinde görülmesi bereket simgesidir.

Rüyada Allah rızasına uygun hareket etmek ne gösterir?
Rüyada Allah’ın rızasına uygun hareket ettiğini görmeniz, yüce yaradan ile derin ve samimi bağ kurmak arzunuzu gösterir ve bu çok hayırlı bir durumdur. Bu rüyanın başka bir tabiri onun bilgeliği ve rahmetinden yararlanmak, ona yakın olmak isteğinizi göstermesidir, o senin ( hepimizin ) manevi kılavuzdur. Allah’ın rızasına uygun hareket etmek sonucu huzur bulduğunuzu görseniz bunun manası iyilik, iyi insanlarla arkadaş olmak, kötülerden uzaklaşmak demektir.

Rüyada Allah tarafından gönderildiğini düşündüğü bir söz duymak, gerçek yaşamında adalet, adil olmak vasıflarınız ile makam ve mevkisinin yükseleceğini, daha çok insanı mutlu etmek, yardımcı olmak için imkanlara kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Allah’a bakamadığını görmek, gözlerinin kamaştığını ancak onun orada olduğunu hissetmek, rüyalar içinde en makbul olanlardır ve çok az kimseye nasip olur. Allah yolunda ilerlemeye devam edeceğini temsil eder.

Rüyada Allah tarafından affedildiğini görmek, tövbe etmeniz, tüm kötülük ve günahlardan arınıp, doğru yolda ilerlemeniz gerektiğini ifade eder.

Rüyada Allah’ı, onun sıcaklığını, şefkatini hissetmek, hasta kişi için şifaya kavuşmaya, borçlu için borcundan kurtulmaya, sıkıntıdaki kişi için feraha ermeye delalet eder.

Rüyada Allah’a yakardığını görmek, kederli, üzüntülü, mahkum veya mahsur için kurtuluşa, feraha ermeye delalet eder. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada Allah’ın isimlerini görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Allah Yazısı Görmek” için 24 yanıt

Gerçek hayatta parmağında Allah yazısı görmek
Adım Yusuf. 12 yaşındayım, gerçekte 2 elimin baş parmağında Allah yazısı çıktı. Bu ne demek oluyor, önceden yoktu namaz kılmaya başlayınca çıktı. Lütfen söyler misiniz? 12 yaşında öğrenciyim.

Yusuf merhaba,
Yazdıkların inanılmaz güzel şeyler. Daha önce vücudunda Allah yazısı çıkan bir vaka hiç duymadım, doğuştan olanı okumuştum. Rica etsem resmini çekip bana gönderebilir misin? İnan bu çok çok önemli.

Kamera varda sayın admin ama bellek dolu annemde silmemi istemiyor tam allah yazmıyor sadece lillahi yazıyor

Yusuf selam,
Gerçekten yazdığın gibi şeyler oluyorsa bu mutlaka incelenmelidir. Seninle ya da ailen ile tanışmak isterim.
Eğer göz yanılması, alerji şeklinde bir şey ise bir cilt doktoruna görünmelisin.

Rüyaları anlatmak doğru mu?
Rüyalar anlatılmalı mı, anlatılmamalı mı? anlatılsa ya da anlatılmamasa, sebebleri nelerdir, aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler.

Cahit merhaba,
Bu muhteşem soru için teşekkür ediyorum.
Zamanınız varsa, okumayı araştırmayı seviyorsanız araştırma yapmalı, güvenilir kaynaklardan hem dini hem felsefi rüya tabirlerini okuyup, içinde bulunduğunuz durum ve ruh halini bir arada değerlendirerek kendinizin çözmesi en iyisidir. Ancak günümüzün ağır yaşam şartlarında bu çoğu zaman mümkün olmamaktadır.
Rüyalar çoğu zaman kişinin gizli iç dünyasının yansıması olmaktadır ve bu bilgiler çoğu vakit başkalarıyla paylaşılamaz, paylaşılmamalıdır.

Rüyada Arapça Allah yazısı görmek
Merhaba, rüyamda evimin penceresini açıyorum, yerler yemyeşil, birdenbire bir sarı ışık belirmeye başlıyor ve birden Arapça Allah yazmaya başlıyor. Sağdan sola altın renginde yazıldı. Sonra yazı silindi ve güneş doğdu ve uyandım.
Rüyamı yorumlarsanız sevinirim, hoşça kalın. Bu arada namazımı kılmaya çalışan bazen insanların ölümüne üzülüp kendi kendime ağlıyorum. Türbanlı biri değilim.
Takma isim : Pembe çiçek
Yaşınız : 27
Cinsiyetiniz : Bayan
Medeni durum : Evli
Mesleğiniz : Muhasebeci
Ruh haliniz : Normal

Merhaba,
Gördüğünüz rüya hayırlara işaret olup, bir sağlık sorunun sona ereceğini ya da sağlık bir durumun bitişini işaret etmektedir.

ben 26 yaşındayım 15 yaşımdan beri rüya görürüm hep allahım ismini rüyam da çöplerde yerde görürüm hep kaldırıp temizleyip bazen yaktıgımı ben de bir yere koydugumu ya da kendimle birlikte taşıdıgımı görürüm bir zamanlar 2 ya da 3 günde bir görmeye başlamış idim hala da arada sırada gördügüm oluyor ne demek oluyor

Ahmed merhaba,
Rüyada Allah yazısı görmek çok hayırlıdır ve açıklaması sayfada yer almaktadır. Bu rüyayı sık sık görmen ve rüyada olanlar Allah yolunda çalıştığını ve devam etmen gerektiğini ya da Allah yolunda çalışmaya başlaman gerektiğini temsil edebilir.

Selamün aleyküm.34 yaşındayım.Rüyamda daha önce okuduğum imam hatip okulunda öğrenciyim.Hala görüştüğüm bir kız arkadaşım adını bilmediğim ve görmediğim kurutulmuş bir bitki tohumu satıyo.Ben de tadını merak edip birkaç tane yedim. Bir tanesi avucumda ikiye bölünüp filizlenmeye ve büyümeye başladı.1 metre boylarında güzel bir çiçek haline geldi.Çiçeğin altında Osmanlı tuğrası vardı ve gövdesinde ise arapça Allah yazıyordu.Başka tohumlar da elime alıp denedim onlarda aynı şekilde elimde fizlendi ve çiçek oldu.Çok etkilenmiştim.

Tanimadigim bir kapali bir kiz beyaz bir kagida arapca ALLAH yaziyordu bana gosterdi bu ne diye sordu bende ALLAH yaziyor dedim
ruyami yorumlarmisiniz

Rüyamda su içeceğim bardağın altında arapça Allah yazıyordu sonra sesli olarak Allah diye isim zikroldu yani yazı okundu etkileyici bir sesti yorumlarsanız sevinirim

Gerçek hayatta peygamber efendimizin kitmirini taşıyorum kolye cseklinde üzerinde Allah cc hz muhammed sav ve besmele yazıyor arkasinda da arapça koruyan kitmir duaları var ruyamda bu kolyeyi alıp bileğine sag bilegin içyüzünü takarken yazılar siliniyor gibi olup büyükçe allah arapça yazıyor çok mutlu oluyorum

Merhaba, ben hamileyim, bebeğim kiz, rüyamda bir erkek cocugum oluyordu, karnında Besmele yazıyordu Allah lafzi yazıyordu. Sonra o yazi elimde bir kurani kerim oluyordu, ben cocugu alıp kucağıma seviyordum onu, mecid diye bir ses duyuyordum “ismi mecid olsun” diyordu birileri, bebek cok açtı, biran önce eve gidip süt vereyim diyordum öyle uyandım.

Hayırlı günler. Bu geceki rüyamda eski esimin elinde altından 3 yüzük var. Biri benimmiş diğeri kendi yüzüğü ve birinde de ALLAH lafzı yazılı, bunu takmaması gerektiğini söylüyorum “bulunduğun ortamda günah olur” diyorum ve onun yine bana karşı oyun oynadığını görüyorum, evden atıp yüzükleri de vermiyorum ALLAH lafzı olan yüzüğü kullanamazsın diye. Benim yüzük oldukça değerli imiş.

Hayırlı akşamlar 24 yaşındayım rüyamda büyük bir balık gördüm üstünde allah lafzi vardı o balığı abime gösteriyorum abimde bosverip geçiştiriyor yorumlarsaniz sevinirim

Merhaba ben gördüğüm bir rüyadan çok etkilendim arkası dönük bir kadın düşük yapmış ve ağlıyor bende ona elimdeki tesbihi verdim ve ağlama allah diyerek çek dedim ama daha sonra bir ses bana oku senin nefesin şifalı dedi çünkü elinde allah yazıyor dediler bana önce inanmadım ama daha sonra dikkatlice baktım ve sağ elimde küçük ama bakılınca görünen bir allah yazısı var ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bişey söyleyebilirsiniz

Ben rüyamda sağ kolumun tamamının önce adım soyadım tarih vearapça yazılar elime döğru kırmızı ayet onun bitiminde yeşil ayet onu yaşlı bir adama okutmaya çalîşîyorum sonra karşımda bir kız çocuğu onun gösunde ve annında allah yazısı arapça olarak ve ben allah allah diyerek uyanıyorum çok etkilendim budan önce ama ben ve birkaç tanıdığm önce sıra olduk sonra önümde bir kız çocuğu ile odaya girdik sonra kapı kapandı bende kim kapattı onlar niye girmedi pencereden baktım çok karanlık onları göremedim

Rüyamda vücudumun her yerinde arapça harfler yazılar vardı aynaya bakıp korkuyorum daha sonra kız kardeşime kazagımı kaldırıp sağ kaburgamın üzerşnde ne yazıyo diyorum (kız kardeşim arpça biliyor normalde)oda bana Allah birdir yazıyor diyor ama ben korkuyorum eve sonra bi kadın getiriyolar ne demek diye ama tüm vücudum da bir şeyler yazıyo kadına göstericeken uyandım…yorumunuz merak ediyorum

Merhaba dün gece gördüğüm bir rüyanın açıklamasını yapmanızı çok isterim.
Rüyamda divan olan bir odada kalabalık bir yerdeyim. Divanın duvar boşluğunda altında birilerinden sallanırken görüyorum kendimi. Sonra beni arayanlar gittiğinde evdeki insanlar benim değerli olduğumu korunmamı ve gitmemi istiyor. Sonra kendimi beyaz kıyafetlerle çölde görüyorum kumlarla oynuyor onları çiçek şeklinde havalandırıyorum. Yanımda biri oluyor ve ona gösteriyorum bunu. Derken biri geliyor ve beni yakalayıp boğazımı kesiyor. Kan çıkıyor ama acı hissetmiyorum. Korkuyorum öleceğimi düşünürken bir anda Allahın sesini duyuyorum bana sen elinden geleni yaptın gibi bir şey söylüyor. Tam olarak hatırlamıyorum ama bu manalarda birşey duyuyorum ve uyanıyorum. Uyandığımdada sabah ezanı okunuyordu. Ben neye yoracağımı bilemedim çok değişik şeylerde okudum ve korktum da açıkçası yorumlarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir