Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Bir Şey Almak

Rüyada bir şey almak neye delalet eder?

Rüyada bir şey almak  veya bir şey aldığını görmek, temel olarak rüyada görülen şey ile tabir edilmekle birlikte genel anlamda malında, mülkünde, kazancında artış gösterir. Öte yandan alınan şeyin alma biçimi de rüyanın anlamını oldukça etkiler. Örneğin haksız yollardan, haram metotlarla alınan şeyler ile helal yoldan alınan şeyi anlamı farklıdır.

Rüyada namaz abdesti almak sıkıntılarından kurtulmak, umduğuna kavuşmak, borçlarını ödemek veya bir kimseye tanıklık etmek ya da korkularından kurtulmaya işaret eder. Rüyada alyans almak bekar iseniz bilinçaltınızda evlilik isteğinizi gösterir, evli iseniz evliliğinizde kimi sorunlar yaşadığınızı ve bu sorunların sizi çok rahatsız ettiğini gösterir. Rüyada araba almak, araba satın aldığını görmeniz gerçek yaşamınızda iş ve aile çevrenizde aktif bir rol aldığınızı, etrafınızın takdirini kazandığınızı ve geleceğinizin aydınlık olduğunu simgeler. Rüyada ayakkabı almak, ayakkabı satın aldığının görülmesi evlenmeyi düşünüyorsanız yakında bir düğün işareti olabilir, evli iseniz evinizde bir yenilik veya bir değerli yakınınızın evlilik haberine işaret eder.

Rüyada balık aldığını görmek sevinçli haber alınacağına veya büyük bir hayra ereceğine işaret ederken, sevdiğiniz kişi ile güzel gelişmeler yaşayacağınızı simgelemektedir. Rüyada birinden bebek almak evlilik, aile kurma, çocuk sahibi olma hayallerinizi göstermektedir. Bunları elde etme konusunda kimi endişeler taşıdığınızı işaret etmektedir. Rüyada para almak, birinden para alınması hırs, güç ve öz güven eksikliği olduğunu gösterir. Rüyada bir şeyi ödünç almak reel hayatınızda yerine getirmediğiniz, henüz karşılanmamış bir ihtiyacınız olduğunu simgeler.

Rüyada mesaj almak mesajın niteliği biliniyorsa ona göre yorulur ancak genel anlamda hayatınızda yapacağınız değişikliklere işaret eder. Rüyada mesaj alırsanız bu rüya sahibinin amaçlarına ulaşmak için sabırlı olması ve bir süre daha sıkı çalışıp sonucu beklemesi gerektiğine yorulur. Rüyada mektup alınması tanıdığınız veya geçmişte tanıyıp uzun süredir haberleşmediğin kişilerle bağlantı kurmanız gerektiğini gösterir.

Kuranı Kerimi satın almak; bütün kötülüklerden kurtulmak anlamına gelir. Rüyada kuran görmek bütün iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek Tanrı tarafından korunduğunun işaretidir.

Rüyada künye alıyorsanız bu güçlü aile bağlarına sahip biri olduğunuzu, güçlü manevi yönünüze karşılık maddi anlamda kimi küçük kayıplar yaşayacağınızı simgelemektedir. Rüyada barınaktan köpek almak, köpek aldığını görmek çevreniz tarafından takdir edilen meziyetlere sahip olduğunuzu temsil eder. Rüyada karpuz almak, karpuz seçmek, karpuz toplamak yaz mevsimini, yaz tatillerini, yazin ailece gecirdigimiz piknik zamanlarini yani iş yaşamının stresinden uzak ailece baris ve kardeslik icinde gecirdigimiz mutlu anlari ifade ederler. Rüyada kağıt para almak, birinden kağıt paralar aldığını görmek, birinin vesile olmasıyla hayatınızda maddi açıdan güzel gelişmelerin gerçekleşeceği bir dönem yaşayacağınızı ifade eder.

Rüyada iş teklifi almak, iş teklifi aldığını görmek, bu rüya halen çalışmakta olan biri veya işsiz birisine göre farklı anlam taşır. Şu anda çalışmakta olan birisi için bir teklif almak işinde ilerleme, yükselme veya yeni bir projeye adım atma işareti iken işi olmayan, çalışmayan birisi için fazla seçici olmayı bırakmak, kendi özellikleri ve yeteneklerinin farkına varmak gerektiğini gösterir.

Rüyada intikam almak, intikam aldığını görmek bu rüya kimi duygusal dengesizlik yaşadığınızı simgeler. Rüyada beğendiğin kişiden gül almak yaşamda bazı şeylere yeni baştan başlamak, bir araya gelmek ya da barışmak istediğini, paylaşma arzusunu gösterir. Rüyada evlenme teklifi almak güzel bir rüyadır ve uyanık hayatta çok sevineceğiniz bir takım gelişmeler olacağını müjdeler. Bu bir evlilik, işinde yükselme, sınav kazanma, sosyal çevrede saygınlık elde etmek olabilir.

Rüyada ev almak, ev aldığını görmek, çok sık görülen rüyalardan biridir ancak sanıldığı gibi ev almak, daire satın almak manasına gelmez, Rüyada ev satın aldığını görmek duygusal olarak uyumlu bir döneme girdiğinizi ifade eder. Rüyada et aldığını görmek, Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuş ise durum daha da kötü sayılır. Rüyada elma almak, uyanık hayatta başladığınız ya da başlamayı düşündüğünüz bir projenin hayırlı geçeceğini temsil etmektedir. Rüyada ekmek almak, ekmek aldığını görmek bolluk, bereket, maddi rahatlama işaretidir.

Rüyada duş almak, duş aldığını görmek ruhsal veya fiziksel yenilenme ve mağfiret simgeler. Bu rüya hayatınızın yükünü yıkadığınızı ifade eder. Rüyada dua almak gerçek hayatta kişinin kendini yalnız, sıkıntılı ya da güvende olmadığını hissettiğini temsil eder. Daha açık tabirler bir korku, endişe ya da merak ettiğini konu hakkında bir ilahi mesaj ( Allah’tan destek, yardım) beklediğini belirtir.

Rüyada çıkma teklifi almak olumlu bir rüyadır ve gerçek yaşamda oldukça sevineceğiniz kimi güzel gelişmeler olacağını müjdeler. Bu bir tanışma, evlilik, işinde yükselme, sınav kazanma, sosyal çevrede saygınlık elde etmek şeklinde olabilir. Rüyada çanta almak hedeflerinize ulaşmak için daha pek çok aşamadan geçeceğinizi, sorunlar atlatacağını ancak sonunda sizi huzura kavuşturacak şeylere sahip olacağınızı işaret etmektedir

Rüyada bıçak almak, bıçak aldığını görmek gerçek yaşamınızda tehlikeli bir iş yaptığınıza işaret eder. Bu rüya aynı zamanda cinsel gerginlik ya da cinsel çatışma anlamına gelebilir.

Rüyada yumurta satın aldığını görmek maddi bir beklentinizin yakında gerçekleşeceğine, murada ereceğine işaret eder.

Rüyada uçak bileti almak hayatta ön sıralarda olmak için ödediğiniz bedeli ifade eder.

“Rüyada Bir Şey Almak” için 2 yanıt

Rüyamda babamın anneme araba aldığını gördüm hatta arabanın fiyatını da gördüm rüyamda. Bu neye işaret? 18, Erkek, Bekar, Ticaret.

Ilg999’a cevap,
Rüyanda babanızın annenize araba aldığınızı görmeniz alsında babanızın anneniz hakkındaki bazı düşüncelerini yansıtmakta, onun (annenin) hayatta daha güçlü olmasını, ayaklarının üzerinde daha sağlam basmasını, kendi kararlarını kendisinin vermesini veya kendine daha fazla güvenmesini istediğini ifade etmektedir.
Rüyada fiyat görmek sanıldığı gibi para konularında değil zamanı değerli kullanma yeteneğinizi temsil eder. Rüyada bir şeyin fiyatını görmeniz görülen şey ile bu miktarın ilişkisi hakkında kişiye bilgi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir