Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada altın madalya görmek

Rüyada altın madalya neye delalet eder?

Rüyada altın madalya görmekBen Mustafa, geçen yıl sizden rüyamı yorumlamanızı rica etmiştim, siz de yorumlanmış rüyayı web sitesinde yayınlamıştınız. Bu yıl da yine aklımdan hiç çıkmayan ve çok etkisinde kaldığım bir rüya var ve yorumlanmadan kendimi rahat hissetmeyeceğim. O yüzden 29 Nisan 2015 sabahı gördüğüm bu rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim, yorumu benim için önemli:

Rüya başladığında babam, ben ve gözlüklü, sarı saçlı, tanımadığım ama simasının da pek yabancı gelmediği bir bayan ile üçümüz bir masada oturuyorduk. Önümüzde açık duran bir adet tavla oyunu vardı. Ancak içinde oyun taşları yerine çok fazla sayıda bir liralık bozuk paralar vardı fakat renkleri altın rengiydi. O bayanla ben tavla oynamıştık fakat rüya icabı ikimiz de oyunu kazanamamıştık, bunun üzerine babam “Madem ikiniz de kazanamadınız, burada duran yüz bin adet bozuk paranın hepsini ben alıyorum!” deyip iki eliyle bozuk paraları toplamaya başladı. Tam o sırada bir detay dikkatimi çekmişti; altın rengindeki bozuk paralardan biri diğer paralara çok benzemesine rağmen üzerinde farklı sembol ve rakamlar vardı, dikkatli bakınca onun bir bozuk para değil, bir altın madalya olduğunu anlamıştım. Hemen “Baba, bir dakika, bu bozuk para değil, bir madalya” diyerek onu almasına mani oldum ve madalyayı hemen elime aldım. Madalyanın üzerinde 2012-2032 diye yazılıydı ve üzerinde pala bıyıklı bir adam resmi vardı.

Bunun üzerine kendisiyle tavla oynadığım bayan “Versene, bir bakayım şuna” dedi ben de madalyayı ona verdim. O bayan o altın madalyayı eline alır almaz yap bozla oynar gibi birkaç el hamlesiyle madalyayı tam dört kez büktü. Nasıl olduysa bu dört bükme hareketi, madalyanın altın renginde bir eski zaman lambasına dönüşmesine sebep oldu, tıpkı alaaddin’in sihirli lambası gibi. Bayan lambayı üç kez okşadı ve lambanın ucundan önce sıkışmış hava buharı, sonra da kalın bir mavi duman tabakası çıktı. Derken dumanlar arasında gayet iri yarı, başı beyaz sarıklı, pala bıyıklı ve sağ kulağında küpe olan, sol kolunda dövme olan yelekli bir adam çıktı. Gayet kalın bir ses tonuyla iki kolunu bağlayıp bana “Bir dilek tut, yerine getireyim” dedi. Gözlerini kapatmış, benim ondan dilek dilememi bekliyordu. Ben de benim için gerçekleşmesi çok zor ihtimal olan bir dilek diledim. Dileğimi ona söyler söylemez gözlerini açtı ve “Dileğin yerine gelecek” dedi. Etrafındaki duman tabakası dağıldı ve lamba cini de rüzgara dönüştü. O rüzgar beni sardı ve uzak bir yere attı. Atar atmaz rüya bitti ve uyandım.

Yorumunuzda lütfen altın madalyanın üzerinde yazılı olan “2012-2032” rakamlarının ne anlama gelmiş olabileceğini belirtiniz. Ayrıca bu tip rüyalarda acaba dilek gerçekten gerçekleşir mi? Bu iki mevzuyu çok merak ediyorum. Yorumunuzu en kısa zamanda öğrenmek dileğiyle hoşça kalın. Saygılarımla,

Rüyada altın madalya görmek yorumu

Mustafa merhaba, öncelikle bu çok değişik rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim. Önce ana unsurların manasına bakalım.

Rüyada tavla oynadığını görmek istenmeyen ziyaretçi sembolüdür. Tavla oynamak rüya sahibinin reel yaşamında yakın bir zamanda aslında görmeyi hiç istemediğini bir konuğun geleceğine rivayet edilir. Rüyada bozukluk para görmek iş hayatında başarısızlıklarla karşılaşacağına, aşk hayatınızda ise sorunlar olacağına işaret eder. Rüyada madalya görmek güzel bir rüya olup verilen emeklerin karşılıklarının alınacağı günlerin yaklaştığını temsil eder. Altın madalya ise  rüyayı gören kişinin verdiği emek, yaptığı fedakarlıkların meyvesini almasına, büyük başarılara imza atmasına delalet eder.

Sonuç olarak rüyanız istemediğiniz bir misafir gelmesi ya da biriyle karşılaşmanız sonucu hayatınızın alt üst olduğunu / olacağını, bu nedenle bazı sıkıntılar yaşayıp belki bir konuda başarısızlık yaşayacağınızı ancak birinin vesile olmasıyla sanki mucizevi bzaı gelişmeler sonunda işleri yoluna koyup, verdiğin emeklerin karşılığını alacağına, mutlu huzurlu başarılı günlere ulaşacağına işaret olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir