Kategoriler
Sayılar

Rüyada Altmış Dört Görmek

Rüyada altmış dört neye çıkar?

Geçen hafta sınıfımıza yeni bir kız öğrenci katıldı, babası memurmuş ve bulunduğum şehre tayin olmuş, çok içinde kapalı sessiz bir kız. Dün gece rüyamda onu gördüm. Rüyada öğretmen “haydi Seval arkadaşlarına kendini anlat” diyerek Seval’i (sınıfa yeni gelen kız) sınıfa tanıştırıyor. Seval “babam memur, annem ev hanımı. Daha önce Adana’da yaşıyorduk, babam İstanbul’a tayin olunca buraya geldik, ben 64 yaşındayım..” diye anlatırken bütün sınıf kahkahalarla gülmeye başladık.

Rüyamda kahkahalar attığımı kendim bile duydum “64 yaşında bir genç kız” gerçekten çok komikti. Öğretmen “neden bu saygısızlığı yapıyorsunuz, insanın ağzından elbette bir yanlış kelime kaçabilir” dedi, Seval “hayır öğretmenim, yanlış söylemedim, ben altmış dört yaşındayım” dedi ve biz yeniden koptuk. Annemin “kızım uyan, ne oluyor, gülmenle evdeki herkesi uyandırdın demesiyle rüyadan uyandım.

Rüyada altmış dört sayısı görmek yorumu

Zeynep selam, insanlar özellikle çok stresli oldukları zamanlarda bazen bunun gibi kahkahalar attıkları rüyalar görmektedir. Bu kişinin gülme, rahatlama isteğine beyninin verdiği tepkidir. İnsanın beyni kişiyi iyileştirmek, kendini iyi hissetmesini sağlamak için böyle komik senaryolar üretebilmektedir ki çoğu zaman bunlara iyileştirici rüyalar da denilmektedir. Yoksa o kızın 64 yaşında olması elbette mümkün değildir.

Rüyada 64, altmış dört sayısı görmek bireysellik eksikliğini gösterir. Genelde hayatınızda çoğu şeylerin yolunda gittiğini ancak, özellikle refah konusunda başkalarına çok bağımlı olduğunuzu işaret eder.

“Rüyada Altmış Dört Görmek” için bir yanıt

Rüyamda matematik sınavında 64 aldığımı gördüm ama normalde matematikden çok düşük aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir