Kategoriler
Evlilik Rüyaları

Rüyada Amca Oğlu İle Sözlenmek

Rüyada amca oğluyla sözlenmek neye işarettir?

Rüyamda amcamın oğlu ile sözleneceğimi öğreniyorum. Dışarıdan eve gelmişim, ev kalabalık, yengemler halamlar herkes bizde. Amcamın oğlu gerçek hayatta evli, yani yeni evlendi daha. Rüyamda boşanmış ve benimle evlenmek istemiş. Bizim kuzenimle aramız iyidir yani herkes yerinde sağ olsun deyip gerçek hayatta da çok görüşmeyiz, yanında oturup konuşurken ben çekinirim öyle bir diyaloğumuz vardır. Rüyamda da aynı şekil ben cok cekiniyorum. Yüzük takılacakken bana tek tas almamışlar ben buna çok üzülüyorum ve alyans takıyorlar direk. Kuzenim benim üzüldüğümü görünce “sana en güzelini alacağım, sen üzülme” diyor bana. Sonra annem geliyor yanıma, “ben bunların böyle yapacağını biliyordum” deyip iki tane yüzük kutusu çıkarıyor. Birinden tek taş çıkıyor “al bunu tak kızım”diyor, diğerinde ise çok değişik bir yüzük çıkarıyor.

3 tane yüzük birbirine yapıştırılmış, yani orta parmağıma, yüzük parmağıma ve serçe parmağıma birden geçirmem lazım ve üstünde taşlarla lale deseni yapılmış. Ben annemi bir odaya çekip istemediğimi söylüyorum oda bana kızıyor “çocuk oyuncağımı sandım, bir macera heyecan sanıp kabul ettin, geri dönüşü yok” diyor bana ama ben onayladığımı hatırlamıyorum,  kendimi birden sözün ortasında buluyorum. Söz bitiyor ve biz kuzenimin odasındayız.

Ben gerçekte kapalıyım ve kuzenimin yanında çok dikkat ederim tesettürüme ama rüyamda onun odasındayız ve benim başım açık, yatağında oturup konuşuyoruz “benim çıkmam lazım, ise gideceğim” diyor. Tam çıkacakken geri dönüp yanıma geliyor ve kulağının hizasında boynuna gösterip “buradan öpebilirsin” diyor. Ben öpüyorum sonra o benim yanağımdan öpüyor ve gidiyor. Sonra birden bizim evdeyiz kapı çalıyor “sana sürprizim” var deyip beni lunaparka götürüyor ki ben çok severim lunaparkı. Ancak orada hangi bineceğe binsek bozulacakmış veya kırılacakmış ve biz ölecekmişiz gibi hissedip korkuyoruz. Elimi tutuyor “hiç sevmem, sırf senin için biniyorum” diyor bana, sonra uyandım. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim. iyi günler. 21 Kadın Bekar Öğrenci

Rüyada amca oğlu ile evlendiğini görmek yorumu

Değerli okurum,

Rüyada bir çok olay ve konuşma geçiyor, pek çok unsur var. Ama bunlar incelenmeye kalkılırsa esas ana mesaj kaçırılır. Rüyanın verdiği asıl mesaj senin evlenmen, yuva kurman konusunun evinizde çok konuşulduğunu temsil etmektedir ( hatta o kadar çok ki, evde senin evlenmen konusundan başka bir şey konuşulmuyor gibi ) . Anne babaların çocuklarının evlenip, yuva kurmalarını istemeleri, beklemeleri en doğal insani özellikler arasındadır. Ancak kuşak çatışmaları ve beklentilerin farklı olması bazı sıkıntılar ortaya çıkarmaktadır.

Rüyanız birde sosyolojik açıdan incelenirse yadırganacak unsurlar taşımaktadır. Rüyada amca oğlu ile evlenmek yadırganmamakta, tek taş almadıkları yadırganmaktadır ( amca oğlu kardeş demektir – kardeşle evlenilir mi? ülkemizde evleniliyor ve bu yüzden sakat doğum oranında dünya lideriyiz. Nedense bu konuyu incelemek – konuşmak kimsenin hoşuna gitmemektedir). Dilerim gerçek hayatta düşünceniz böyle değildir ve bu sadece rüyada kalır.

Bu konularda en doğru şey her şeyin hayırlısını dilemek, Yüce Yaradanın verdiği akıl ve zekayı kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir